Nogometaši Varaždina pobjedom protiv Sesveta na korak do naslova u 2. HNL

Nogometaši Varaždina napravili su ogroman korak prema naslovu prvaka 2. HNL. U petak, 13. svibnja, u sklopu 28. kola slavili su kod Sesveta s 3:2.

Sesvećani su poveli u 11. minuti preko Vujanića koji je realizirao kazneni udarac. Samo dvije minute kasnije 1:1 je postavio Belcar, a za totalni preokret pobrinuo se Senić golom u 36. minuti.

U 41. minuti Sesvete su ostale s desetoricom igrača jer je drugi žuti karton zaradio Muić.

Na 3:1 povisio je Brodić u 61. minuti, no tračak nade domaćinu vratio je Stojanović golom u 64. minuti. No, do kraja se rezultat nije mijenjao pa su Varaždinci iz Sesveta odnijeli puni plijen.

Drugoplasirani Rudeš je odigrao 1:1 s Jarunom, pa sada Varaždinci dva kola prije kraja imaju četiri boda prednosti. Pobjedom u 29. kolu protiv Dugopolja osigurali bi naslov prvaka.

Susret se igra u nedjelju, 22. svibnja, u 17 sati na stadionu Varteksa.

Inga Grgić osvojila svoj sedmi naslov pojedinačne prvakinje Hrvatske u katama

Prvenstvo Hrvatske u katama za uzraste kadeta, juniora, mlađih seniora i veterana održalo se prve subote ovoga mjeseca, 7. svibnja u Slavonskome Brodu.

U pojedinačnoj konkurenciji nastupili su članovi i članice Karate centra Šenkovec: kadetkinje Bella Mikulić, Ana Bađun i Lara Jurčević (četvrto mjesto), kadeti Marin Plavetić i Ozren Grgić (četvrto mjesto), junior Emanuel Bađun (četvrto mjesto), juniorka Inga Grgić (prvakinja Hrvatske) i veteran Nikola Aleksić (treće mjesto).

Inga Grgić u eliminacijskoj je grupi izbila na čelo. Time je stekla pravo za finalnu borbu s Katjom Šegavčić (Osijek). Pobijedivši Katju, osvojila je svoju sedmu titulu pojedinačne prvakinje Hrvatske i tako osigurala put u Prag, u kojem će se održati prvenstvo Europe od 17. do 19. lipnja.

Ekipno su u konkurenciji kadetkinja/juniorki nastupile Ena Rajković, Erika Grabovac i Lara Jurčević. Djevojke su osvojile srebrnu medalju.

– Sretan sam ostvarenim rezultatima, jer smo nastupili s puno natjecatelja koji kao mlađi imaju pravo nastupa u ovim kategorijama i došli su stjecati iskustvo.

Debitantski nastup ženske ekipe i Nikole donio nam je i dvije medalje koje smo stvarno i zaslužili.

Što reći za Ingu, kojoj je ovo sedma pojedinačna titula državne prvakinje…

Još jednom velike čestitke osvajačima medalja i svim ostalima koji su nastupili i pokazali da se na njih u budućnosti itekako može računati! – kaže trener Tihomir Grgić, koji je vodio ekipu.

Na natjecanju je sudio Nebojša Bošnjak.

Vidre osvojile pregršt medalja na državnom školskom natjecanju u plivanju

U organizaciji Hrvatskog paraolimpijskog odbora i Hrvatskog školskog športskog saveza na bazenima Kantrida u Rijeci održalo se državno školsko natjecanje u plivanju na 25 m za učenike sa intelektualnim teškoćama.

Na Prvenstvu su nastupili članovi PK Vidra: Brunela Hrženjak kao predstavnica OŠ Vinica u pratnji profesora Branimira Štimeca i sestre Magdalene Hrženjak te Mirna Roginek, Nikola Kosec i Andrej Andrej kao predstavnici Centra za odgoj i obrazovanje Tomislav Špoljar u pratnji profesorice Kristine Kralj, majke Angeline Marjanović te oca Damira Koseca.

Na natjecanju su Vidre pokazale visoki stupanj spremnosti tako je Brunela osvojila zlato u slobodnoj te srebro u prsnoj tehnici. Mirna je osvojila zlato u prsnoj te srebro u slobodnoj tehnici. Andrej je osvojio dva srebra u slobodnoj i leđnoj tehnici, dok je najuspješniji bio Nikola osvojivši dva zlata u slobodnoj i leđnoj tehnici.