Nika Svetec seniorska prvakinja, a Ana Mukić viceprvakinja Hrvatske

Grad Virovitica ovih je dana bio domaćin Prvenstva Hrvatske za seniorke na kojima su varaždinske tenisačice Nika Svetec i Ana Mukić postigle zapažene rezultate.

Nika Svetec osvojila je naslov dvoranske seniorske prvakinje Hrvatske u paru s Ivom Primorac (Futur). Odigrala je i odličan turnir pojedinačno plasmanom u polufinale te osvajanjem 3/4. mjesta.

Uspjeh je tim veći budući da je Nika do prije samog početka državnog prvenstva bila pod upitnikom za nastup zbog ozljede koljena, no ipak je odlučila nastupiti.

Ana Mukić u pojedinačnoj konkurenciji izgubila je u osmini finala, no iskupila se kroz parove osvajanjem 2. mjesta u paru sa Gretom Marić (Iteam) izgubivši finale od klupske suigračice Nike Svetec i Ive Primorac rezultatom 6:1, 6:0.

– Povijesni je to uspjeh Teniskog kluba Varaždin 1181, koji od svog osnutka 2004. godine do sad još nije dao seniorskog prvaka Hrvatske, te smo svi zajedno iznimno ponosni na naše tenisačice – istaknuo je glavni trener natjecatelja Teniskog kluba Varaždin 1181 Hrvoje Šipuš.

Rukometašice Koke ispale u četvrtfinalu Hrvatskog kupa

Rukometašice Koke u srijedu, 27. ožujka u varaždinskoj Areni u četvrtfinalu Hrvatskog kupa ugostile su Dugo Selo ’55, a slavile su gošće s 29:24.

Bolje su u susret ušle gošće u 10. minuti vodile su 5:3, no do 15. minute Kokice su napravile seriju 4:0 i povele 7:5. U 23. minuti Varaždinke su posustale i do odlaska na odmor nisu postigle ni pogotka. Gošće su serijom 5:0 okrenule i na odmor otišle se prednošću od 13:10.

U drugom dijelu rukometašice Vladimira Canjuge uspjele su stići samo na minus jedan, ali snage za preokret nisu imale. Rukometašice iz Dugog Sela slavile su na kraju s plus pet.

Kod Varaždinki najraspoloženija je bila Lucija Jandrašić s 12 golova.

Odbojkaši Cratis Varaždina završili sezonu u Superligi

Odbojkaši Cratis Varaždina završili su sa sezonom. U drugom utakmici četvrtfinala razigravanja za prvaka Superlige poraženi su od osječke Murse 3:0.

Varaždinci su bili bolji u prvom dijelu prvog seta, vodili 14:12, no domaćin s 5 poena u nizu okreće rezultat u svoju korist. Varaždinci su priprijetili i u finišu prvog seta, ali nakon 24:24 dva posljednja poena osvajaju domaćini. I u drugom setu Varaždinci vode, do 13:11, onda Mursa radi seriju 4:0 i preuzima vodstvo. Kod 21:19 tri poena u nizu rade domaći i osvajaju set s 25:20, baš kao i treći, u kojem su gosti tek tri puta imali pozitivan rezultat.

Međimurski Centrometal uspio je izboriti polufinale pobjedom protiv Marsonije 3:1 u setovima.

Međimurce u polufinalu čeka susret protiv zagrebačke Mladosti, dok će Mursa na noge Riboli Kaštela.