Povežite se s nama

Međimurje

Ovo je Sindy Bubek, zlatna na Svjetskom prvenstvu u bench pressu

Objavljeno:

- dana

„Kapa do poda našoj Mačkovčanki, ovo je velik rezultat za grad, županiju i državu. Ponosni smo što te možemo pratiti na tvom uspješnom sportskom putu koji je vjerujem tek krenuo, znamo da je danas pred nama buduća olimpijka i u tom ćemo te cilju pratiti i biti ti podrška“, rekla je gradonačelnica Grada Čakovca Ljerka Cividini, prilikom upriličenog prijema u gradskoj upravi u čast svjetske prvakinje 24-o godišnje Sindy Bubek iz Mačkovca.

Ova uspješna mlada međimurska sportašica od 21. do 31. listopada nastupila je na Svjetskom prvenstvu u bench pressu u Litvi i pritom pomela konkurenciju te uzela zlatu medalju u juniorskoj kategoriji do 47 kilograma.

– Hvala na prijemu, svaka pohvala mi jako puno znači, Međimurci su me jako ugodno iznenadili i hvala im na svemu, na svakoj čestitci, pohvali i na prijemima. Dat ću sve od sebe da Međimurje ima predstavnika na Olimpijskim igrama 2028. kada moj sport postaje olimpijski. Korak po korak, koncentriram se natjecanje po natjecanje i sigurno rezultati uz pravu podršku neće izostati – uvjerena je Sindy, koja je i dosad ostvarivala vrhunske rezultate u cheerleadingu, bodybuildingu i powerliftingu.

Prvakinja je Hrvatske u kategoriji bench pressa, a na Europskom prvenstvu 2019. godine osvojila je srebro. Nakon europskog srebra, u svoju kolekciju dodala je sada i svjetsko zlato podignuvši težinu od 72.5 kg. Uspješna sportašica i poduzetnica koja vodi individualne treninge u Brezju, u gradsku upravu stigla je u pratnji trenera Dominika Krištofića, a pritom njen uspjeh nisu propustili pozdraviti i zamjenik predsjednika Gradskog vijeća Grada Čakovca Josip Varga te predsjednik MO Mačkovec Krunoslav Vidačić.

Gradonačelnici je pohvalila rad svoje ekipe u Powerlifting klubu Pozoj koji je u 2019. proglašen najuspješnijim klubom u Hrvatskoj u svojoj branši, ali se pritom prisjetila i svojih sportskih početaka u cheerleadingu.

Međimurje

Usred noći 27-godišnji vozač stisnuo papučicu gasa i Malom Suboticom projurio sa 133 km/h

Objavljeno:

- dana

Objavio/la:

Policijski službenici Policijske uprave međimurske u razdoblju od 15. do 21. travnja 2024. godine proveli su pojačane aktivnosti iz akcije “Nadzor brzine kretanja vozila”.

Tijekom akcije utvrđeno je ukupno 262 prekršaja iz Zakona o sigurnosti prometa na cestama, od čega:

  • 142 prekršaja nepropisne brzine kretanja,
  • devet prekršaja upravljanja vozilima pod utjecajem alkohola,
  • sedam prekršaja nepropisnog zaustavljanja i parkiranja,
  • pet prekršaja nepropisne uporabe svjetala u prometu,
  • sedam prekršaja nepropisne uporabe mobitela tijekom vožnje,
  • jedan prekršaj tehničke neispravnosti vozila,
  • šest prekršaja upravljanja neregistriranim vozilom,
  • tri prekršaja upravljanja vozilom nakon isteka važenje prometne dozvole za više od 15 dana,
  • jedna prekršaj upravljanja za vrijeme izrečene zabrane upravljanja motornim vozilima,
  • 56 prekršaja nekorištenja sigurnosnog pojasa te,
  • 25 ostalih prekršaja.

Najveća brzina od 133 km/h utvrđena je u subotu, 20. travnja, u 2:44 sati u Maloj Subotici, Glavnoj ulici (brzina ograničena na 50 km/h), kod 27-godišnjeg vozača osobnog automobila, čakovečkih registarskih oznaka. Odredbom članka 53. Zakona o sigurnosti prometa, vozač koji se u naselju kreće brzinom koja je za više od 50 km/h veća od dopuštene ili prometnim znakom ograničene brzine, kaznit će se novčanom kaznom u iznosu od 1320 do 2650 eura ili kaznom zatvora do 60 dana. Također, za spomenuti prekršaj predviđena je i zaštitna mjera zabrane upravljanja motornim vozilom u trajanju od 3 do 12 mjeseci.

Nastavite čitati

Međimurje

Autohtoni doživljaji kod Spomen doma rudarstva Cimper

Objavljeno:

- dana

Objavio/la:

U sklopu turističko – volonterskog programa Turističke zajednice Međimurske županije „Z cugom v zeleno Međimurje“, turistima – volonterima predstavilo se i Mursko Središće i Spomen dom rudarstva „Cimper“.

Grad Mursko Središće, Centar za kulturu „Rudar“ i Turistička zajednica područja „Mura i gorice“ uz podršku Društva žena Mursko Središće i Udruge međimurska žganica „Tepka“ turistima – volonterima su približeni autohtoni sadržaji koje mogu upoznati samo ovdje.

Po razgledu interpretacijskog centra Spomen dom rudarstva „Cimper“, krenulo se u radionicu izrade tradicijske maske cimeri, maske koja svoje korijene ima upravo u rudarskoj mitologiji. Radionicu su držale članice „Društva žena Mursko Središće“, koje i baštine tradiciju izrade maske. Nekoliko metara dalje pekla se prava međimurska žganica, što su prezentirali članovi Udruge međimurska žganica „Tepka“, a u drugom kraju parkića ispred Spomen doma kuhao se pravi međimurski grah, za što je na području Murskog Središća već tradicionalno zadužen Rudi Mesarić.

Ovaj oblik volonterskog turizma jedinstvena je prilika da se uz razgledavanje povijesnih vrijednosti osjeti i sudjeluje u pravim autohtonim aktivnostima ovog kraja.

Nastavite čitati

Promo

Varaždinsko online izdanje