Odlični nastupi ritmičarki Vindije u Pečuhu

Jak turnir

U Pečuhu je vikend održano 11. izdanje Pecs Cupa, najjače do sada, a varaždinske ritmičarke ostvarile su odlične rezultate.

Sudjelovalo ukupno 270 natjecateljki iz 37 klubova i 14 zemalja s čak 3 kontinenta te 28 grupnih vježbi.

Vindiju su predstavljale mlađe natjecateljice predvođene Tamarom Artić koja je u konkurenciji djevojaka 2004. godišta u A programu i ovaj puta bila tri puta najbolja, u višeboju, s obaveznim rekvizitom obručem i čunjevima. U kategoriji istog godišta B programa nastupila je Leona Pretković koja je u višeboju osvojila 4. mjesto, 1. je bila s vijačom i 4. s obručem. U kategoriji 2006. godišta u A programu nastupila je Lara Domislović koja je u višeboju bila 7., u vježbi s obručem 6., a s loptom je osvojila 5. mjesto. U istom godištu u B programu nastupila je Sara Crnčec koja je u višeboju osvojila 6. mjesto, s obručem je bila na 3. mjestu te u vježbi bez rekvizita na 9. mjestu. Paulaina Tomašković unatoč svojem prvom nastupu van Hrvatske nije imala previše treme. U kategoriji djevojčica 2009. godišta – B program nastupila je bez većih grešaka no natjecanje je završila na nezahvalnom 4. mjestu.

Ritmičarkama predstoji još nastup na 11. Christmas Cup-u u Zagrebu

Bronca Tajane Koščak na međunarodnom turniru u Zagrebu

U Zagrebačkom boksačkom centru na Velesajmu od četvrtka, 2. do subote, 4. prosinca održan je 3. međunarodni turnir Grand Prix Zagreb, ugledni boksački turnir koji ima važno mjesto u kalendaru Europske boksačke konfederacije EUBC-a.

Iz Boksačkog kluba Omega Varaždin nastupilo je dvoje natjecatelja – Tatjana Koščak u ženskoj konkurenciji do 52 kg te Patrik Grđan u kategoriji seniora do 75 kg.

Tajana je zauzela 3. mjesto u izvrsnim borbama protiv Poljakinje Angelice Krysztoforske te Nine Radovanović iz Srbije i osvojila novčanu nagradu turnira.

Patrik je u odličnoj borbi protiv iskusnog Lea Cvitanović iz BiH zauzeo 5. mjesto u ukupnom poretku turnira.

– Ovo je bila izvrsna prilika za naše borce da se okušaju na međunarodnoj boksačkoj sceni te da osjete i dožive snažnu konkurenciju koja ih očekuje na budućim međunarodnim turnirima. Čestitke našim borcima, njihovim protivnicima, Hrvatskom boksačkom savezu i predsjedniku Boni Bošnjaku na izvrsnoj organizaciji turnira – ističu iz Boksačkog kluba Omega.