Nogometaši Varaždina dugo držali nulu, no susret odlučio penal nakon VAR provjere

Nogometaši Varaždina nisu uspjeli stići do bodova u 33. kolu 1. HNL. Bolji je bio Hajduk s 1:0.

Varaždinci su susret započeli u formaciji 3-5-2. U zadnjoj liniji krenuli su Stolnik, Novoselec i Stolnik. Na lijevom boku Vuk, na desnom Memija, u vezi Postonjski, Elezi i Đurasek, a napadu Posavec i Obregon.

U 8. minuti prva prava prilika. Stipe Biuk tukao je iskosa, odbio je varaždinski vratar Dinko Horkaš, a onda je na odbijanac naletio Alexandara Kačaniklič čiji je udarac sa sedam metara također bravurozno skinuo Horkaš. Pet minuta kasnije pokušao je Marko Livaja iz okreta, no njegov udarac otišao pored gola.

Prvi put Varaždinci su zaprijetili u 20. minuti. Glavom je pokušao stoper Matej Senić čiji je udarac otišao preko gola.

U 32. minuti gosti su dobro rastegnuli domaću obranu. Po boku se ubacio David Čolina, nabacio, no udarac Stanka Jurića glavom otišao preko gola.

U 43. minuti Varaždinci su iznijeli kontru. Kapetan Neven Đurasek osvojio je mnogo prostora, dao za Obregona, lopta se odbila do Ivana Posavca čiji je udarac na kraju završio u gostujućem obrambenom bloku.

U drugom dijelu prvu priliku vidjeli smo u 67. minuti. Izvana je odapeo Darko Todorović, no od bloka se odbilo u korner. U 73. minuti pokušao je Biuk, ali Horkaš je bio koncentriran. U 82. minuti Livaja se još jednom pokušao iz okreta, no stvar je spasio Ivan Novoselec, koji je cijelo vrijeme bio besprijekoran.

U 83. minuti varaždinski vratar Horkaš je izletio i pomeo Biuka. Krenula je VAR provjera i sudac Zdenko Lovrić pokazao je bijelu točku. Siguran je bio Livaja za 1:0.

Ponovno iznimna Klara Koščak: osvojila dva zlata na Prvenstvu Balkana

Klara Koščak ponovno je osvjetlala obraz varaždinske atletike. Na U-20 Prvenstvu Balkana osvojila je dva zlata i četvrto mjesto.

Do zlata je stigla do disciplini 100 metara s preponama. Klara je u istoj disciplini popravila svoj stari državni rekord (13,52) i postavila novi državni juniorski rekord koji sad iznosi 13,48. Klara je nastupila i u štafeti 4×100 m u sastavu Matea Čerina, Daniela Jelić, Melani Bosić i Klara Koščak. Djevojke su osvojila 1. mjesto i postavile novi državni rekord koji sad iznosi 46,49.

Klara je još nastupila u disciplini skok u dalj te je s skokom od 5,98 osvojila 4. mjesto.

1. ŽNL: Vidovečka Budućnost pobjedom protiv Selničana stigla na korak do naslova

Kompletirano je 23. kolo 1. županijske lige, a vodeća trojka upisala je sigurne pobjede.

Vodeća Budućnost bez prevelikih problema je u nedjelju, 13. lipnja, svladala Plitvicu iz Selnika s 2:0.

Još u subotu, 12. lipnja, drugoplasirani Obreš pobijedio je varaždinsku Mladost s 4:1, dok je trećeplasirani tuhovečki Polet s minimalnih 1:0 bio bolji od Dinama iz Babinca.

U preostalim utakmicama Čevo je s 4:0 pobijedilo Beretinec, varaždinska Sloboda Mladost iz Margečana s 4:1, Sloboda je u Tužnom s 1:0 slavila protiv cestičkog Poleta, dok je Novi Marof s 3:1 bio bolji od Drave-Ajax.

Do kraja sezone ostala su još tri kola. Vodeći Vidovčani imaju sedam bodova više od pratitelja Obreša i Poleta (T). Eventualnom pobjedom u idućem kolu kod Mladosti iz Margečana stigli bi do naslova.