Ove godine jubilarna 25. sezona Joma Cross lige Drava

Druga najstarija u Hrvatskoj

U organizaciji varaždinskog Trkačkog kluba Marathon 95 posljednjeg četvrtka u ožujku, 30. ožujka 2017. godine, u 18 sati kod pješačkog mosta na Dravi u Varaždinu počinje jubilarna 25. sezona Joma Cross lige Drava. Nakon zagrebačke, varaždinska je najstarija kros liga u Hrvatskoj.

25. Joma Cross liga Drava ima 18 kola, a trčat će se 11 „proljetnih“ kola, četvrtkom od 30. ožujka do 8. lipnja, te sedam „jesenskih“, od 24. kolovoza do 5. listopada.

Boduje se najboljih 16 kola plus bonus bodovi za istrčano 17. ili 18. kolo. Uz nagrade za najbrže, medalje i pehare, oni koji istrče najmanje deset kola dobit će majice.

Start i cilj je na starom mjestu, kod pješačkog mosta na dravskom kanalu u Varaždinu. Najmlađi natjecatelji trče na 400 ili 800 metara, a ostali na 2000 ili 5600 metara. Hodači i nordijski hodači natječu se na 2000 metara.

Startnina je 100 kuna za svih 18 kola ili po 10 kuna za svako kolo. Startnina za mlađe od 18 godina je 20 kuna za cijelu ligu. U 24 sezone Cross lige Drava na najdužoj dionici nastupilo je 600-injak trkačica i trkača, a 30-ak natjecateljica i natjecatelja više bilo je na 2.000 metara. Na istoj dionici oprobalo se stotinjak hodača i hodačica.

Prošle je sezone nastupilo 212 natjecatelja. Pobjednici 24. Cross lige Drava na 5.600 metara su Robert Miller i Višnja Čonkaš, oboje iz AK Međimurje, na 2.000 metara Ivan Jakop iz TK Ivančica i Marija Kosi iz SK Omega, na 2.000 metara hodanja Boris Lacković iz AK Dinamo Zrinjevac, na 2.000 metara nordijskog hodanja Srećko Radulović i Darinka Kolarić, oboje iz KNH Varaždin, na 800 metara Lovro Mikašek iz Sračinca te na 400 metara Borna Večerić i Zara Šafran iz Varaždina.

Rukometašice Koke ispale u četvrtfinalu Hrvatskog kupa

Rukometašice Koke u srijedu, 27. ožujka u varaždinskoj Areni u četvrtfinalu Hrvatskog kupa ugostile su Dugo Selo ’55, a slavile su gošće s 29:24.

Bolje su u susret ušle gošće u 10. minuti vodile su 5:3, no do 15. minute Kokice su napravile seriju 4:0 i povele 7:5. U 23. minuti Varaždinke su posustale i do odlaska na odmor nisu postigle ni pogotka. Gošće su serijom 5:0 okrenule i na odmor otišle se prednošću od 13:10.

U drugom dijelu rukometašice Vladimira Canjuge uspjele su stići samo na minus jedan, ali snage za preokret nisu imale. Rukometašice iz Dugog Sela slavile su na kraju s plus pet.

Kod Varaždinki najraspoloženija je bila Lucija Jandrašić s 12 golova.

Odbojkaši Cratis Varaždina završili sezonu u Superligi

Odbojkaši Cratis Varaždina završili su sa sezonom. U drugom utakmici četvrtfinala razigravanja za prvaka Superlige poraženi su od osječke Murse 3:0.

Varaždinci su bili bolji u prvom dijelu prvog seta, vodili 14:12, no domaćin s 5 poena u nizu okreće rezultat u svoju korist. Varaždinci su priprijetili i u finišu prvog seta, ali nakon 24:24 dva posljednja poena osvajaju domaćini. I u drugom setu Varaždinci vode, do 13:11, onda Mursa radi seriju 4:0 i preuzima vodstvo. Kod 21:19 tri poena u nizu rade domaći i osvajaju set s 25:20, baš kao i treći, u kojem su gosti tek tri puta imali pozitivan rezultat.

Međimurski Centrometal uspio je izboriti polufinale pobjedom protiv Marsonije 3:1 u setovima.

Međimurce u polufinalu čeka susret protiv zagrebačke Mladosti, dok će Mursa na noge Riboli Kaštela.