Mumlek: Napadačkom igrom od početka pritisnuti Osječane

Najava derbija

Nogometaši Varaždina u sklopu 24. kola 3. HNL Istok u petak od 17 sati na stadionu Sloboda igraju derbi kola protiv druge momčadi Osijeka.

Naime, Varaždinci su nakon prošlog kola pali na drugu poziciju lige odigravši kod Slavonije 2:2. Na prvom mjestu su Međimurci koji imaju bod više od varaždinskih nogometaša.

Treću poziciju lige drži druga ekipa Osijeka s četiri boda manje od nogometaša Miljenka Mumleka. U prvom dijelu sezone susret u Osijeku završio je podjelom bodova (1:1).

No, u sutrašnji susret drugoplasirana momčad lige ulazi bez kartoniranog Jagačića, ozlijeđenih Vuka, Kresingera, Novoselca, a upitni su i Antolek kojeg muči loža i Šafarić koji je pod temperaturom.

-Osječani su kvalitetna mlada ekipa koja je sklona oscilacijama. Mi ćemo se nametnuti kao domaćin i od prve minute napadačkom igrom pritisnuti goste. Sve ćemo napraviti da stignemo do pozitivnog rezultata – zaključio je Miljenko Mumlek, trener Varaždina.

Daniel Štefulj, bivši igrač Varaždina, potpisao za Dinamo

Daniel Štefulj, 20-godišnjak koji je prošlu sezonu bio na posudbi u Nogometnom klubu Varaždin, potpisao je za Dinamo.

On je u mlađim uzrastima igrao za Čakovec, Varaždin i Zagreb, a s navršenih 18 prešao u Rijeku. Premijernu sezonu u seniorskom nogometu, 2018./19., odigrao je u dresu slovenskog prvoligaša Krškog kao posuđeni igrač Rijeke. U svojoj prvoj natjecateljskoj godini u HT Prvoj ligi, ujesen 2019., nastupao je za Varaždin, također na posudbi, nakon čega se vratio na Rujevicu.

Daniel je tako krenuo očevim stopama koji je u svojoj bogatoj karijeri igrao za Varteks, Dinamo, Slaven Belupo i bundesligaše Hannover 96 i 1. FC Nürnberg.

– Sretan sam zbog potpisa ugovora, ovo je nova stepenica u mojoj karijeri. Vjerujem da ću u Dinamu dodatno napredovati i svojim igrama opravdati dolazak. Želio bih svakako zahvaliti Rijeci u kojoj sam dobio priliku ostvariti se kao igrač i za koju ću do kraja sezone davati sve od sebe u želji za što boljim rezultatom. Bit ću maksimalno koncentriran na svaki sljedeći trening i utakmicu. Sretan sam zbog puta kojim ide moja karijera, a na meni je da budem ponizan, skroman i pravog pristupa te da radim na sebi najbolje što znam – rekao je Štefulj za klupske stranice.

Dabrovi vodili u prvom dijelu, no oba boda uzeo je Poreč

Rukometaši Gradskoga rukometnoga kluba Varaždin 1930 poraženi su od Poreča u 9. kolu Paket24 Premijer lige 18:17.

Varaždinci su mirnije ušli u susret i osim početnog vodstva Poreča od 1:0, stalno su imali prednost. Poreč je uspio stići njihovu prednost u 20. minuti, kada je na semaforu bilo 6:6. Ali prvi dio ipak pripada gostima. U jednom trenutku imali su plus četiri, da bi na predah otišli s tri pogotka prednosti, 8:11.

Velika borba vodila se u nastavku. Nije tu bilo previše ljepote. Uz mnoštvo tehničkih pogrešaka s obiju strana te dobrih obrana vratara, neizvjesnost je potrajala sve do posljednjih deset minuta.

Tada je Poreč preuzeo kontrolu nad rezultatom. Vodili su pogodak do dva, ali to je bilo dovoljno da nešto mirnije i racionalnije odigraju završnicu i ostvare svoju osmu pobjedu ove sezone. Uz izvrsnog Ivana Vekića, koji je imao 14 obrana, prvi strijelac Poreča bio je Antonio Pribanić sa sedam pogodaka iz sedam pokušaja. Varaždince je predvodio Fabijan Grubišić s pet pogodaka.

Ovom pobjedom Poreč je skočio na prvo mjesto, dok su Varaždinci sada na trećoj poziciji s bodom manje od Poreča i drugoplasirane Gorice. Sljedeći susret Varaždinci igraju u nedjelju, 31. siječnja, kada gostuju kod Sesveta u sklopu 12. kola.