Nedeljančani pobijedili Novomarofčane na krilima Kovačića i Novaka

Međužupanijska liga

Odigrana je danas preostala utakmica 22. kola Međužupanijske lige između Nedeljanca i Novog Marofa.

Bio je to ujedno i susret momčadi koje će odigrati po dvije utakmice u polufinalu Županijskog kupa. Slavili su danas Nedeljančani na domaćem terenu 3:2. Po dva pogotka u pobjedi domaćih zabio je Marko Kovačić da bi jednog dodao Dino Novak.

Još u subotu od varaždinskih predstavnika do slavlja su stigli Jalžabet, Podravina i Plitvica iz Gojanca.

Jalžabećani su iznenadili Varteks u Jalkovcu i slavili 4:3. Ludbrežani su gostovali kod Mladosti Komet i svladali domaćina 3:0, da bi Gojančani bili bolji od Međimurca u Dunjkovcu 4:3.

Poraz je doživio Zelengaj na domaćem terenu od vodećeg Poleta iz Sv. Martina na Muri rezultatom 2:1, dok je Zadrugar poražen od Pušćina 3:2.

3. HNL Sjever: Varteks preokretom riješio Viroviticu, Podravina razbila Radnik

Nogometaši Varteksa i Podravine završili su sa sezonom u 3. HNL Sjever.

U subotu, 12. lipnja Varteks je odigrao utakmicu posljednjeg kola 3. HNL Sjever lige za ostanak protiv Virovitice. Bumbari su osvojili tri boda pobjedom 3:1.

U prvom dijelu mreže su mirovale, dok smo u drugom mogli vidjeti čak četiri gola.

Virovitica je stigla do vodstva u 49. minuti kada je gostujući napadač izbio sam pred vratara Jovana i pogodio za 0:1. No, ubrzo je domaćin izjednačio. Samo nekoliko minuta kasnije Jazbec je poentirao na asistenciju Režića, da bi Kesse u 52. minuti zabio za 2:1.

Konačni rezultat postavio je Kesse svojim drugim golom u 82. minuti.

Drugi predstavnik iz Varaždinske županije Podravina također je slavila. Deklasirala je Radnik s 5:0.

Dva gola za Ludbrežane postigao je Sven Golub u 23. i 78. minuti, dok su po gol dodali David Šmrček u 82. , Josip Golubar u 57. i Josip Horvatinović u 88. minuti.

Međimurje

VIDEO Donji Kraljevec: Svjetsko prvenstvo u speedwayu u subotu, 19. lipnja!

Dario Horvat

Speedway se vraća u Međimurje, i to u subotu, 19. lipnja, u 19 sati utrkom svjetskog prvenstva, točnije Speedway Grand Prix kvalifikacijama.

– Stadion Milenium u Donjem Kraljevcu dobro je poznato mjesto adrenalina, zabave i nabrijanih ljetnih večeri, stoga smo se potrudili da se niz od sedamnaest godina tradicije speedwaya ne prekine! Utrka, koja je u početku trebala biti održana 29. svibnja, dobila je novi datum par tjedana kasnije na sam početak ljeta kada ćemo u večernjim satima uživati u vožnjama vozača iz 12 država. Zasad čekamo imena vozača koji će nastupiti, a poznat nam je Slovenac Matej Žagar koji je dva puta zaredom odnio pobjedu u Grand Prix Challengeu upravo na ovoj stazi – kažu organizatori.

Ukupno četiri utrke Grand Prix kvalifikacija voze se na isti dan: Terenzano Italija, Glasgow Škotska, Nagyhalasz Mađarska i stadion Milenium u Donjem Kraljevcu. Iz svake utrke najbolja četvorica vozača kvalificirat će se u SGP Challenge koji se 21. kolovoza održava u slovačkim Žarnovicama. Ukoliko se ne kvalificira nijedan Slovak u ove četiri utrke, iz zadnje utrke čiji je domaćin stadion Milenium prolaze samo najbolja trojica.

Ulaznice se prodaju u dvije kategorije: glavna tribina (uz start) po 100 kn te ostale tribine po 80 kn, dok djeca do 12 godina imaju besplatan ulaz. Ulaznice možete nabaviti preko sustava www.entrio.hr ili na dan utrke na ulazu na stadion. S obzirom na epidemiološke uvjete, pazit ćemo na razmak između gledatelja na tribinama, te omogućiti više punktova za dezinfekciju i smanjenje gužvi.
Stadion će biti otvoren za gledatelje tijekom službenog treninga koji počinje u 14 h.