NK Varaždin krenuo s pripremama, utakmice se na stadionu Varteksa od 15. ožujka neće igrati

Varaždinski trećeligaš

Nogometaši Varaždina danas u započeli s pripremama za proljetni dio sezone u 3. HNL Istok.

Na ruku Varaždincima ne ide hladno i snježno vrijeme pa će dio treninga odraditi u TTS-u. Od prinova za drugi dio sezone stigli su Gordan Golik i Karlo Šimek (Međimurje) i Dinko Gavranović (Bjelovar), dok će se pripremama priključiti i Ivan Antolek (Ayia Napa). Otišli su Ivan Režić i Stjepan Oštrek (Međimurje), Filip Srpak, Karlo Marić (Jalžabet) i Josip Golubar (Lučko).

– Vjerujem u svoje igrače i bit ćemo spremni za ostvarenje cilja – ulazak u 2. HNL – rekao je Miljenko Mumlek, koji je od drugog dijela sezone i službeno na klupi varaždinskog trećeligaša.

S njim se složio i kapetan Nikola Šafarić, koji je jedva dočekao početak priprema.

– Nismo navikli na tako dugu pauzu. Jedva čekamo početak drugog dijela sezone – istaknuo je Nikola Šafarić.

Stadion zatvoren

Naime, proljetni dio sezone počinje 4. ožujka, no s obzirom na to da će se Stadion Varteksa uređivati za Europsko prvenstvo U-17 i finale Hrvatskog nogometnog kupa, od 15. ožujka će biti zatvoren, odnosno na njemu se neće igrati utakmice. Radit će se na uređenju travnjaka, navodnjavanju terena, a uređivat će se i glavna tribina.

Varaždinski trećeligaš, koji je trenutno u 3. HNL Istok, domaće utakmice igrat će na Stadionu Sloboda.

– To će biti mali hendikep jer nas mnogo ljudi prati, no nadam se da će na doći bodriti na nekoliko kilometara dalje– zaključio je Šafarić.

Inače, Varaždinci će prvu pripremnu utakmicu odigrati 1. veljače protiv drugoligaša Sesveta. Kasnije će odigrati utakmice protiv mađarskih klubova Kozármislenyja i Kaposvara, trećeligaša Maksimira i drugoligaša Zagreba.

Županijski kup: Bednja uvjerljiva protiv Nedeljanca, slavlje i Varteksa

Odigrani su prvi susreti polufinala Županijskog nogometnog kupa, a u oba susreta u srijedu, 17. travnja slavili su domaćini.

Na stadionu Sloboda Varteks je ugostio Ivančicu i slavio s 3:1. Ivančani su poveli već u 1. minuti preko Kostelca i s minimalnim vodstvom otišli su na odmor. No, u drugom dijelu Bumbari su okrenuli rezultat. Prvo je Glavica u 55. minuti svojim golom izjednačio rezultat, da bi ih isti igrač u 68. doveo u vodstvo Varteks. Konačni rezultat postavio je Kanceljak golom u 78. minuti.

U drugoj utakmici Bednja je ugostili Nedeljanec i pobijedila s 3:0. Beletinčani su poveli u 16. minuti golom Bosilja, a na 2:0 povisio je Pomper golom u 29. minuti, da bi treći gol za Bednju postigao Kareem Donovan u 64. minuti.

Uzvratni susreti na rasporedu su u srijedu, 1. svibnja.

Dinamo je ipak bio prejak za nogometaše Varaždina

Nogometaši Varaždina u srijedu, 17. travnja na Maksimiru su odigrali susret odgođenog 5. kola SuperSport HNL-a protiv zagrebačkog Dinama, a slavili su Zagrepčani s 2:1.

Trener Šafarić izveo je sastav:  Zelenika, Škaričić, Jelenić, Lamine Ba, Boršić, Lusavec, Marina – Šego, Belcar, Poldrugač – Dabro.

Modri su poveli su poveli 26. minuti preko Martina Baturine i s minimalnom prednošću otišli na odmor. Na 2:0 povisio je Gabriel Vidović u 53. minuti. Od 63. minute Varaždin je igrao s igračem manje nakon što je isključen Luka Jelinić, no Varaždinci su postali opasniji.

Domagoj Drožđek u 72. minuti uspio je smanjiti na 2:1 što je bio konačni rezultat.

Bio je to 11. poraz varaždinskog sastava koji u idućem kolu odlazi u goste Rudešu, momčadi koja je već ispala iz najvišeg ranga hrvatskog nogometa.