Nova potvrda 2. mjesta u Superligi i dobra najava za polufinale Europske Superlige

STOLNI TENIS

U 15. kolu hrvatske stolnoteniske Superlige STK Starr pobijedio je ekipu STK Vodovod, na gostovanju u Osijeku 4:2.

Varaždinska ekipa povela je u prva tri meča. Najprije je Zeng Jia bio bolji od Vjekoslava Zovka 3:0 (11:9, 11:6, 11:9), zatim Ronald Ređep od Dragana Kneževića 3:1 (12:10, 11:7, 7:11, 11:8) i Tomislav Zubčić od Maria Baneka 3:2 (9:11, 13:15, 11:5, 11:4, 11:8). Zatim je osječki par Zovko/Banke bio uspješniji od para Zeng/Zubčić 3:1 (11:9, 6:11, 11:7, 11:9). Nakon toga i Ređep gubi od Zovka 3:2 (11:8, 7:11, 16:14, 8:11, 11:9). Konačni rezultat postavlja Zeng pobijedivši Baneka s 3:1 (7:11, 11:6, 13:11:, 11:1).

STK Starr tako i dalje čvrsto drži drugu poziciju na prvenstvenoj ljestvici s 29 osvojenih bodova, jedan manje od vodećeg STK Libertas Marinkolor Dubrovnik, dok je treći STK Pula s 25 bodova. Prije početka play offa još su tri redovna ligaška kola, a u sljedećem u Varaždin dolazi   STK Podravka Koprivnica, koja se nalazi na osmom mjestu s 19 osvojenih bodova. Susret je na rasporedu 1. travnja s početkom u 11 sati. Na HSTS-ovo rang listi skorova igrača u Superligi prvo mjesto i dalje drži Ronald Ređep.

Prije nastavka hrvatske Superlige STK Starr igra i uzvrat polufinala Europske Superlige. U sportskoj dvorani LifeClass terme Sveti Martin STK Starr dočekuje mađarsku ekipu Celldömölk. Mađari su u prvom susretu slavili 6:4, međutim STK Starr ima priliku proći u finale ako pobjede boljom razlikom u pojedinačnim mečevima.

Rukometašice Koke ispale u četvrtfinalu Hrvatskog kupa

Rukometašice Koke u srijedu, 27. ožujka u varaždinskoj Areni u četvrtfinalu Hrvatskog kupa ugostile su Dugo Selo ’55, a slavile su gošće s 29:24.

Bolje su u susret ušle gošće u 10. minuti vodile su 5:3, no do 15. minute Kokice su napravile seriju 4:0 i povele 7:5. U 23. minuti Varaždinke su posustale i do odlaska na odmor nisu postigle ni pogotka. Gošće su serijom 5:0 okrenule i na odmor otišle se prednošću od 13:10.

U drugom dijelu rukometašice Vladimira Canjuge uspjele su stići samo na minus jedan, ali snage za preokret nisu imale. Rukometašice iz Dugog Sela slavile su na kraju s plus pet.

Kod Varaždinki najraspoloženija je bila Lucija Jandrašić s 12 golova.

Odbojkaši Cratis Varaždina završili sezonu u Superligi

Odbojkaši Cratis Varaždina završili su sa sezonom. U drugom utakmici četvrtfinala razigravanja za prvaka Superlige poraženi su od osječke Murse 3:0.

Varaždinci su bili bolji u prvom dijelu prvog seta, vodili 14:12, no domaćin s 5 poena u nizu okreće rezultat u svoju korist. Varaždinci su priprijetili i u finišu prvog seta, ali nakon 24:24 dva posljednja poena osvajaju domaćini. I u drugom setu Varaždinci vode, do 13:11, onda Mursa radi seriju 4:0 i preuzima vodstvo. Kod 21:19 tri poena u nizu rade domaći i osvajaju set s 25:20, baš kao i treći, u kojem su gosti tek tri puta imali pozitivan rezultat.

Međimurski Centrometal uspio je izboriti polufinale pobjedom protiv Marsonije 3:1 u setovima.

Međimurce u polufinalu čeka susret protiv zagrebačke Mladosti, dok će Mursa na noge Riboli Kaštela.