Novogodišnja utrka s rekordnim brojem trkača: dosad ih se prijavilo 270, a očekuje se oko 400

TRADICIONALNOM UTRKOM U 2017.

Još je nešto više od dva dana ostala do početka 39. varaždinske Novogodišnje utrke, prvog sportskog događaja u novoj godini i jedine utrke u svijetu koja, s tradicijom od 1977. godine, počinje točno u ponoć na prijelazu iz Stare u Novu godinu.

– Ovogodišnja utrka bit će najbrojnija dosada jer je prijavljeno više od 270 iz Hrvatske, Mađarske, Slovenije, Češke, Bosne i Hercegovine, Srbije, Kenije i Ukrajine. Prijave su moguće i neposredno prije samog starta, pa očekujemo oko 400 trkača – rekao je Patrik Koščak, glavni tajnik Zajednice sportskih udruga Grada Varaždina, glavnog organizatora utrke na današnjoj konferenciji za novinare.

Po imenima napadat će se najbolji rezultati utrke

Start i cilj 6,4 kilometara duge utrke je na Kapucinskom trgu, a trče se dva kruga varaždinskim ulicama i trgovima. Ovogodišnja utrka puno je atraktivnija i jedna od jačih na ovim prostorima zbog nagradnog fonda, a svaki natjecatelj će dobiti spomen majicu i medalju.

– Cilj je bio da se utrka organizacijski i u sportskom segmentu digne na jedan viši nivo i u tome smo uspjeli. Nagradni fond je bogat i prema imenima možemo očekivati da će se “napadati” i najbolji rezultat utrke – najavio je Koščak.

Osim glavne utrke, koju trče seniori i veterani, trčat će se i duplo manja dionica od 3,2 kilometara za koju se mogu prijaviti trkačice, juniorke, seniorke i veteranke te juniori. Pobjednici utrke u muškoj i ženskoj kategoriji dobit će novčanu nagradu u iznosu 800 eura. Za drugo mjesto osigurana je nagrada od 600, treće 400, četvrto 200 te peto mjesto 100 eura.

Inače, Novogodišnju utrku su prije 39 godina pokrenuli su varaždinski entuzijasti Mladen Mavar, Boris Kožar, Petar Jelenečki, uz podršku AK „Sloboda i tadašnjeg Atletskog saveza Hrvatske. Na prvoj utrci nastupila su 33 trkača iz Zagreba, a već iduće godine sudjelovalo je 165 trkača. Prošlogodišnje izdanje utrke okupilo je više od 200 trkača iz Hrvatske, Slovenije i Mađarske.

Uz Zajednicu sportskih udruga grada Varaždina suorganizator utrke je Atletski klub „Sloboda“, a cijela sportska manifestacija odvija se pod pokroviteljstvom Grada Varaždina.

Županijski kup: Bednja uvjerljiva protiv Nedeljanca, slavlje i Varteksa

Odigrani su prvi susreti polufinala Županijskog nogometnog kupa, a u oba susreta u srijedu, 17. travnja slavili su domaćini.

Na stadionu Sloboda Varteks je ugostio Ivančicu i slavio s 3:1. Ivančani su poveli već u 1. minuti preko Kostelca i s minimalnim vodstvom otišli su na odmor. No, u drugom dijelu Bumbari su okrenuli rezultat. Prvo je Glavica u 55. minuti svojim golom izjednačio rezultat, da bi ih isti igrač u 68. doveo u vodstvo Varteks. Konačni rezultat postavio je Kanceljak golom u 78. minuti.

U drugoj utakmici Bednja je ugostili Nedeljanec i pobijedila s 3:0. Beletinčani su poveli u 16. minuti golom Bosilja, a na 2:0 povisio je Pomper golom u 29. minuti, da bi treći gol za Bednju postigao Kareem Donovan u 64. minuti.

Uzvratni susreti na rasporedu su u srijedu, 1. svibnja.

Dinamo je ipak bio prejak za nogometaše Varaždina

Nogometaši Varaždina u srijedu, 17. travnja na Maksimiru su odigrali susret odgođenog 5. kola SuperSport HNL-a protiv zagrebačkog Dinama, a slavili su Zagrepčani s 2:1.

Trener Šafarić izveo je sastav:  Zelenika, Škaričić, Jelenić, Lamine Ba, Boršić, Lusavec, Marina – Šego, Belcar, Poldrugač – Dabro.

Modri su poveli su poveli 26. minuti preko Martina Baturine i s minimalnom prednošću otišli na odmor. Na 2:0 povisio je Gabriel Vidović u 53. minuti. Od 63. minute Varaždin je igrao s igračem manje nakon što je isključen Luka Jelinić, no Varaždinci su postali opasniji.

Domagoj Drožđek u 72. minuti uspio je smanjiti na 2:1 što je bio konačni rezultat.

Bio je to 11. poraz varaždinskog sastava koji u idućem kolu odlazi u goste Rudešu, momčadi koja je već ispala iz najvišeg ranga hrvatskog nogometa.