Osigurana četvrta pozicija

ODBOJKA

Nastavljena je i odbojkaška sezona, pa su tako odbojkaši OK Varaždin Volley u 12 kolu 1. A NOL, druge jakosne skupine svladali su posljednjeplasiranu momčad lige MOK Čazma rezultatom 3:0 (25:16, 25:21, 25:21).

Ovom pobjedom Varaždinci su osigurali četvrtu poziciju u drugoj jakosnoj skupini, prije nastavka sezone u kojem će te četiri ekipe igrati međusobno.

Rukomet: Varaždin 1930 izgubio od Nexea, rukometašicama Koke četvrti uzastopni poraz

Rukometaši Varaždina 1930 su ugostili momčad našičkog Nexea. Unatoč početnom visokom vodstvom Varaždinaca, gosti u konačnici odnose pobjedu rezultatom 33:27.

Naime, Varaždin je odlično otvorio utakmicu i u 22. minuti ima veliku prednost od sedam golova (12:5). Gosti zbijaju redove i smanjuju zaostatak pa se na odmor odlazi vodstvom varaždinske momčadi od 14:11. Nexe u nastavku susreta ubacuje u višu brzinu i u samo tri minute dolazi do izjednačenja od 14:14. Izjednačena igra trajala je do 43. minuti kada gosti prvi puta odlaze na dva gola prednosti (21:19). Nakon toga Varaždinci više ne uspijevaju uhvatiti priključak i Nexe dolazi do sigurne pobjede.

U redovima Varaždina 1930 sedam golova je postigao Fabijan Grubišić, dok ih je šest zabio Antonio Budinski.

Niti rukometašice Koke nisu uspjele stići do domaće pobjede. Bolje od Varaždinki bile su igračice Splita koje su slavile s 32:27, nanijevši tako domaćoj ekipi četvrti uzastopni poraz.

Koka je tek u uvodnih 15 minuta uspijevala održavati rezultatsku ravnotežu. Slijedi bolji period igre gostujućeg sastava pa Splićanke na odmor odlaze s vodstvom od visokih 18:12. Stečenu razliku rukometašice Splita bez većih problema održavaju i u nastavku susreta. U redovima Koke je Ivana Dežić zabila devet golova, dok ih je Ines Domjan dodala sedam.