Odbojkaši iz Nedelišća korak bliže osmini finala Challenge Cupa-a

ODBOJKA

U NGC Aton u Nedelišću OKM Centrometal je pred više od 200 gledatelja pobijedio ekipu OK SIP Šempeter 3:2 (26:24, 19:25, 25:21, 23:25, 17:15) u prvoj utakmici šesnaestine finala Challenge Cup-a.

U prvom setu vodili su gosti iz Slovenije do same završnice seta, kada su domaći odbojkaši izjednačili i uzeli set na razliku 26:24. U drugom setu igrači iz Šempetera ponovo imaju prednost tijekom cijelog seta i na kraju su ju i povećali na 25:19 i izjednačili u setovima na 1:1.

Treći set je pak u potpunosti pripao domaćinima. Vodili su tijekom cijelog seta i kontrolirali igru i završili set sa 25:21 te su poveli s 2:1 u setovima. Četvrti set donio je izjednačenu igru do druge polovice seta koja odlazi na stranu gostiju iz Slovenije i set završava s 25:23 i donosi novo izjednačenje u setovima 2:2.

U petom, odlučujućem setu najprije su poveli gosti, zatim ih domaći odbojkaši stižu i onda kada se činilo da je sve gotovo dolazi do izjednačenja u samoj završnici te su međimurski odbojkaši pobjedu izborili tek na razliku 17:15.

Tada je počelo veliko veselje jer je ovo prvi nastup OKM Centrometal u ovom europskom odbojkaškom  kupu, a ova pobjeda daje im vrlo dobre šanse i za prolaz u sljedeći krug natjecanja.

O izjednačenosti ekipa i samog meča govori i podatak da je ukupan omjer osvojenih bodova u utakmici 110:110.

Najbolji u domaćoj ekipi bili su Davor Bogdanović i Tomica Posavec.

OKM Centrometal : Marciuš Vanja, Puđa Tomica, Kurteš Ivan (L), Gotal  Kristijan, Juras   Antonio, David Vedran, Vuk Deni (L), Palinkaš Marijan, Posavec Tomica, Stanković Antonio, Bogdanović Davor, Novak Hrvoje, Vincek Dražen i Kopačević Danijel.

OK SIP Šempeter: Marovt Nejc, Bukšek Tilen, Robida Denis, Oder Bine, Pokersnik Danijel, Majer Niko (L), Vrhunc Jernej, Udrih Jaka, Vrhunc Gasper, Javornik Gregor, Majcenović Zuka Timotej, Hirci Gregor i Hrastovec Klemen (L).

Uzvratni susret na rasporedu je 22. prosinca u Sloveniji, a ukupni pobjednik ovog dvoboja ulazi u osminu finala Challenge Cupa- a protivnik će vrlo vjerojatno  biti Bergen iz Norveške.

Varaždinski rukometaši stigli do četvrte pobjede u nizu: pale i Sesvete

Rukometaši GRK Varaždina 1930 nanijeli su četvrti poraz Sesvetama rezultatom 26:24 i kupili si priliku da možda budu dio elitnog nastavka natjecanja.

To je njihova četvrta pobjeda u nizu s novim trenerom Emersonom Žnidarićem. Sesvećani su vodili vrlo kratko na samom početku susreta. Varaždin je preuzeo kontrolu nad rezultatom kod 3:2, i više ju nije ispustio do kraja. Na poluvremenu su varaždinski rukometaši imali plus četiri 14:10.

U drugom dijelu gosti su nešto aktivniji i efikasniji. Ali, prednost domaćina nisu mogli dostići. Najviše što su im se približili bilo je  minus dva (19:17). Varaždinci su brzo odgovorili s četiri pogotka zaredom i bez većeg stresa priveli susret kraju. Sa šest pogodaka najbolji u njihovim redovima bio je Antonio Budinski.

Izvor: HRS

4. HNL: Ivančica bez problema pobijedila Galeb i tako osvojila naslov jesenskog prvaka

Nogometaši Ivančice jesenski su prvaci 4. HNL Čakovec – Varaždin. Do naslova su stigli svladavši u odgođenoj utakmici 13. kola Galeba iz Oporovca sa 6:0.

Oporovčane je načnuo Tomislav Jagić u 24. minuti, da bi dvije minute kasnije za 2:0 pogodio Patrik Varga. Isti igrač bio je i strijelac za 3:0 u 38. minuti.

Četvrti i peti gol Ivančana bili su djelo Gabriela Pavline u 69., odnosno 76. minuti, dok je konačni rezultat postavio Nikola Kolarek golom u 77. minuti.

Time su Ivančani stigli do 32-og boda i osvojili titulu jesenskog prvaka. Momčad Rade Hercega upisala je tako 10 pobjeda, dva remija i poraz.

Tri boda manje od ivanečkih nogometaša ima drugoplasirani Zelengaj, dok trećeplasirani Draškovec zaostaje šest bodova.