U Calzedoniji je testirano 1747 radnika, a HUP je objavio koliko ih je bilo pozitivno
Iz Hrvatske udruge poslodavaca (HUP) u četvrtak su poručili kako proizvodni pogoni nisu izvori zaraze koronavirusom te da tvrtke okupljene...
ERASMUS+
Još prije tri godine na inicijativu učiteljice hrvatskog jezika Ivane Canjuge u varaždinskoj VI. OŠ započelo se s provođenjem projekta sprečavanja vršnjačkog nasilja među učenicima.
Projekt se provodio u suradnji s predstavnicima Policijske uprave varaždinske, a svake je godine nadograđivan novim aktivnostima. Učenici su imali priliku o vršnjačkome nasilju učiti kroz predavanja, kazališne predstave, likovne radionice… Pozitivna iskustva, ali i stjecanje statusa mjesta „Nulte tolerancije na nasilje“, motivirali su Ivanu Canjugu da svoja iskustva podijeli s europskim kolegama.
Prijavom preko Agencije za mobilnost i programe Europske unije izborila je jedno od tri mjesta na studijskom putovanju u sklopu Erasmus+ projekta, koji ju je odveo na šest dana u Ploieşti u Rumunjskoj.
– Osim mene i mojih kolegica iz Hrvatske, sudjelovali su još predstavnici iz Francuske, Švedske i Španjolske te domaćini Rumunji. Program rada bio je prilično bogat, s obzirom na to da smo prijepodnevne sate koristili za posjete školama i dječjim vrtićima kako bismo se iz prve ruke upoznali s njihovim iskustvima u rješavanju problema vršnjačkog nasilja kroz rumunjski školski sustav. Popodnevne sate provodili smo u zajedničkim raspravama, izlaganjima vlastitih iskustava i još mnogo toga – otkrila nam je Ivana Canjuga po povratku iz Rumunjske.
Verbalno, fizičko i „cyber“, odnosno internetsko nasilje ostavljaju duboke tragove na mladima koji su im izloženi
Ističe da od vršnjačkog nasilja nije zaštićen nijedan školski sustav u Europi.
– Svi imamo iste probleme, samo je pitanje načina pristupa prevenciji i rješavanju problema. Bitno je djeci ukazati na indikatore nasilja, jer je to prvi korak prema prevenciji, a tamo gdje problem već postoji, da se on prizna i prihvati te da se započne s traženjem rješenja. Djeci se najbolje ukazuje na probleme kroz predavanja i radionice, što mi u našoj školi radimo već godinama.
Boravak u Rumunjskoj varaždinska je učiteljica iskoristila kako bi svojim kolegama predstavila grad, državu, školu i programe suzbijanja vršnjačkog nasilja.
– Objasnila sam im da puno surađujemo s varaždinskom policijom, čiji djelatnici svake godine dolaze u školu te s različitim uzrastima rade na edukaciji i prevenciji određenih problema. Tako s najmlađima rade na usvajanju osnovnih prometnih pravila, kako bi se prvašići sigurno kretali u prometu na putu od kuće do škole. S višim razredima radi se tema vršnjačkog nasilja, borbe protiv ovisnosti… – dodaje Canjuga.
Ono na čemu druge zemlje puno više rade je povezanost i uključenost lokalne zajednice u školski sustav na svim područjima, kao i drugih lokalnih te državnih institucija kojima je u opisu djelatnosti briga o mladima i njihovu neometanom rastu i razvoju kroz školski sustav.
Socioekonomske razlike glavni su pokretači vršnjačkog nasilja među mladima
– To je nešto na čemu moramo više poraditi. U tome vidim puno prostora za napredak. Upravo stoga svoja iskustva s putovanja prenosim kolegama kroz predavanja na stručnim vijećima, ali i u raznim udrugama kada me pozovu kao gosta-predavača. Odlična je stvar što se kroz ovakva iskustva ne uči samo na teorijskim primjerima, već sam dobila priliku upoznati se sa stvarnim, primjenjivim rješenjima koja se primjenjuju u drugim zemljama Europske unije. Želja mi je da se u narednom razdoblju povežemo s partnerima s kojima sam surađivala za vrijeme boravka u Rumunjskoj. Bilo bi šteta propustiti priliku koja nam se ukazala za implementacijom uspješnih europskih iskustava u našu školu, a potom i u ostale – zaključila je Ivana Canjuga.
Posjet rumunjskom Ploieştiju zaključen je završnom radionicom i evaluacijom, a dogovoreni su već i sljedeći projekti, kao partnerske suradnje.
Izvor: RT
Foto:
Iskoristite vaš potencijal i pronađite posao po vašoj mjeri! U suradnji s portalom posao.hr donosimo izdvojenu ponudu najboljih poslova ovaj tjedan. Prijavite se i sretno!
Tifon traži gastro prodavača (m/ž) u Varaždinu. Glavni zadatak je prodaja naftnih derivata i ostale robe iz asortimana prodajnog mjesta te ostale odgovornosti. Potrebna je najmanje srednja stručna sprema, komunikativnost, pozitivan stav, proaktivnost i inovativnost. Prednost donosi iskustvo na istim ili sličnim poslovima. Aplicirajte najkasnije do 8.3.
Manpower Savjetovanje za potrebe klijenta zapošljava na poziciji agent terenske prodaje (m/ž) u Varaždinu. Prijaviti se možete najkasnije do 16.3. Posao obuhvaća prodaju i prezentaciju proizvoda i usluga privatnim korisnicima, ostvarivanje prodajnih ciljeva, održavanje dugoročnih kvalitetnih odnosa te ažuriranje baza podataka. Uvjeti za rad su odlično razvijene komunikacijske i prezentacijske vještine, vještine izlaganja i prepoznavanja potreba korisnika, proaktivnost i orijentiranost prema prodajnim rezultatima i slično. Poslodavac nudi iznimno stimulirajući bonus. Aplicirajte.
Eko Taxi zapošljava vozače (m/ž) na području Varaždina i Čakovca. Od osobe se očekuje posjedovanje vozačke dozvole B kategorije i da aktivno vozi, spremnost na rad u smjenama, razvijene komunikacijske vještine, marljivost, snalažljivost i odgovornost u radu. Svi zainteresirani, prijavite se čim prije klikom na link.
Boxmark Leather d.o.o. traži planera proizvodnje (m/ž), mehaničara (m/ž) i tapetara (m/ž). Mjesto rada je Trnovec Bartolovečki. Od kandidata s eočekuju srednja stručna sprema i radno iskustvo, odnosno volja za obučavanjem poslova. Prijavite se.
Workforce za potebe klijenta zapošljava referenta prodaje CNC strojeva i postrojenja za obradu metala (m/ž) u Međimurskoj i Varaždinskoj županiji. Prijaviti se možete najkasnije do 15.3. Posao obuhvaća aktivnu potragu za novim kupcima, obilazak terena zbog praćenja potreba kupaca, planiranje, primjenu i razvoj prodajnih aktivnosti. Potrebna je minimalno srednja stručna sprema tehničkog ili ekonomskog smjera, a poželjno je iskustvo rada. Traži se napredno znanje rada na računalu te poznavanje stručnog ili engleskog jezika u govoru i pismu. Aplicirajte ovdje.
Flora Iris j.d.o.o. traži pomoćnog djelatnika u Cvjećarni Iris (m/ž). Mjesto rada je Varaždin, a prijave su otvorene do 31.3. Radni zadaci obuhvaćaju pomoćne poslove u cvjećarni. Postoji mogućnost stalnog zaposlenja. Potrebna je završena osnovna škola. Provjerite detalje ovdje.
Metss d.o.o. traži prodavača (m/ž) u Vulariji. Rok prijave je 31.3. Posao obuhvaća brigu o urednom izgledu i funkcionalnosti prodajnog mjesta, brigu o prijemu, skladištarenju, održavanju i razvrstavanju proizvoda. Pomoć kupcima pri donošenju odluka ili pronalaženju proizvoda. Provjerite detalje na linku.
Termoplin d.d. traži diplomiranog inženjera geodezije – pripravnika (m/ž). Mjesto rada je Varaždin, a prijave se zaprimaju do 9.3. Uvjeti su aktivno poznavanje CAD programa, MS Office, znanje geodetske izmjere GPS instrumenstom, aktivno poznavanje engleskog jezika i vozačka dozvola B kategorije. Detalje provjerite ovdje.
Ljekarna Katica Vodopija – Štorga zapošljava magistra farmacije (m/ž). Mjesto rada je Novi Marof, a prijaviti se možete najkasnije do 19.3. Uvjeti su završen farmaceutsko-biokemijski fakultet i položen stručni ispit, posjedovanje licence za rad, usmjerenost na zadovoljstvo pacijenata te izvrsne komunikacijske vještine. Poslodavac nudi izvrsne uvjete rada i stimulirajuća primanja. Poslodavac isto tako nudi pomoć u traženju smještaja. Provjerite više putem linka.
Mehanika Štriga zapošljava prodavača rezervnih dijelova za traktore i građevinske strojeve (m/ž). Mjesto rada je Ljubešćica, a prijave se zaprimaju do 17.3. Uvjeti su minimalno završena srednja škola, poznavanje rada na računalu, komunikativnost i spremnost za rad s ljudima. Poslodavac nudi stimulativna primanja. Provjerite detalje ovdje.
MDV Plus d.o.o. zapošljava voditelja skladišta (m/ž) u Varaždinu. Prijave su otvorene do 5.3. Uvjeti su minimalno srednja stručna sprema ekonomskog ili tehničkog smjera te obvezno iskustvo s drvnim programom i građevinskim materijalom. Poslodavac nudi mogućnost rada na neodređeno. Više na linku.
Sretno kandidatima!
Za dodatne poslove iz Međimurske i Varaždinske županije kliknite nalink i pretražite poslove koji su trenutno raspoloživi za prijavu. Sretno u pronalaženju posla.
Vaš posao.hr.
Potpisivanje Razvojnog sporazuma pet sjevernih županija s Vladom RH očekuje se krajem ožujka, a riječ je o jednom od važnijih alata planiranja politika regionalnog razvoja Hrvatske.
Naime, na radnome sastanku u Varaždinskoj županiji održanom u petak, 5. ožujka, petorica župana izrazilo je nadu da „država u što skorijem razdoblju u svakoj od pet Županija stane iza jednog strateškog projekta.“
Navedeno je da se potpisivanje ovog sporazuma podudara s prijavljivanjem financiranja EU projekata za sedmogodišnje razdoblje te s Europskim planom oporavka, s time da su ukupno „na raspolaganju“ sredstva od čak 22 milijarde eura. Istaknuto je također da je podrška Varaždinske županije Vladi RH uvjetovana upravo tim sporazumom i projektom brze pruge Čakovec-Varaždin-Lepoglava-Zagreb, na čemu se posebno inzistirati.
Međimurska županija trenutno ima u pripremi 158 projekata vrijednosti tri milijarde kuna, od čega je za projekte u vrijednosti od milijardu kuna u potpunosti spremna projektna dokumentacija. Koprivničko-križevačka županija inzistirat će na tome da se nacionalni projekti odvoje od njihovih specifičnih projekata u kojima su nositelji, a posebice se to odnosi na projekte na području obrazovanja. Tražili su i smanjenje cenzusa granice ispod koje se projekti ne mogu kandidirati.
Bjelovarsko-bilogorska županije spremila je projekte vrijedne 4,5 milijardi kuna, a da ova inicijativa nema alternativu, potvrdili su iz Krapinsko-zagorske županije te izvijestili da je „gotovih projekata više nego što se može osigurati sredstava iz svih dostupnih fondova“.
Dodajmo da su radni sastanak održali i regionalni koordinatori, odnosno direktori razvojnih agencija, na kojemu se također raspravljalo o projektima vrijednima više od 10 milijardi kuna.