Napadač Varaždina Michele Šego na popisu izbornika Igora Bišćana

Izbornik mlade hrvatske U-21 reprezentacije, Igor Bišćan, objavio je popis igrača za predstojeće utakmice dodatnih kvalifikacija za Europsko prvenstvo 2023. godine protiv Danske.

Prvu utakmicu s Dancima Hrvatska igra u Puli 23. rujna, a uzvrat je 27. rujna u Vejleu. Obje utakmice počinju u 18 sati.

– Svjesni smo važnosti utakmica s Danskom koje izravno odlučuju o odlasku na Europsko prvenstvo. Koliko god Danci s pravom slove kao vrlo neugodan protivnik, vjerujem u svoju momčad koja je tijekom kvalifikacijskog ciklusa pokazala da može igrati na najvišoj razini. Na nama je u nekoliko zajedničkih treninga pronaći pravu energiju i pripremiti momčad za izazove koji su pred nama. Ulog je velik, ali to nas ne smije sputati, siguran sam da će igrači puni samopouzdanja dočekati utakmice s Dancima i dati svoj maksimum kako bismo ostvarili željeni cilj – rekao je izbornik Igor Bišćan.

Na Bišćanovom popisu našao se varaždinski napadač Michele Šego koji je ove sezone zabio tri gola u SuperSport HNL-u.

Odbojkaša Superliga: Varaždinci kod kuće bez većih problema slavili protiv Siska

Odbojkaši Kitro Varaždina su u 9. kolu hrvatske Superlige s 3:1 (25:20, 25:18, 23:25, 25:17) svladali momčad Siska. Nakon što su bez većih problema osvojili prva dva seta, Varaždinci gube treći set nakon uzbudljive završnice.

Ipak, u četvrtom setu nište ne prepuštaju slučaju te za ukupno sat i 44 minute igre dolaze do novog prvenstvenog slavlja.

Ovom pobjedom varaždinska momčad skočila je na 3. mjesto na prvenstvenoj tablici s 19 bodova. Dva boda manje, ali i dvije utakmice manje, ima sastav Ribole Kaštele, dok je na 5. mjestu Centrometal s također 17 bodova i jednom utakmicom manje. Međimurski sastav svoju prvenstvenu utakmicu igra dana (subota, 18.30) u Zadru.

U sljedećem kolu Varaždinci gostuju kod zagrebačke Mladosti.

Za Regionalni piše Miljenko Mumlek: Protiv Belgije smo visjeli kao lusteri, ali zaslužili smo osminu finala

Hrvatska nogometna reprezentacija plasirala u osminu finala Svjetskog prvenstva. Naravno, da smo protiv Belgije visjeli kao lusteri u nekim trenucima, no potpuno smo zasluženo u osmini finala.

Najavljivao smo da ćemo se protiv Belgije nametnuti od prve minute – to smo i učinili.

Stvarno smo djelovali moćno Naši igrači su osjećali da kontroliraju utakmicu. Nedostajala je mala sitnica u zadnjoj trećini da postignemo pogodak. Došli smo nekoliko puta na njihovih dvadesetak metara i onda nismo šutirali ili pak ubaciti u kazneni prostor, već smo odgodili i nastavili kružiti oko njihova bloka.

Kontrolirali smo susret do zadnjih 30 minuta. Onda je Belgija, koja je igrala s najboljim sastavom otpočetka, krenula po pobjedu.

Dogodile su nam se neke greškice u našoj zadnjoj trećini i to srećom Belgijci nisu uspjeli kazniti. Lukaku je dva puta promašio nemoguće, ali tako je to u nogometu.

Japan je jučer pobijedio Španjolsku 2:1 te osvojio 1. mjesto u skupini. Dva gola Japanci su postigli iz prilika koje su bile puno teže nego one belgijske, no to je nogomet.

Raduje me što su gotovo svi reprezentativci i izbornik svjesni da nas je sreća pomazila. To smo mogli čuti u njihovim izjavama, pa sam jako zadovoljan koliko su samokritični.

No, Hrvatska je zaslužila osminu finala jer je u defanzivi bila besprijekorna u sve tri utakmice, uz jako malo crnih rupa. Obrana nam kreće od napadača, veliki posao u defanzivi obavljaju Kramarić i Perišić, kao i vezna linija.

Stvarno ni u jednom trenutku obrambeno se nismo raspali. To je velika stvar jer, po meni, na ovom turniru daleko će stići ekipe kojima je defanziva najveći forte.