Odličan početak sezone za Atletski klub Sloboda

ATLETIKA

Rijeka i  Beč bili su domaćini prvih atletskih natjecanja u 2017. godini.

U Beču u sklopu međunarodnog dvoranskog mitinga ERIMA održano i dvoransko seniorsko prvenstvo Hrvatske u trčanjima na 400 m, 800 m, 1500 m i 3000 m. Najvrjednije rezultate od varaždinskih atletičara istrčala je pobjednica na 400 m  Kristina Dudek sa 55,95. U istoj disciplini Marija Hižman zauzela je 3. mjesto i osvojila brončanu medalju. Junior David Šalamon u cilj je utrčao kao 4. sa vremenom 49,60 što je najbrže vrijeme jednog juniora ove godine. Karlo Marcijuš osvojio je istoj disciplini 7. mjesto. Posebno se iskazala kadetkinja Simona Jambrošić koja je odlično trčala 800 m i osvojila 4. mjesto među seniorkama.  Istovremeno, u  Rijeci je  u organizaciji AK Kvarner održano dvoransko za mlađe juniore i juniorke. Od varaždinskih atletičara prvakinja Hrvatske postala je  Orhidea Leščak na 60 m prepone. Jan Ožeg je u bacanju kugle osvoji srebrnu medalju baš kao i Matija Žnidarć na 60 m. Luka Ilčić je ugodno iznenadio sa 3. mjestom i brončanom medaljom u skokom sa motkom. Tako se atletičari varaždinske Slobode sa prvog natjecanja u 2017. vraćaju sa osvojenih 6 medalja

Odbojkaški klub Kitro: “Korona nas je stajala još boljeg rezultata”

Varaždinski odbojkaši završili su sezonu u Superligi na 6. mjestu. Riječ je o identičnom rezultatu kao i prošle sezone. U 20 odigranih kola skupili su 29 bodova, upisavši 10 pobjeda i isti broj poraza.

– Ne mogu reći da sam nezadovoljan. Cijelo vrijeme smo naglašavali da možemo uhvatiti 4. mjesto, no Mursa se pojačala sa šestoricom igrača, Split s trojicom, a zagrebačka Mladost i Ribola Kaštela su standardno kvalitetni, pa ipak nismo uspjeli – rekao je Ivica Đolonga, trener Kitra Varaždin.

Nadanja

Jedno vrijeme varaždinski odbojkaši bili su na 4. mjestu, koje vodi u doigravanje za prvaka, no mjere zbog pandemije koronavirusa, odnosno zatvorene dvorane, a kasnije i zaraze u ekipi, ostavile su traga.

– Taj cilj nije bilo nemoguće ostvariti. Najbolju odbojku igrali smo u studenome, no kasnije smo imali problema. Neki igrači su izvan stroja bili i po 30 dana. Nije isto kad mladi odbojkaš ne trenira 30 dana ili kad mjesec dana ne trenira iskusni Igor Omrčen. Kasnije su uslijedile ozljede i jednostavno više nismo mogli uhvatiti korak s vodećom četvorkom – priznaje Đolonga.

No, velika dobrobit ove sezone je što je varaždinski klub uspio iznjedriti dva juniorska i tri kadetska reprezentativca te Dominika Brčića, seniorskog reprezentativca.

– To je najveća ljepota ove sezone. Imamo čak šestoricu reprezentativaca i to je velika stvar – govori Đolonga.

S druge strane, ženska ekipa Kitra Varaždin u svojoj premijernoj sezoni u 1. hrvatskoj odbojkaškoj ligi (drugi rang hrvatske ženske odbojke) osigurala je ostanak osvojivši 8. mjesto.

Ciljevi

Varaždinke su upisale 10 pobjeda i 12 poraza, osvojivši ukupno 28 bodova.

– Cure su odigrale odličnu sezonu i bez puno stresa osigurale su ostanak – dodao je Đolonga.

Varaždinskim odbojkašima i odbojkašicama slijedi stanka do ljeta, kada počinju pripreme za iduću sezonu.

– Trenirat ćemo cijelo vrijeme. Naravno, ne tako intenzivno. Jedva čekamo iduću sezonu – naglasio je varaždinski odbojkaški stručnjak, koji ističe da se varaždinska momčad planira pojačati iduće sezone.

– Želim da iduće sezone budemo svi zdravi, a naravno, želje su pojačati se na dvije pozicije i probati onda uhvatiti jedno od prva četiri mjesta Superlige, koja vode u doigravanje – zaključio je Đolonga.

4. NL Čakovec – Varaždin: hat-trick Ernesta Horvata za slavlje Zelengaja, pobjeda Nedeljanca u Turčinu

Odigrane su utakmice 19. kola 4. nogometne lige Čakovec – Varaždin. Dubravka-Zagorac je na svojem travnjaku s 3:0 poražena od Nedeljanca. U prvom poluvremenu gostima je prednost donio Vladimir Mesec pogotkom u 42. minuti. Pitanje pobjednika riješio Marko Kovačić s dva gola u nastavku susreta.

Gostujuću 3:0 pobjedu upisao je i Zelengaj koji je slavio u Jalžabetu. Sva tri gola djelo su Ernesta Horvata koji je u igru ušao na početku drugog poluvremena. Bednja je rutinirano stigla do nova tri boda u Palovcu, pobijedivši domaći Dinamo s 2:0. Prvi pogodak djelo je Jakova Klopotana, dok je drugi postigao Filip Holi u 78. minuti iz kaznenog udarca.

Plitvica je u Gojancu s 4:1 poražena od drugoplasiranog Međimurca. Jedini pogodak za domaćine postigao je Dario Horvat. Utakmica između Ivančice i Nedelišća je odgođena zbog slučajeva zaraze koronavirusom u ivanečkoj momčadi.

Ostali rezultati 19. kola: Dinamo (D) – Mladost Komet 0:0, Centrometal – Sloga 1:0, Omladinac – Mladost (SM) 3:2.