Očekivani poraz od Podravke

RUKOMET

U 18. kolu 1. hrvatske rukometne lige ŽRK Koka poražen je u Gradskpoj sportskoj dvorani Varaždin 25:19 (12:9) od ekipe ŽRK Podravka.

Nakon niza pobjeda, rukometašice Koke namjerile su se na najjaču rukometnu ekipu u ligi i izgubile. Međutim, već u sljedećem kolu Varaždinke putuju u Sesvete gdje će potražiti novu mogućnost za osvajanje bodova.

U susretu s Podravkom najviše golova, njih osam postigla je Zadravec, a po ćetiri su postigle Furjan i Tomić, dok ej Golubić imala 14 obrana.

Šest zlata i dva srebra za borce Fight Cluba Kovačića

Devetero članova Savate kluba FC Kovačić u subotu, 16. listopada, nastupilo je na Kupu Hrvatske.

Zlato je osvojilo šestero natjecatelja. Luka Starčević u finalu je pobijedio Filip Čićeka iz Valpova, Patricija Šupljika je bila bolja od Marte Cvetko iz varaždinske Omege, Roko Galunić svladao je Leonarda Pasku iz Valpova, Lea Paska klupsku kolegicu Lorenu Ožuru, dok je Emanuel Šprem uvjerljivo pobijedio Josipa Juranka iz Šimunec Gym Varaždin.

Zadnje zlato za FC Kovačić donio je Luka Sakač, juniorski prvak svijeta. Luka je u najboljem meču Kupa pobijedio najboljega hrvatskog savate teškaša svih vremena Zdenka Mirta iz Stubice. Srebrne medalje osvojili su Lorena Ožura i Fran Šenjug.

Dodajmo da je Lovro Cepanec ispao u kvalifikacijama. Inače, FC Kovačić sa šest zlatnih i dvjema srebrnim medaljama bio je najbolji klub natjecanja, a već u četvrtak, 21. listopada, čeka ih nastup na međunarodnom boksačkom turniru u Zagrebu.

Ivančanka Stella Gotal preuzela hrvatsku seniorsku žensku nogometnu reprezentaciju

Hrvatsku žensku A nogometnu reprezentaciju uskoro očekuju dvije gostujuće kvalifikacijske utakmice za Svjetsko prvenstvo 2023. godine protiv Italije (Castel di Sangro, 22. listopada) i Švicarske (Zürich, 26. listopada).

Hrvatsku će u ovim dvjema utakmicama voditi v.d. izbornice Ivančanka Stella Gotal, a reprezentacija se okupila u ponedjeljak, 18. listopada, u hotelu Garden Hill u Velikoj Gorici.

Istaknimo da je na okupljanje pozvana nogometašica Splita iz zeljarskog kraja Janja Čanjevac.