Alkoholizirani 52-godišnjak vikao i galamio na medicinsko osoblje, priveden je u policijsku postaju
U Čakovcu, Ulici Ivana Gorana Kovačića, jučer, 15. prosinca, nešto prije 17 sati, u prostorijama hitnog bolničkog odjela Županijske bolnice...
U organizaciji Međimurske županije, Općine Belica i Udruge međimurskih proizvođača merkantilnog krumpira predstavljena je nova županijska robna marka „Međimurski kalamper“.
Riječ je o novom pakiranju županijske robne marke „Međimurski kalamper“ koja je krenula na tržište u kolovozu ove godine u prepoznatljivom pakiranju od 2,5 kilograma.
Pritom su postavljeni visoki standardi kvalitete i sigurnosti, a mogu ga pakirati i stavljati na tržište proizvođači koji imaju Ugovor o korištenju robne marke s Udrugom proizvođača merkantilnog krumpira Međimurja i Međimurskom županijom.
Predstavljanju županijske robne marke prisustvovali su župan Međimurske županije Matija Posavec sa zamjenicom Sandrom Herman, župan Varaždinske županije Radimir Čačić, privremeni pročelnik Upravnog odjela za gospodarstvo, poljoprivredu i turizam Darko Radanović, predsjednik Povjerenstva za nadzor i korištenje robne marke „Međimurski kalamper“ Milorad Šubić, župnik Mario Rukelj te domaćini načelnik Općine Belica Zvonimir Taradi i predsjednik Udruge međimurskih proizvođača merkantilnog krumpira Damir Mesarić.
– Nakon mnogo vremena i truda međimurski kalamper konačno je u pravom pakiranju. U ovoj vrećici je sve ono najbolje što imamo iz Međimurja. Tu je naša tradicija, iskustvo i ljubav. Nadamo se da će ovo biti jedan od najprepoznatljivijih krumpira u Hrvatskoj – istaknuo je Mesarić.
Načelnik općine Zvonimir Taradi pojasnio je vizualni identitet proizvoda:
– Zakrivljeni elementi gornjeg i donjeg ruba upućuju na omeđenost Međimurja rijekama Murom i Dravom, međimurskom „teškom“ zemljom i zelenilom. Četrnaest kružno postavljenih elemenata u obliku stiliziranih cvjetova, simbol su Međimurja kao hrvatskog cvjetnjaka i cvijet potočnice koja se spominje u narodnoj pjesmi „Međimurje malo“. Vertikalni elementi u pozadini stilizirano podsjećaju na obradiva polja – oranice, a središnji krug u boji je ilovasto-pjeskovite zemlje koja je inače karakteristična za područje Belice, simbolizira obradivu zemlju na kojoj se uzgaja međimurski kalamper.
Vizualni identitet proizvoda osmislila je tvrtka Dvije lije iz Čakovca.
I ove je godine Dječji vrtić Potočnica sudjelovao je u nacionalnoj kampanji “Tjedan kolektivne sadnje stabala u Hrvatskoj 2021.” koji se održava u razdoblju od 1. – 7. ožujka.
Inicijativa “Zasadi drvo, ne budi panj!” pokrenuta je s idejom da svatko može zasaditi stablo i tako pridonijeti poboljšanju vlastite životne sredine, ujedno i borbi protiv klimatskih promjena. Želi se potaknuti građane, udruge, tvrtke i ustanove da diljem Hrvatske zasade što više stabala i time istaknu važnost i dobrobit drveća i zelenila.
Vrtni centar Iva Štefanec i Rasadnik Žižek Sveta Marija velikodušno su donirali Dječjem vrtiću sadnice kupine, maline, smokve i jasena. Djeca su zajedno sa svojim odgojiteljicama, ravnateljicom i općinskim načelnikom zasadili sadnice u dvorištu vrtića.
Unutar Udruge Baraka djeluje “gerilska skupina” s misijom raščišćavanja šuma od štetnog otpada koji se godinama nakuplja u prirodnim životnim zajednicama.
Drugoga vikenda u veljači članovi Udruge koji se nazivaju “Barakačima” organizirali su testnu verziju akcije čišćenja potoka na području spomenika prirode Bedekovićeve grabe koji se nalazi na prostoru općine Sveti Juraj na Bregu.
– Pošto smo ocjenili akciju uspješnom, sudeći po količini skupljena otpada i dobrom danu kojeg smo proveli u parku, kontaktirali smo načelnika Općine Anđelka Nagrajsalovića s planom organizacije većih akcija kojima se možete pridružiti i vi! Pratite informacije o nadolazećim događajima na Facebook stranici Udruge Baraka! – poručuju “Barakači”.
Pokoji dan kasnije na području iste Općine, u skladu s dojavama građana, locirana su mjesta na kojima su nesavjesne osobe odbacile otpad. Djelatnici zaposleni na javnim radovima u Općini Sveti Juraj na Bregu sanirali su spomenute lokacije i prikupile odbačeno smeće. Odbačene vreće s raznim otpadom nalazile su se u šumi pokraj županijskih cesta Pleškovec – Mali Mihaljevec, Mali Mihaljevec – Zasadbreg i Frkanovec – Dragoslavec.