NK Varaždin je kod kuće u subotu navečer dočekao Istru 1961.

Prva je to utakmica koja se igra u Varaždinu pred publikim, nakon epidemije koronavirusa. Varaždinci su računali na pomoć publike u borbi za osmo mjesto tablice.

I Varaždinci su uspjeli pobijediti rezultatim 3:0.

Na poluvrijeme se otišlo s 0:0, a Istra je u prvom dijelu imala četiri šuta prema golmanu Varaždina Nevistiću, dok je domaćon ostao bez udarca u okvir.

Obregon je zabio gol u 54. minuti za vodstvo ekipe iz Varaždina. Za 2:0 pak je zabio Domagoj Drožđek u 85. minuti i to ljevicom. Strijelca je potvrdio sustav VAR.

U petoj minuti sudačke nadoknade (90+5) za konačnu pobjedu zaslužan je šut u mrežu gola Petkovića.

Slavi se večeras u Varaždinu iako je Istra pritiskala cijelo drugo poluvrijeme. Pobjeda Varaždina je veliki korak prema osvajanju osmog mjesta i izbjegavanja dodatnih kvalifikacija za ostanak u 1. HNL.