Nogometaši Varaždina treći put zaredom pobijedili: pao je i Inter

Nakon dvije uzastopne pobjede, nogometaši Samir Toplaka stigli su i do treće pobjede. Na stadionu Varteksa pred 2000 gledatelja pobijedili su Inter s 1:0.

Trener Samir Toplak izveo je sastav: Nevistić-Tkalčić, Stolnik, Rodin, Mamić – Kolarić, Đurasek – Posavec, Teklić, Drožđek – Obregon.

Već na samom početku Varaždinci su zagospodarili terenom. Prvu priliku imali su u 6. minuti. Nabacio je Petar Mamić, a pokušaj Ivana Posavca glavom završio je pored gola. Nakon varaždinske inicijative, opasno su zaprijetili Zaprešićani. Lijepo je s 20 metara potegnuo Igor Postonjski, no bio je zamalo neprecizan.

U 26. minuti Varaždinci su bili blizu pogotka. Iz kornera je ubacio Domagoj Drožđek, lopta je preletjela sve, a kapetan Marko Stolnik bio je prekratak. Dobro su nogometaši Samira Toplaka povukli kontru i odlično je pucao Mamić čiji je udarac završio u korneru samo par minuta kasnije.

U 33. minuti Varaždinci su uspjeli probiti gostujući bunker. Nabacio je Mamić, a Obregon je majstorski ljevicom s desetak pogodio za vodstvo.

U 45. Mamić je probao još jednom izvana i njegov pokušaj u korner je odbio Interov vratar Mladen Matković.

Uspavanka

U drugom dijelu igrala se lagana uspavanka bez mnogo prilika. Zabilježili smo dalekometni pokušaj stopera Zaprešićana Van Bruggena u 70. minuti koji je završio preko gola. Samo minutu kasnije dvije odlične prilike imao je Varaždin. Prvo je Obregon umjesto da je pucao dodavao, a onda je Posavec ušao u šesnaesterac i pucao preko gola.

U 80. minuti nemoguće je promašio Obregon. Sam je bio na desetak metara od gola, ali krivo je zahvatio loptu koja je otišla pokraj gola.

Sedam minuta kasnije opet su Varaždinci imali priliku za drugi gol. Dominik Glavina, samo par sekundi otkako je ušao u igru, dao je za Iranca Mehdikhanija koji sve zakomplicirao umjesto da je loptu dao za Glavinu koji je ipak bio u boljoj poziciji. U drugoj minuti sudačke nadoknade Komnen Andrić mogao je izjednačiti, no njegov udarac s pet metara odbijen je u korner.

Na kraju je ostalo minimalnih 1:0. Važna je to pobjeda varaždinskog sastava protiv izravnog konkurenta za ostanak u 1. HNL.

Prebio roditelje kod Novog Marofa, a sud mu je kao olakotnu okolnost uzeo njegovo pijanstvo

nasilje, bijes, policija,

Općinsko državno odvjetništvo u Varaždinu podnijelo je žalbu protiv prvostupanjske presude Općinskog suda u Varaždinu kojom je 40-godišnjak proglašen krivim zbog počinjenih kaznenih djela prijetnje i tjelesne ozljede te osuđen uvjetnom osudom s utvrđenom jedinstvenom kaznom zatvora u trajanju od jedne godine i rokom kušnje od tri godine.

On je proglašen krivim zbog počinjenih navedenih kaznenih djela u srpnju prošle godine u mjestu kraj Novog Marofa na štetu svojih roditelja.

Prvostupanjski sud izrekao je okrivljeniku pojedinačne kazne uz primjenu propisa o ublažavanju zakonom propisanih kazni za ta kaznena djela.

Državno odvjetništvo smatra da su izrečene kazne neadekvatne i neprimjereno blage s obzirom na utvrđene okolnosti u odnosu na okrivljenika.

– U žalbi se ističe da je sud pogrešno i neosnovano utvrdio kao olakotno za okrivljenika da je kaznena djela počinio u alkoholiziranom stanju. Naime, državno odvjetništvo smatra kako se dovođenje u alkoholizirano stanje ni u kom slučaju ne može smatrati olakotnom okolnošću za počinitelje kaznenih djela, već se radi o važnoj otegotnoj okolnosti. U žalbi je predloženo da se okrivljeniku izrekne stroža bezuvjetna kazna zatvora – stoji na stranicama Državnog odvjetništva.

Karlo Kovačić zlatni, a Leo Jantolek srebrni na Prvenstvu Hrvatske

U Sesvetskom Kraljevcu u subotu, 20. travnja održalo se Prvenstvo Hrvatske za dječake u grčko-rimskom stilu hrvanja u kategoriji U-13.

U konkurenciji 146 hrvača iz 22 hrvatska kluba, HK Ludbreg predstavio se s četiri mlade nade.

Karlo Kovačić osvojio je zlato u kategoriji do 59 kg, dok je Leo Jantolek bio srebrni u kategoriji do 28 kg. Franko Kern bio je peti do 49 kg, a Martin Horvat osvojio je 12. mjesto u kategoriji do 44 kg.