Atletika

Nove medalje i rekordi za AK Sloboda

ATLETIKA

Atletičari i atletičarke AK Sloboda sudjelovali su na dvoranskom PH za seniore i seniorke u Beču, te na juniorskom PH u Zagrebu. Također, u Beču se istovremeno održalo i međunarodno atletsko natjecanje.

Na PH za seniore i seniorke u utrci na 400 m Kristina Dudek osvojila jedrugo mjesto s rezultatom 55.89, što je njen osobni, ali i varaždinski rekord. Drugo mjesto osvojila je i Danijela Roško s rezultatom 2:24.
Bernard Gavez bio je četvrti na 800 m s rezultatom 1:59,78, a četvrti je bio i Mirko Hižman, ali na 400 m s rezultatom 51,65.
Odličan je bio mladi atletičar David Šalamon, inače mlađi junior, koji je na 400 m osvojio peto mjesto s rezultatom 51.98, što je njegov osobni i varaždinski mlađejuniorski rekord. U sklopu mitinga trčao je i utrku na 800 m sa juniorima i osvojio 2. mjesto s rezultatom 2:07. David Šalamon se tako približio državnom rekordu na 400 m za mlađe juniore na samo 50 stotinki. Kako je mlađi junior i slijedeće godine realno je očekivati da bi mogao oboriti i taj rekord.
Što se tiče ostalih rezultata varaždinskih atletičara u sklopu međunarodnog natjecanja, Andreas Jozepović bio je drugi na 60 m u kategoriji U14, a imao je rezultat 8,30.
Šesto mjestona na 60 m pr osvojila je  Lucija Pokos s rezultatom7,75, što je ujedno njen osobni rekord. Šesto mjesto (60 m) u kategoriji U18 osvojio je Ivan Novko sa 7,60. Na 10. mjesto (60 m) plasirala se Ena Krebelj s 8,40.
U Zagrebu je održano juniorsko PH u dvorani, a Vlatka Sekirnik osvojila je zlato i broncu. Tako je osvojila prvo mjesto na 60 m prepone.
Također, bila je i treća na utrci na 60 m s rezultatom 7,84, što je njen osobni rekord.
Mateja Jambrović zbog pogrešnog starta nije se uspjela kvalificirati u finale.
No, trčala je 60 m i sa seniorkama, gdje je osvojila prvo mjesto sa rezultatom 7,79.

Atletika

Nastavljena 24. Cross liga Drava

ATLETIKA

Nastavljena je 24. Cross lige Drava, 11. kolom. Nastupilo je 83 trkača i hodača.

Najbrži na najdužoj trkačkoj dionici od 5600 m bili su Robert Miller i Višnja Čonkas, na 2000m Ivan Jakop i Marija Kosi, a u hodanju na 2000 m Boris Lacković, te kod nordijskog hodanja na 2000 m Darinka Kolarić.

Atletika

Lucija Pokos i Kristina Dudek na EP u Švicarskoj

ATLETIKA

Članice AK Sloboda Lucija Pokos i Kristina Dudek, u sklopu hrvatske štafete nastupile su na EP u Švicarskoj.

U kvalifikacijskoj utrci štafete na 4x100m sa Ivanom Lončarek i Nikom Župa zauzele su 15 mjesto rezultatom 45.47. Lucija i Kristina nastupile su i na kvalifikacijama štafete 4x400m zajedno sa Dorom Filipović i Marijom Hižman. Također su zauzele 15. mjesto rezultatom 3:48.10. Obje štafete rezultatima nisu ugrozile nacionalne rekorde, niti su osigurale plasman u finalne utrke ali su veliko iskustvo za mlade atletičarke.