Nogometaši Varaždina dugo držali nulu, no susret odlučio penal nakon VAR provjere

Nogometaši Varaždina nisu uspjeli stići do bodova u 33. kolu 1. HNL. Bolji je bio Hajduk s 1:0.

Varaždinci su susret započeli u formaciji 3-5-2. U zadnjoj liniji krenuli su Stolnik, Novoselec i Stolnik. Na lijevom boku Vuk, na desnom Memija, u vezi Postonjski, Elezi i Đurasek, a napadu Posavec i Obregon.

U 8. minuti prva prava prilika. Stipe Biuk tukao je iskosa, odbio je varaždinski vratar Dinko Horkaš, a onda je na odbijanac naletio Alexandara Kačaniklič čiji je udarac sa sedam metara također bravurozno skinuo Horkaš. Pet minuta kasnije pokušao je Marko Livaja iz okreta, no njegov udarac otišao pored gola.

Prvi put Varaždinci su zaprijetili u 20. minuti. Glavom je pokušao stoper Matej Senić čiji je udarac otišao preko gola.

U 32. minuti gosti su dobro rastegnuli domaću obranu. Po boku se ubacio David Čolina, nabacio, no udarac Stanka Jurića glavom otišao preko gola.

U 43. minuti Varaždinci su iznijeli kontru. Kapetan Neven Đurasek osvojio je mnogo prostora, dao za Obregona, lopta se odbila do Ivana Posavca čiji je udarac na kraju završio u gostujućem obrambenom bloku.

U drugom dijelu prvu priliku vidjeli smo u 67. minuti. Izvana je odapeo Darko Todorović, no od bloka se odbilo u korner. U 73. minuti pokušao je Biuk, ali Horkaš je bio koncentriran. U 82. minuti Livaja se još jednom pokušao iz okreta, no stvar je spasio Ivan Novoselec, koji je cijelo vrijeme bio besprijekoran.

U 83. minuti varaždinski vratar Horkaš je izletio i pomeo Biuka. Krenula je VAR provjera i sudac Zdenko Lovrić pokazao je bijelu točku. Siguran je bio Livaja za 1:0.

Slobodaš Karlo Marciuš pobijedio u Zagrebu

Na stadionu Mladosti u Zagrebu u organizaciji AK Dinamo-Zrinjevac protekli vikend održan je Kup i ekipno prvenstvo Hrvatske za seniore i seniorke, na kojem je Atletski klub Sloboda imao svoje predstavnike.

Najviše se istaknuo najbolji sprinter u Hrvatskoj u 2021. godini, Karlo Marciuš. Nakon brojnih pobjeda, rušenja osobnih i državnih rekorda, Karlo je kraj sezone proslavio uz još jednu pobjedu, ovaj put na 200 m. Konačno vrijeme koje je Karlu donijelo pobjedu jest 21,11sec što je dokaz njegove konstantne forme koju pokazuje kroz cijelu ovu sezonu.

Varaždinski klub u skoku s motkom ponovno su predstavljale Orhidea Leščak i Andrea Vuradin. Orhidea Leščak osvojila je 5. mjesto s preskočenih 3,00 m, dok se Andrea Vuradin plasirala na 6. mjesto s preskočenih 2,80 m.

Zoran Jeftić pobjedom startao na klupi Koke, pobijedili i Dabrovi

Trener Zoran Jeftić pobjedom je startao na klupi Koke u prvoj službenoj utakmici. Kokice su u prvom kolu 1. hrvatske rukometne lige za žene pobijedile Trešnjevku u gostima s 30:23.

Varaždinke su u 7. minuti stigle do izjednačenja 3:3, pa dvije minute kasnije i prvog vodstva te ga više nisu ispuštale do kraja. Do poluvremena su uspjele izgraditi plus pet (12:17).

U nastavku su se domaće rukometašice uspjele približiti na dva pogotka zaostatka (18:20). Uslijedila je serija od tri pogotka zaredom varaždinske ekipe, kojom su na kratko kupile mir.

Trešnjevka je uzvratila s četiri pogotka u nizu i u 51. minuti bilo je 22:22. I to je bilo sve od domaćih. Koka je nevjerojatnim nizom od 1:8 u posljednjih devet minuta došla do uvjerljive pobjede 23:30. Najbolja u redovima Koke bila je Ivana Dežić s osam golova.

Istaknimo da su do slavlja za vikend stigli i varaždinski rukometaši pobijedivši Dubrovnik 33:29 u sklopu Premijer lige B skupine.