Načelnik Klapša organizirao prijam za svjetsku prvakinju u savate boksu Ines Leskovar

Višestruka državna prvakinja i juniorska prvakinja svijeta u savate boksu assaut Ines Leskovar, rodom iz Donjeg Ladanja, osvojila je zlatno odličje na Svjetskom kupu koji se ovog tjedna održavao u austrijskom gradu Weizu.

Na šestodnevnom Svjetskom kupu organizirano je natjecanje za više od 300 sportašica i sportaša iz 26 zemalja svijeta, među kojima su nastupili i najbolji boksači iz pet klubova iz Hrvatske, pa tako i članovi Savate i boksačkog kluba Omega Varaždin.

Po povratku iz Austrije, načelnik Mario Klapša primio je u prostorijama Općine Maruševec svjetsku prvakinju u savate boksu Ines Leskovar, članicu varaždinskog kluba koja je u svim dosadašnjim mečevima u kojima je nastupila uvjerljivo pobjeđivala i osvajala zlatne medalje.

Klapša je čestitao Leskovar na zlatnoj medalji koju je osvojila pobjedom nad predstavnicom Ukrajine i time osigurala jedino zlatno odličje za Hrvatsku na Svjetskom kupu, istaknuvši pritom da se radi o iznimnom postignuću za sportašicu i priznanju kluba u kojem trenira, a koje doprinosi promociji države i Općine Maruševec iz koje dolazi.

– Općina Maruševec prati i podržava uspjehe svih svojih sumještana, a osvajanje svjetskog zlata u konkurenciji državnih prvaka u sportu u kojem Francuzi prednjače kruna je svih dosadašnjih uspjeha koje su ostvarili. Čestitamo Ines i klubu Omega Varaždin na zlatnom odličju i želimo im još puno velikih rezultata, kako u sportu tako i na području obrazovanja na Vojnim studijima koje je Ines ove godine upisala – rekao je načelnik Mario Klapša.

Ines Leskovar rođena je 2003. godine, živi u Donjem Ladanju i ove je godine završila Gimnaziju u Ivancu. Svoju sportsku karijeru započela je s 15 godina uz vodstvo najtrofejnijih trenera Miljenka Rožmarića i Emerika Večerića.

Trenira boks i savate boks, a osim što je višestruka državna prvakinja i juniorska prvakinja svijeta, proglašena je najboljom juniorkom u prošloj godini od strane Hrvatskog savate saveza.

Slobodaš Karlo Marciuš pobijedio u Zagrebu

Na stadionu Mladosti u Zagrebu u organizaciji AK Dinamo-Zrinjevac protekli vikend održan je Kup i ekipno prvenstvo Hrvatske za seniore i seniorke, na kojem je Atletski klub Sloboda imao svoje predstavnike.

Najviše se istaknuo najbolji sprinter u Hrvatskoj u 2021. godini, Karlo Marciuš. Nakon brojnih pobjeda, rušenja osobnih i državnih rekorda, Karlo je kraj sezone proslavio uz još jednu pobjedu, ovaj put na 200 m. Konačno vrijeme koje je Karlu donijelo pobjedu jest 21,11sec što je dokaz njegove konstantne forme koju pokazuje kroz cijelu ovu sezonu.

Varaždinski klub u skoku s motkom ponovno su predstavljale Orhidea Leščak i Andrea Vuradin. Orhidea Leščak osvojila je 5. mjesto s preskočenih 3,00 m, dok se Andrea Vuradin plasirala na 6. mjesto s preskočenih 2,80 m.

Zoran Jeftić pobjedom startao na klupi Koke, pobijedili i Dabrovi

Trener Zoran Jeftić pobjedom je startao na klupi Koke u prvoj službenoj utakmici. Kokice su u prvom kolu 1. hrvatske rukometne lige za žene pobijedile Trešnjevku u gostima s 30:23.

Varaždinke su u 7. minuti stigle do izjednačenja 3:3, pa dvije minute kasnije i prvog vodstva te ga više nisu ispuštale do kraja. Do poluvremena su uspjele izgraditi plus pet (12:17).

U nastavku su se domaće rukometašice uspjele približiti na dva pogotka zaostatka (18:20). Uslijedila je serija od tri pogotka zaredom varaždinske ekipe, kojom su na kratko kupile mir.

Trešnjevka je uzvratila s četiri pogotka u nizu i u 51. minuti bilo je 22:22. I to je bilo sve od domaćih. Koka je nevjerojatnim nizom od 1:8 u posljednjih devet minuta došla do uvjerljive pobjede 23:30. Najbolja u redovima Koke bila je Ivana Dežić s osam golova.

Istaknimo da su do slavlja za vikend stigli i varaždinski rukometaši pobijedivši Dubrovnik 33:29 u sklopu Premijer lige B skupine.