U trenutku kada je vrlo malo pozitivnih vijesti iz sporta sigurno da je vrlo dobro kada se tijekom ovog tjedna očekuju brojne aktivnosti povodom Dječje olimpijade.

Predolimpijski tjedan ponudit će niz aktivnosti koje će motivirati svu djecu da u petak pokažu sve što znaju na završnom netjecanju na SC Sloboda. Potporu u njihovom bavljenju sportom moraju dati stariji, najprije roditelji i tete u vrtiću a zatim i svi ostali. Ovakvim manifestacijama odgajaju se nove generacije i usmjeruju prema organiziranim tjelesnim aktivnostima. Njihova dob je pravo vrijeme za univerzalne sportske škole, za isprobavanje koje sve sportske aktivnosti im najviše leže, koje ih najviše zabavljaju i ispunjavaju. Djeca se trebaju veseliti i zabavljati upražnjavajući sport a dodatn u sigurnost dat će im stručni treneri koji će ih usmjeravati, motivirati ih i zabavljati se zajedno s njima.
Varaždinski sportski klubovi uglavnom su spremni za prihvat najmlađih, iako svi nisu presretni kada im se jave tako mali sportaši. Međutim, ako se oni u toj dobi zainteresiraju i “zagrizu” za sport onda će se sigurno naći u nekoj sportskoj grani.
Na početku uopće nije bitno na koju će sportsku stranu krenuti ali je svakako bitno da zavole sport općenito. Nekad će presuditi trener u koji će klub otići ili pak društvo koje se okupilo oko nekog sporta i kluba. Međutim, sve je bolje od previše slobodnog vremena, lutanja i pronalaženja neprimjerenih aktivnosti u raznoraznim lokalima.
Sport pruža mnogo prilika za dokazivanjem, za napretkom kao rezultatom rada i sl. što razvija pozitivne socijalne osobine. Osim toga pospješuje pravilan rast i razvoj mladih, što je također jedna od vrlo važnih komponenti bavljenja sportom.
U svakom slučaju treba podržati održavanje ovakvih manifestacija, namijenjenih najmlađima kako bi ih se privuklo sportu i njegovim pozitivnim vrijednostima.

Rukometašice Koke ispale u četvrtfinalu Hrvatskog kupa

Rukometašice Koke u srijedu, 27. ožujka u varaždinskoj Areni u četvrtfinalu Hrvatskog kupa ugostile su Dugo Selo ’55, a slavile su gošće s 29:24.

Bolje su u susret ušle gošće u 10. minuti vodile su 5:3, no do 15. minute Kokice su napravile seriju 4:0 i povele 7:5. U 23. minuti Varaždinke su posustale i do odlaska na odmor nisu postigle ni pogotka. Gošće su serijom 5:0 okrenule i na odmor otišle se prednošću od 13:10.

U drugom dijelu rukometašice Vladimira Canjuge uspjele su stići samo na minus jedan, ali snage za preokret nisu imale. Rukometašice iz Dugog Sela slavile su na kraju s plus pet.

Kod Varaždinki najraspoloženija je bila Lucija Jandrašić s 12 golova.

Odbojkaši Cratis Varaždina završili sezonu u Superligi

Odbojkaši Cratis Varaždina završili su sa sezonom. U drugom utakmici četvrtfinala razigravanja za prvaka Superlige poraženi su od osječke Murse 3:0.

Varaždinci su bili bolji u prvom dijelu prvog seta, vodili 14:12, no domaćin s 5 poena u nizu okreće rezultat u svoju korist. Varaždinci su priprijetili i u finišu prvog seta, ali nakon 24:24 dva posljednja poena osvajaju domaćini. I u drugom setu Varaždinci vode, do 13:11, onda Mursa radi seriju 4:0 i preuzima vodstvo. Kod 21:19 tri poena u nizu rade domaći i osvajaju set s 25:20, baš kao i treći, u kojem su gosti tek tri puta imali pozitivan rezultat.

Međimurski Centrometal uspio je izboriti polufinale pobjedom protiv Marsonije 3:1 u setovima.

Međimurce u polufinalu čeka susret protiv zagrebačke Mladosti, dok će Mursa na noge Riboli Kaštela.