Hrvatski rukometaši u rukometnom klasiku protiv Francuske
Prvi krug 16. europskog prvenstva je završen. Hrvatska je kao pobjednik Skupine B osigurala nastup među 12 najboljih. Prvi cilj...
RUKOMET, DJEČACI B POLUZAVRŠNICA REGIJE SJEVER
Odigrana je Poluzavršnica regije Sjever za Dječake B rođene 2000. godine i mlađi.
Poluzavršnica PH – Regija Sjever
Varaždin, 13.05.2012.
DJEČACI “B”-2000
GRUPA A- Velika dvorana
|
|
1 |
2 |
3 |
4 |
|
Bodovi |
Gol razlika |
Poredak |
A1. |
RK Info Star |
|
23:12 |
10:9 |
18:6 |
|
6 |
|
1 |
A2. |
RK Varaždin |
12:23 |
|
7:10 |
14:13 |
|
2 |
|
3 |
A3. |
RK Virovitica |
9:10 |
10:7 |
|
14:6 |
|
4 |
|
2 |
A4. |
RK Bjelovar |
6:18 |
13:14 |
6:14 |
|
|
0 |
|
4 |
GRUPA B – Mala dvorana
|
|
1 |
2 |
3 |
4 |
|
Bodovi |
Gol razlika |
Poredak |
B1. |
RK Daruvar |
|
16:9 |
9:17 |
14:12 |
|
4 |
– 1 |
2 |
B2. |
RK Slatina |
9:16 |
|
14:13 |
13:12 |
|
4 |
– 6 |
3 |
B3. |
RK Varteks Di Caprio |
17:9 |
13:14 |
|
15:6 |
|
4 |
+ 7 |
1 |
B4. |
RK Ludbreg mlj.Bohnec |
12:14 |
12:13 |
6:15 |
|
|
0 |
|
4 |
REZULTATI
POLUZAVRŠNICE PRVENSTVA HRVATSKE – REGIJE SJEVER
ZA DJEČAKE “B” ROĐENE 2000. GODINE I MLAĐE
Varaždin, 13. svibnja 2012.
RASPORED I SATNICA NATJECANJA
SKUPINA A |
SKUPINA B |
A1 – 1. iz VŽMŽ – INFO STAR |
B1 – 1. iz BBŽ – DARUVAR |
A2 – 4. iz VŽMŽ – VARAŽDIN |
B2 – 4.iz BBŽ – SLATINA |
A3 – 2. iz BBŽ – VIROVITICA |
B3 – 2. iz VŽMŽ – VARTEKS DI CAPRIO |
A4 – 3. iz BBŽ – BJELOVAR |
B4 – 3. iz VŽMŽ – LUDBREG mlj.BOHNEC |
SKUPINA A – VELIKA DVORANA
Ut.br. |
Sat |
Ekipa A |
Ekipa B |
REZULTAT |
01 |
10:00 |
Info Star |
Bjelovar |
18:6, (9:2) |
02 |
10:40 |
Varaždin |
Virovitica |
7:10, (4:6) |
03 |
11:20 |
Bjelovar |
Virovitica |
6:14, (2:5) |
04 |
12:00 |
Info Star |
Varaždin |
23:12, (14:3) |
05 |
12:40 |
Varaždin |
Bjelovar |
14:13, (9:4) |
06 |
13:20 |
Virovitica |
Info Star |
9:10, (3:5) |
SKUPINA B – MALA DVORANA
Ut.br. |
Sat |
Ekipa A |
Ekipa B |
REZULTAT |
07 |
10:00 |
Daruvar |
Ludbreg |
14:12, (6:7) |
08 |
10:40 |
Slatina |
Varteks |
14:13, (4:6) |
09 |
11:20 |
Ludbreg |
Varteks |
6:15, (3:8) |
10 |
12:00 |
Daruvar |
Slatina |
16:9, (8:1) |
11 |
12:40 |
Slatina |
Ludbreg |
13:12, (6:6) |
12 |
13:20 |
Varteks |
Daruvar |
17:9, (8:4) |
Utakmice za plasman i završnica
MALA DVORANA
Ut.br. |
Sat |
Ekipa A |
Ekipa B |
REZULTAT |
|
13 |
14:00 |
Bjelovar |
Ludbreg |
14:5, (8:2) |
za 7.mjesto |
14 |
14:40 |
Info Star |
Daruvar |
15:11, (5:5) |
polufinale |
VELIKA DVORANA
Ut.br. |
Sat |
Ekipa A |
Ekipa B |
REZULTAT |
|
15 |
14:00 |
Varaždin |
Slatina |
11:10, (4:7) |
za 5.mjesto |
16 |
14:40 |
Varteks |
Virovitica |
20:15, (9:9) |
polufinale |
17 |
15:20 |
Daruvar |
Virovitica |
17:13, (9:4) |
za 3.mjesto |
18 |
16:00 |
Info Star |
Varteks |
15:10, (9:7) |
FINALE |
POREDAK KLUBOVA
1. |
RK INFO STAR |
2. |
RK VARTEKS DI CAPRIO |
3. |
RK DARUVAR |
4. |
RK VIRO-VIROVITICA |
5. |
RK VARAŽDIN |
6. |
RK SLATINA |
7. |
RK BJELOVAR |
8. |
RK LUDBREG MLJEKARA BOHNEC |
Na završnicu Pvenstva RH plasirale se četiri (4) prvoporedane ekipe.
Proglašeni najbolji pojedinci:( dodijeljene statue RUKOMETAŠA)
· Najbolji vratar: Sebastijan Rica Kovač – RK VIRO VOROVITICA
· Najbilji igrač: Andrej Bobičanec – RK INFO STAR
· Najbolji strijelac: Karlo Bohar (29 zgoditaka) – RK DARUVAR
Zahvaljujemo svim učesnicima na fer i sportskoj igri.
Čestitamo uspješnima na rezultatu sa željama za dobar nastup na završnici Prvenstvu RH u SlavonskomBrodu od 01.06. do 03.06.2012.
Izvor:
Foto:
U velikoj konkurenciji, od čak 53 hrvača, momci iz Vindije su osvojili po dva prva, druga i treća mjesta.
Rezultati hrvača Vindije u pojedinačnoj konkurenciji:
60 kg Mihael Bešenić 2. mjesto
63 kg Marko Đigunović 2. mjesto
67 kg Filip Frankol 1. mjesto
67 kg Nikša Makitan 3. mjesto
72 kg Alen Fodor 1. mjesto
77 kg Karlo Cirkvenčić izgubio borbu za 3. mjesto
82 kg Jan Siročić izgubio borbu za 3. mjesto
82 kg Sebastian Petrač bez plasmana
87 kg Ivan Ratković izgubio borbu za 3. mjesto
97 kg Leon Meštrić 3. mjesto.
RUKOMET
U nedjelju, 31. kolovoza 2014. godine u 12 sati u Gradskoj vijećnici bit će potpisan ugovor o suradnji Hrvatskog rukometnog saveza i Grada Varaždina na organizaciji dijela Europskog prvenstva u rukometu za žene koje će biti održano u prosincu ove godine u Hrvatskoj i Mađarskoj.
Ugovor će potpisati Sandi Šola, predsjednik HRS-a i Goran Habuš, gradonačelnik Grada Varaždina. Na potpisivanju ugovora očekuje se vodstvo HRS-a, te treneri muške i ženske reprezentacije kao i ženska rukometna reprezentacija.
ŽENSKA RUKOMETNA REPREZENTACIJA NA ŠPANCIRFESTU
Prije potpisivanja ugovora u vijećnici na Trgu kralja Tomislava biti održana promocija samoga Prvenstva kao i planova za isto te samog grada domaćina. Na središnjem gradskom trgu, točnije, varaždinskom Korzu, od 11 do 12 sati Hrvatski rukometni savez organizira druženje hrvatskih rukometnih reprezentativki s građanima uz, dakako, prezentaciju same europske smotre.
Građani i svi rukometni navijači imat će priliku porazgovarat s najboljim hrvatskim seniorkama koje će u prosincu braniti boje Hrvatske na Europskom prvenstvu, te će se s istima moći fotografirati i dobiti željene autograme. Građanima će biti podijeljeni reklamni materijali o prvenstvu.
Samo Europsko rukometno prvenstvo na rasporedu je, pak, od 7. do 21. prosinca 2014. godine, u Hrvatskoj i Mađarskoj, točnije gradovima Zagrebu, Varaždinu i Osijeku te Györu, Debrecenu i Budimpešti.
Skupinu A, u kojoj se nalaze Mađarska, Španjolska, Rusija i Poljska, ugostit će tako Györ, skupinu B te tako i Norvešku, Dansku, Rumunjsku i Ukrajinu ugostiti će, pak, Debrecen. Varaždin će biti domaćin reprezentaciji Hrvatske, ali i Švedske, Njemačke te Nizozemske, dok će u Osijeku igrati skupina D u kojoj su se smjestile ekipe Crne Gore, Francuske, Srbije i Slovačke.
Hrvatice će u Varaždinu natjecanje po skupinama otvoriti 8. prosinca u 20.15 sati kada će zaigrati sa Švedskom, 10. prosinca suprotstavit će se u varaždinskoj Areni ekipi Njemačke u istom terminu, dok će dva dana kasnije, točnije, 12. prosinca, također u 20.15 sati, snage odmjeriti s Nizozemskom.
Izvor:
Foto: