Povežite se s nama

Međimurje

Od iduće školske godine tjelesni u novoj dvorani

Objavljeno:

- dana

INVESTICIJE

– Općina Goričan jedna je od onih koje su prihvatile model po kojem u relativno kratkom roku možemo realizirati projekt školske dvorane.

Radi se o kreditnom zaduženju koje će pratiti i Županija i Općina – istaknuo je međimurski župan Matija Posavec, koji je bio na potpisivanju ugovora o nastavku radova izgradnje školsko-sportske dvorane OŠ Goričan, “teškom” oko 6,3 milijuna kuna.

Potpisanim ugovorom projekt izgradnje dvorane ušao je u zadnju fazu, s čime je posebno zadovoljan ravnatelj škole Zlatko Varošanec. Naime, nastava iz tjelesne i zdravstvene kulture dosad se odvijala u jednoj od učionica ili vani na igralištu, kad je to omogućavalo vrijeme.

– Došlo je vrijeme da se ispuni san sve naše djece, ali i cijelog našeg mjesta, jer će time svi mještani Goričana dobiti jedan potpuno novi objekt za različite namjene – rekao je Varošanec.

Načelnik Općine Goričan Mario Moharić najavio je da bi učenici u njoj mogli vježbati već od iduće školske godine.
– Dvorana će se moći koristiti za razne namjene. Primjerice, imamo europske prvakinje u nekoliko kategorija mažoretkinja i twirlinga, koje treniraju u nemogućim uvjetima, a ostvaruju sjajne rezultate, tako da one, kao i ostali naši sportski klubovi, zaslužuju imati mjesto na kojemu mogu provoditi kvalitetne pripreme – istaknuo je Moharić.

Trećom fazom završit će svi građevinski radovi, nakon čega će uslijediti opremanje dvorane u vrijednosti od pola milijuna kuna.
Izgradnjom školsko-sportske dvorane OŠ Goričan dobit će priliku za provođenje jednosmjenske nastave. No, tu nije kraj ulaganjima u tu međimursku školu. Škola će biti prijavljena na natječaj za energetsku obnovu cjelokupne zgrade, čime bi se kvaliteta održavanja nastave podignula na još višu razinu.

 

Izvor:
Foto:

Međimurje

Usred noći 27-godišnji vozač stisnuo papučicu gasa i Malom Suboticom projurio sa 133 km/h

Objavljeno:

- dana

Objavio/la:

Policijski službenici Policijske uprave međimurske u razdoblju od 15. do 21. travnja 2024. godine proveli su pojačane aktivnosti iz akcije “Nadzor brzine kretanja vozila”.

Tijekom akcije utvrđeno je ukupno 262 prekršaja iz Zakona o sigurnosti prometa na cestama, od čega:

  • 142 prekršaja nepropisne brzine kretanja,
  • devet prekršaja upravljanja vozilima pod utjecajem alkohola,
  • sedam prekršaja nepropisnog zaustavljanja i parkiranja,
  • pet prekršaja nepropisne uporabe svjetala u prometu,
  • sedam prekršaja nepropisne uporabe mobitela tijekom vožnje,
  • jedan prekršaj tehničke neispravnosti vozila,
  • šest prekršaja upravljanja neregistriranim vozilom,
  • tri prekršaja upravljanja vozilom nakon isteka važenje prometne dozvole za više od 15 dana,
  • jedna prekršaj upravljanja za vrijeme izrečene zabrane upravljanja motornim vozilima,
  • 56 prekršaja nekorištenja sigurnosnog pojasa te,
  • 25 ostalih prekršaja.

Najveća brzina od 133 km/h utvrđena je u subotu, 20. travnja, u 2:44 sati u Maloj Subotici, Glavnoj ulici (brzina ograničena na 50 km/h), kod 27-godišnjeg vozača osobnog automobila, čakovečkih registarskih oznaka. Odredbom članka 53. Zakona o sigurnosti prometa, vozač koji se u naselju kreće brzinom koja je za više od 50 km/h veća od dopuštene ili prometnim znakom ograničene brzine, kaznit će se novčanom kaznom u iznosu od 1320 do 2650 eura ili kaznom zatvora do 60 dana. Također, za spomenuti prekršaj predviđena je i zaštitna mjera zabrane upravljanja motornim vozilom u trajanju od 3 do 12 mjeseci.

Nastavite čitati

Međimurje

Autohtoni doživljaji kod Spomen doma rudarstva Cimper

Objavljeno:

- dana

Objavio/la:

U sklopu turističko – volonterskog programa Turističke zajednice Međimurske županije „Z cugom v zeleno Međimurje“, turistima – volonterima predstavilo se i Mursko Središće i Spomen dom rudarstva „Cimper“.

Grad Mursko Središće, Centar za kulturu „Rudar“ i Turistička zajednica područja „Mura i gorice“ uz podršku Društva žena Mursko Središće i Udruge međimurska žganica „Tepka“ turistima – volonterima su približeni autohtoni sadržaji koje mogu upoznati samo ovdje.

Po razgledu interpretacijskog centra Spomen dom rudarstva „Cimper“, krenulo se u radionicu izrade tradicijske maske cimeri, maske koja svoje korijene ima upravo u rudarskoj mitologiji. Radionicu su držale članice „Društva žena Mursko Središće“, koje i baštine tradiciju izrade maske. Nekoliko metara dalje pekla se prava međimurska žganica, što su prezentirali članovi Udruge međimurska žganica „Tepka“, a u drugom kraju parkića ispred Spomen doma kuhao se pravi međimurski grah, za što je na području Murskog Središća već tradicionalno zadužen Rudi Mesarić.

Ovaj oblik volonterskog turizma jedinstvena je prilika da se uz razgledavanje povijesnih vrijednosti osjeti i sudjeluje u pravim autohtonim aktivnostima ovog kraja.

Nastavite čitati

Promo

Varaždinsko online izdanje