Nogometaši Varaždina poraženi u susjedskom derbiju kod Slaven Belupa

Nakon pobjede protiv Rijeke od 2:1, nogometaši Varaždina doživjeli su poraz u susjedskom derbiju. U Koprivnici je u sklopu 18. kola 1. HNL bolji bio Slaven Belupo s 2:0.

Trener Zoran Kastel protiv Farmaceuta izveo je identičan početni sastav kao i protiv Rijeke, no njegova momčad nije uspjela stići do bodova.

Koprivničani su sve već riješili u prvom dijelu. U 15. minuti iz slobodnjaka je pogodio Glavčić, dok je u prvoj minuti sudačke nadoknade prvog dijela konačnih 2:0 postavio Knöll.

Imali su u drugom dijelu varaždinski nogometaši dobre dvije do tri prigode, no nedostajalo je preciznosti u samoj završnici.

U idućem kolu Varaždin ugošćuje Goricu.

1. ŽNL: Vodeća Budućnost pobjedom pobjegla Obrešu za tri boda

Kompletirano je 14. kolo 1. ŽNL, u kojem je vodeća Budućnost stigla do slavlja protiv Novog Marofa.

Vidovčani su kod kuće pobijedili 2:0 i pobjegli drugoplasiranom Obrešu, koji je u 14. kolu odigrao 2:2 s Čevom, za tri boda.

U preostalim utakmicama Tuhovečki Polet s 2:0 je bio bolji od margečanske Mladosti, varaždinska Mladost je s 2:1 pobijedila varaždinsku Slobodu, dok su Dinamo i cestički Polet u Babincu odigrali 1:1.

Još u subotu, 10. travnja Drava-Ajax je svladala Slobodu iz Tužna s 5:2, dok je Beretinec s minimalnih 1:0 pobijedio Plitvicu u Selniku.

4. HNL: Utakmicu u Ivancu obilježio fair-play potez Dominika Božaka

Odigrano je šest od osam susreta 15. kola 4. HNL Čakovec-Varaždin. Isto kolo ponudilo je susjedski derbi između Zelengaja i Plitvice u Donjem Kućanu.

Isti je završio pobjedom Zelengaja 3:2. Dva gola za domaćina postigao je Luka Moheski, dok je jednog zabio Matija Soldatek.

Zanimljivo je bilo i u Turčinu gdje je gostujući Jalžabet s 2:1 svladao domaću Dubravku-Zagorac. Istim rezultatom palovečki Dinamo pobijedio je Centrometal, dok je Sloga slavila kod Ivančice u Ivancu.

Utakmicu u Ivancu obilježio je fair-play potez Dominika Božaka. U 87. minuti kod rezultata 1:2 za goste ivanečki napadač zabio je gol, ali je potom sucu priznao da je njegov suigrač rukom ubacio loptu u mrežu. Sudac je promijenio odluku i dosudio igranje rukom unutar 16 metara i slobodan udarac za gostujuću ekipu.

Mladost Komet i Mladost (SM) odigrali su 1:1, dok je Omladinac s 4:1 bio bolji od Nedelišća.

U nedjelju, 11. travnja, vodeća Bednja u Beletincu u derbiju kola ugošćuje drugoplasirani Međimurec, a Nedeljanec dočekuje Dinamo iz Domašinca.