U Podravini zasadili cijelo polje marihuane, ali ih je pronašla policija
Policija je u Podravini pronašla ogromno polje marihuane i osumnjičenima oduzela 1230 stabljika konoplje te su uhićeni. -Policijski službenici Policijske...
Svakodnevno
Vatrogasci diljem Varaždinske županije jučer su se ponovno borili s požarima otvorenih prostora.
Do požara otvorenog prostora došlo je u Ivanečkom Naselju, Malom Vrhu, Donjoj Višnjici, Cerju Tužnom, Stažnjevcu, Orehovcu, Kračevcu, Strmcu Remetinečkom, a i u Jurketincu gdje je požar zahvatio i vozila.
Nepoznati je počinitelj izazvao požar na dva osobna vozila u vlasništvu muškaraca starosti 51 i 52 godine. Do požara je došlo na način što je nepoznati počinitelj spaljivao suhu travu i raslinje na zapuštenoj parceli, pri čemu se požar nekontrolirano proširio na vozila koja su bila parkirana na livadi. Uslijed požara, oba su vozila u potpunosti izgorjela, zajedno s osobnim i drugim dokumentima vlasnika. Visina materijalne štete procjenjuje se na više desetaka tisuća kuna
Istaknimo da je u Podruta došlo do požara gospodarskog objekta.
Izvor:
Foto: DVD Ivanec
Jučer, 28. rujna, nešto prije 20 sati u Pušćinama, prostorijama benzinske postaje u Čakovečkoj ulici, nepoznati počinitelj uz prijetnju vatrenim oružjem od 41-godišnjeg zaposlenika zatražio je novac, javila je PU međimurska.
Nakon što mu je zaposlenik predao novac razbojnik je pobjegao. Materijalna šteta procijenjena je na nekoliko stotina eura.
Protiv počinitelja zbog počinjenja kaznenog djela razbojništva, podnijet će se kaznena prijava nadležnom državnom odvjetništvu.
Policijski službenici Policijske uprave varaždinske dovršili su kriminalističko istraživanje nad 63-godišnjakom zbog sumnje da je počinio kazneno djelo krađe.
On je kako se sumnja, tijekom noći 27./28. rujna u mjestu Osečka, koje spada pod Grad Ivanec, u dvorištu obiteljske kuće ušao u otključano dostavno kombi vozilo kojim se koristi 25-godišnjak, isto upalio i udaljio se njime s mjesta događaja.
Navedeni je zaustavljen i uhićen po policijskim službenicima Policijske uprave koprivničko – križevačke u mjestu Ivanec Križevački, javila je varaždinska policija.
Po dovršenom kriminalističkom istraživanju 63-godišnjak je uz kaznenu prijavu predan pritvorskom nadzorniku Policijske uprave varaždinske.