Nakon tri remija, Kokice stigle do slavlja

Rukometašice Koke nakon tri remija stigle su do pobjede. U sklopu 11. kola 1. Hrvatske rukometne lige za žene slavile su protiv Dugog Sela s 27:26.

Kokice su kontrolirale susret i imale prednost od četiri do pet pogodaka, no u samoj završnici utakmice gošće su uspjele izjednačiti na 22:22. Varaždinke ipak nisu posustale. Uspjele su zadržati mirnoću u ključnim trenucima i stići do treće pobjede ove sezone, prve u svojoj dvorani.

S osam pogodaka Tea Jalušić bila je najefikasnija u redovima Koke.

Nogometaši Varaždina stigli do vrijednog boda kod Gorice

Nogometaši Varaždina stigli su do vrijednog boda u sklopu 28. kola 1. HNL. Kod trećeplasirane Gorice odigrali su bez golova (0:0).

Trener Zoran Kastel protiv Goričana izveo je sastav: Horkaš – Tkalčić, Ćelić, Pellumbi, Memija – Guera Djou, Đurasek – Peco, Posavec, Boban – Obregon.

Najbolju priliku Varaždinci su imali u 26. minuti kada se Obregon sjurio u šesnaesterac i pucao prema goričkom vrataru Baniću, ovaj je bio svladan, no ispriječila se greda.

Gorica je uspjela svladali varaždinskog vratara Horkaša u 52. minuti, no nakon VAR provjere dosuđeno je zaleđe.

Na kraju je svakoj ekipi pripao po bod. Varaždincima važan bod u borbi za ostanak.

U idućem kolu u Varaždin dolazi Šibenik.

3. HNL: Podravina razbila petardom Rudar, Varteksu bod

Nogometaši Podravine i Varteksa u subotu, 10. travnja, odigrali su susrete 18. kola 3. HNL Sjever.

Podravina je u susjedskom derbiju gostovala kod Rudara u Murskom Središću i slavila je 5:0.

Varteks je na stadionu Sloboda ugostio Papuk i završilo je 2:2. Bumbari su poveli preko Kessea, a zatim su gosti preokrenuli susret u svoju korist. Konačnih 2:2 postavio je Režić u 91. minuti.

U sljedećem kolu na rasporedu je susjedski derbi između Varteksa i Podravine.