Odlični nastupi članova PK Varaždin na natjecanjima u maratonu i triatlonu

PLIVANJE

Članovi Plivačkog kluba Varaždin okušali su se u natjecanjima u plivačkom maratonu i triatlonu.

TOMISLAV DURIČIN USPJEŠNO ODRADIO SVOJ PRVI POLUTRIATLON!

U Zadru je u nedjelju 28.5.2017. održan 4. Falkensteiner Punta Skala. Naš Tomislav Đuričin nastupio je na svojem prvom polutriatlonu (1900m plivanje, 90 km vožnje bicikla te 21,1 km trčanja), kojeg je i uspješno završio sa vremenom 5.50,27 te zauzeo 92. mjesto od ukupno 127 triatonaca.

ODLIČNI REZULTATI U PAKOŠTANIMA!

Ovaj vikend 3-4.6.2017. u Pakoštanima je održan drugi Pine Beach X Weekend, natjecanja u plivačkom maratonu, triatlonu i aquathlonu. U konkurenciji klubova iz Zadra, Biograda, Splita i Orahovice, PK Varaždin postigao je odlične rezultate u aquathlonu te plivačkom maratonu na 1000 m i 4000 m.

U Mini Aquathlonu (50m plivanje i 500m trčanje) nastupila je naša najmlađa natjecateljica, Zala Tropp (2009.). Zala je u konkurenciji do 9 godina zauzela odlično 8. mjesto sa vremenom 7,17. Valja napomenuti da je ovo Zali bilo prvo natjecanje te da je bila jedna od najmlađih natjecateljica.

U plivačkom maratonu na 1000 m nastupile su Maja Ledenko (zlatna medalja u kategoriji 30-39 godina, vrijeme 23,42), Danijela Vrbanec (zlatna medalja u kategoriji 40-49 godina, vrijeme 20,11) te Anita Gabud (srebrna medalja u kategoriji 40-49 godina, vrijeme 23.25).

Naša jedina predstavnica na plivačkom maratonu 4000 m bila je Emanuela Tropp. U kategoriji 30-39 godina, Ema je osvojila zlatnu medalju sa odličnim rezultatom 1.20,29.

Muški dio ekipe također je ostvario lijep rezultat. Na plivačkom maratonu 1000 m, Willi Tropp osvojio je srebrnu medalju u konkurenciji 13 do 14 godina, sa vremenom 14.38, što mu je donijelo i izvrsno treće mjesto u apsolutnoj kategoriji, dok je Ninoslav Petek osvojio zlatnu medalju u kategoriji 40+ sa vremenom 16,33.

Transfer na pomolu: Zrinjski iz Mostara zainteresiran za kapetana NK Varaždina

U stanci između dvije nogometne sezone pozornost navijača usmjerena je na transfere i pojačanja njihovih omiljenih klubova. Tako mediji u susjednoj BiH pišu da je HŠK Zrinjski iz Mostara zainteresiran za dovođenje kapetana Varaždina Marka Stolnika.

Prve informacije otkrivaju da je Zrinjski spreman kao zamjenu u suprotnome smjeru pustiti Josipa Gačića, bivšeg igrača Osijeka, a nude i postotak od budućeg transfera varaždinskog nogometaša.

Zrinjski je rekorder po osvojenim naslovima prvaka u prvenstvu BiH (6), a posljednju titulu dohvatili su 2018. godine. Prošlu sezonu Zrinjski je završio na 5. mjestu te tako izgubilo poziciju u nekom od europskih kupova.

Boksačica Lea Paska slavila prekidom u prvoj rundi, pobjedu upisao i Luka Starčević

Članovi Boksačkog kluba Fight Club Kovačić sudjelovali su na 3. kolu Hrvatske boksačke lige koje je održano u subotu, 19. lipnja, u Zagrebu. U borbama na otvorenom u dva natkrivena ringa sudjelovalo je 130 boraca, među kojima i šestero boraca Fight Cluba Kovačić.

Lea Paska još je jednom pokazala zašto je izabrana za kapetanicu ekipe. Pobijedila je prekidom u prvoj rundi. Pobjedu je ostvario i Luka Starčević, dok su Borna Tuk, Lovro Cepanec, Gabriel Smotar i Roko Galunić upisali poraze unatoč dobrim borbama.

– Slijedi nam tjedan dana zaslužene pauze nakon koje boksači započinju s mini ciklusom bazičnih priprema uoči početka drugog dijela sezone – poručuju iz Kluba.