Odlične ocjene za organizatora

STOLNI TENIS

U nedjelju je u Gradskoj sportskoj dvorani Varaždin završio 3. ITTF turnir Croatia Open za juniore i kadete u stolnom tenisu.

Iako se najavljivao i veći broj natjecatelja ukupno je nastupilo 205 natjecatelja iz 27 zemalja, što je također veliki uspjeh za organizatora. Tako bi sljedeće godine turnir trebao biti Premium kategoirje, kvalitativno rang više nego ova godine. Kako je trenutno u hrvatskom stolnom tenisu smjena generacija nije se niti očekivao neki značajniji rezultat, ali se ipak očekuje da se nakon ovakvih iskustava juniori i juniorke ubrzo naprave korak više a kadeti i kadetkinje vidjeli su gdje su u odnosu na međunarodnu konkurenciju. Juniorske medalje ipak su osvojene u igri parova. Zlatnu medalju u parovima osvojila je Klara Cakol zajedno sa Slovenkom Tamarom Pavčnik pobjedivši Emu Marn i Andreu Pavlović, koja je tako osvojila srebro.
Treće je izdanje Croatia Opena u Varaždinu dobio je i niz komplimenata i to iz redova samog vrha jakih reprezentacija i Međunarodnog stolnoteniskog saveza (ITTF), što je sve zajedno sjajan temelj za sljedeće izdanje.

4. NL Čakovec – Varaždin: Ivančica slavila u Vidovcu, Bednja i Nedeljanec odigrali susret bez golova

Ilustracija

Odigrano je 8. kolo 4. nogometne lige Čakovec – Varaždin. Ivančica je stigla dio 3:2 pobjede na gostovanju u Vidovcu protiv Budućnosti. Gosti su na poluvremenu imali prednost od 2:0, a oba gola zabio je Robert Punčec. Domaćini u nastavku susreta dolaze do izjednačenja. Prvo u 73. minute s bijele točke pogađa Goran Spasić, dok za 2:2 zabija Davor Priher. Ipak, pobjedu gostima donosi Leon Gregur golom u 89. minuti utakmice.

Plitvica je u Gojancu poražena s 4:0 od Dinama (D), dok je Jalžabet bez većih problema sa 7:1 nadvisio na gostovanju Dubravku-Zagorac. Bednja i Nedeljanec odigrali su utakmicu bez golova.

Još u subotu Zelengaj je kod kuće s 5:0 deklasirao momčad Galeba. Po dva pogotka su zabili Valentino Mlakar i Vedran Vrbanić, a jedan je dodao Ernest Horvat.

Ostali rezultati 8. kola: Mladost Komet – Mladost (SM) 5:3, Naprijed – Draškovec 1:2.

1. ŽNL: Tuhovčani u derbiju kola uvjerljivi protiv Novog Marofa

ŠNK Polet Tuhovec

Nogometaši Polet iz Tuhovca su na domaćem travnjaku u derbiju 8. kola 1. županijske nogometne lige nadvisili momčad Novog Marofa. Tuhovčani su slavili s uvjerljivih 3:0. Za sigurnu pobjedu Poleta zabili su Karlo Gredelj, Ivan Vađunec i Renato Sakač.

Još uvjerljivi bili su nogometaši Obreša, koji su kod kuće sa 6:0 nadvisili Čevo. Tri gola za domaći sastav zabio je Nikola Šobak, dva puta u listu strijelaca se upisao Dino Kresinger, a jednom Luka Kumrić.

Istim rezultatom slavila je i Mladost (S) protiv varaždinske Mladosti, dok su Mladost (M) i Sloboda (T) do minimalnih pobjeda od 1:0 stigle protiv Slobode (Vž), odnosno Poleta (C). Plitvica (S) i Zadrugar su remizirali 2:2, a bodove su podijelili i Beretinec i Drava-Ajax odigravši utakmicu bez golova.