Nogometašima Varaždina leži Dinamo II: lidera svladali i u gostima

2. HNL

Nogometaši Varaždina u 17. kolu 2. HNL stigli su do druge uzastopne pobjede. Danas je na Hitrec-Kacijanu pao Dinamo II, vodeća momčad lige rezultatom 2:1.

Varaždinsku momčad u vodstvo je doveo Leonard Mesarić u 40. minuti i s minimalnom prednošću momčad Marija Kovačevića je otišla na odmor.

Vodstvo je povisio Dario Jertec golom u 48. minuti, dok su dinamovci smanjili u nastavku. U 62. minuti pogodio je Marko Stolnik, bivši igrač kluba iz Zagrebačke 94, no do izjednačenja domaćin nije uspio stići.

Ovo je već druga prvenstvena pobjeda Varaždinaca protiv Dinama II budući da su ih u šestom kolu svladali 2:0.

U sljedećem kolu Varaždinu u goste dolazi Gorica.

Prva HNL: Varaždinci poraženi na gostovanju na Poljudu

Ilustracija

Nogometaši Varaždina doživjeli su novi prvenstveni poraz. Na gostovanju na Poljudu s 2:0 slavila je momčad Hajduka.

Domaćini su rano stigli do prednosti. U 8. minuti Livaja je ubacio loptu u kazneni prostor, koju varaždinska obrana nakratko odbija, ali samo do Čoline koji udarcem po zemlji pogađa lijevu stranu gola vratara Horkaša. Doduše, dugo je trajala provjera regularnosti pogotka. Naime, u trenutku udarca ispred Horkaša je pretrčao Livaja koji je bio u zaleđu, ali VAR provjerom sudac Pajač procijenio je da je pogodak regularan.

Pitanje pobjednika riješeno je u petoj minuti sudačke nadoknade prvog poluvremena. Sada je Jurić ubacio loptu, a varaždinski nogometaš Memija potpuno neometan loptu je poslao prema svome golu gdje nije bilo istrčalog vratara Horkaša.

U nastavku susreta borba se odvijala uglavnom između dva kaznena prostora. Završetak utakmice obje su momčadi dočekale s igračem manje. Prvo je u 88. minuti isključen Hajdukov igrač Fossati, a nedugo potom zbog drugog žutog kartona i nogometaš Varaždina Gurea Djou.

U sljedećem kolu Varaždin kod kuće dočekuje Dinamo. Utakmica se igra u nedjelju, 14. ožujka, od 15 sati.

Kastel prije Hajduka: U Split se ne idemo samo braniti

Nakon poraza od Osijeka od 3:2, nogometaše Varaždina u subotu, 6. ožujka, čeka utakmica 24. kola 1. HNL protiv Hajduka.

Naime, u zadnjem srazu istih momčadi slavio je Varaždin s 4:2 kod kuće. Od tada mnogo se toga promijenilo u splitskom klubu. Stigao je novi trener Paulo Tramezzani, a i nekoliko dobrih pojačanja.

– Sigurno to više nije taj Hajduk. Pojačali su se s Livajom, Fossatijem i Kačaniklićem. Igraju s trojicom u zadnjoj liniji. Digli su se nakon pobjede kod Rijeke, pa nas čeka jedna zahtjevna utakmica – rekao je Zoran Kastel, trener Varaždina.

U Splitu neće nastupiti ozlijeđeni Đurasek i Peco, a Grgec ima tri žuta kartona. U varaždinsku momčad se vraćaju kapetan Stolnik i prvi napadač Obregon.

– Sigurno da se ne možemo samo braniti u Splitu, a želimo do pozitivnog ishoda. Moramo se otvarati prema naprijed. Glavne opasnosti su Livija, Umut i Teklić i jako je bitno kako ćemo reagirati na ta tri igrača – zaključio je Kastel.