Osijek slavio u Varaždinu: treći uzastopni poraz momčadi Marija Kovačevića

I treću utakmicu zaredom Varaždinci nisu uspjeli osvojiti ni bod. U susretu 32. kola SuperSport HNL-a bolji je bio Osijek s 3:1.

Trener Mario Kovačević izmijenio je formaciju u 3-5-2. Na golu Zelenika, u obrani Jelenić, Ba i Pellumbi, na lijevom boku Urata, desnom Stanić, u vezi Puclin i Pilj, a ispred njih Elezi koji je zamijenio Teklića jer se ovaj ozlijedio na zagrijavanju. U napadu Šego i Brodić.

Nije dobro krenuo susret za Varaždince. Već u 3. minuti Osječani su poveli. Mierez je izbacio Uratu, pa Ba te sa 16 metara iskosa poslao loptu u suprotni kut.

U 9. minuti probudili su se Varaždinci. Pucao je Brodić, no pored gola. Šest minuta kasnije Šego je mogao izjednačiti rezultat. Izbjegao je offside zamku, izbivši sam pred Malenicu, no osječki vratar nije se dao prevariti. Utakmica je potom malo primirila. Varaždinci su do izjednačenja ponovno mogli u 36. minuti. Odlično su u kombinirali Brodić i Elezi koji je izbio sam pred Malenicu, no njegov udarac otišao je tik uz vratnicu.

I kako to obično biva –  kad ne zabiješ, dobiješ! Igrala se 40. minuti Ba je loše reagirao na dubinsku loptu, odnosno Bukvić mu je iščeprkao loptu i sa 16 metara neobranjivo pogodio za 2:0.

Mogao je Osijek i do trećeg gola u 42. minuti. Lovrić se u svom prepoznatljivom stilu izbacio na desno te iskosa tukao, no odlično je obranio Zelenika.

U drugom dijelu Kovačević je promijenio formaciju u 4-4-2. Već u prvoj minuti nastavka Brodić se sjajno okrenuo i pucao, odbio je Malenica i naletio Elezi, koji ponovno nije uspio zabiti.

U 53. minuti Kolarić, koji je na početku drugog dijela ušao umjesto Ba, promašio je nemoguće. Šego je odlično napravio višak na desnoj strani, nabacio, a Kolarić je glavom s pet metara pogodio Malenicu. U 59. tukao je Šego i lopta se od bloka odbila u korner.

I onda u 65. minuti stigao je i treći gostujući gol. Ubacio je Omerović, a sjajno je u letu loptu uhvatio Mierez i zabio za 3:0

U 77. minuti Varaždinci su uspjeli smanjiti. Šego se odlično sjurio prema golu, dao za Brodića koji nije imao težak zadatak. U 85. minuti priliku za drugi gol imali su Varaždinci. Nabacio je Pilj, a Mitrovski je glavom iz blizine tukao iznad grede.

Varaždinci su tako pretrpjeli još jedan poraz. U idućem kolu gostuju kod Šibenika.