Pan kup: Varaždinski Rale izbacio finalista Kutije šibica, Lončari ispali

Mali nogomet

Prvi od dva natjecateljska dana ove faze natjecanja na 37. Zimskom malonogometnom prvenstvu Varaždina „Pan kup 2016“ ponudio je istinski spektakl i dva velika iznenađenja.

Najprije je Graditeljstvo Merkaš iz Donje Šemnice već u prvoj utakmici osmine finala s glatkih 2:0 izbacilo očito „ispražnjene“ malonogometaše Automobila Lončar, a onda je samo sat vremena kasnije varaždinski Rale potpisao još veću senzaciju. Pobijedivši u fantastičnoj utakmici 3:2 branitelja naslova i momčad koja će večeras loviti naslov pobjednika velike Kutije šibica – Pizzeriu Stari Zagreb Borongaj Lugove!

Merkaš je u dva dana napravio dva velika iznenađenja. Nakon trijumfa nad sjajnim Marin Prometom u srijedu (čak 4:1), sinoć su Kantolić, Dlesk, Leljak, Kranjčec i društvo slavili 2:0 protiv Automobila Lončar. Sjajna obrana i brza kontra bile su recept uspjeha Donjošemničana, a junak susreta bio je Kristijan Leljak koji je minutu prije odmora zabio prvi, a onda tri minute prije kraja (kad su Lončari izvukli i vratara) pogodio i za velikih 2:0.

Podvig

Spektakl su ponudili Pizzeria Stari Zagreb Borongaj Lugovi i Rale. Aktualni finalist Kutije šibica poveo je u 13. minuti golom Gatarića nakon uigrane akcije prekaljenih futsal igrača Lugova. Činilo se u tom trenutku da će Zagrepčani lako iskontrolirati daljnji tijek utakmice, ali niti minutu kasnije Kresinger je nakon sjajne kombinacije s mladim Težakom izjednačio. Novi šok renomiranoj ZG-ekipi priuštio je za svega pola minute Jertec, pogodivši – izravno iz kornera! Umjesto očekivanog vodstva Lugova, na odmor je s prednošću otišao Rale! U nastavku napadi Zagrepčana, ali i otvorene prijetnje Varaždinaca i onda u 21. minuti potpuni preokret! Nakon 1:0 Pizzerie SZBL, Rale je preokrenuo na 3:1 u svoju korist, Mujanović je zabio trećeg! Ipak, branitelj naslova nije se predavao, odmah u idućem napadu Koturović je vratio neizvjesnost, smanjio na 3:2, nakon čega su Zagrepčani ostalih osam minuta napravili sve ne bi li poravnali, ali je sjajna varaždinska obrana momčadi sačinjene od velikonogometaša odolila i uspjela sinoć razbiti tezu o neprikosnovenosti futsal majstora u odnosu na nogometaše s velikih terena. Rale je sinoć pokazao svu ljepotu i draž Zimskog malonogometnog prvenstva Varaždina!

U ostalim jučerašnjim utakmicama osmine finala nije bilo iznenađenja. Veteranski branitelji naslova, Hudek Trgotrans, glatko su svladali ekipu Hidromont & MP (4:0), slično je bilo i u srazu Videorehe i FE Lacia (5:1), nešto su veći otpor pružili Iceki & CB Sport sjajnoj Jeleni Trade (4:2 za ekipu iz Subotice Podravske). Sjenu na blistavu malonogometnu večer bacila je završna utakmica između veterana Eurotransporta Kostanjevec iz Hrašćice i bjelovarske ekipe Heba gradnja Invest Nim sport. Kostanjevci su na parketu pobijedili 1:0 (golom Habeka u 14. minuti), ali je voditelj BJ-ekipe Siniša Benčina uložio žalbu na nastup jednog igrača zbog starosti / mladosti. Ispostavilo se da je isti doista mlađi 31 dan od dozvoljene dobne granice te je u četvrtfinale, s 5:0 b.b., prošla bjelovarska momčad.

Spektakl

Večeras se može očekivati spektakl – zasigurno i veći od jučerašnjeg! Već bi prva utakmica između najboljeg međimurskog (MIP Weyland) i najboljeg zagorskog predstavnika (Centar Škudar) morala biti sjajna. Ništa manje zanimljiv neće biti ogled zagrebačkog Big Bang Teama i Prijatelja Pizzerie Easy iz Bednje, pod vodstvom (možda i uz nastup?) Roberta Murića. Utakmica večeri će bez dvojbe, pogotovo s navijačke strane, biti ona u 20:40 sati između MNK Črešnjeva i Varteks Fotexa. Dvoboj na parketu vjerojatno će jednako popratiti i borba glasnicama na tribinama.

Atraktivna je i veteranska osmina, sve tri utakmice trebale bi biti vrlo izjednačene, a ulog je četvrtfinale, ulazak u kremu ovogodišnjeg Pan kupa.

Rukometašice Koke ispale u četvrtfinalu Hrvatskog kupa

Rukometašice Koke u srijedu, 27. ožujka u varaždinskoj Areni u četvrtfinalu Hrvatskog kupa ugostile su Dugo Selo ’55, a slavile su gošće s 29:24.

Bolje su u susret ušle gošće u 10. minuti vodile su 5:3, no do 15. minute Kokice su napravile seriju 4:0 i povele 7:5. U 23. minuti Varaždinke su posustale i do odlaska na odmor nisu postigle ni pogotka. Gošće su serijom 5:0 okrenule i na odmor otišle se prednošću od 13:10.

U drugom dijelu rukometašice Vladimira Canjuge uspjele su stići samo na minus jedan, ali snage za preokret nisu imale. Rukometašice iz Dugog Sela slavile su na kraju s plus pet.

Kod Varaždinki najraspoloženija je bila Lucija Jandrašić s 12 golova.

Odbojkaši Cratis Varaždina završili sezonu u Superligi

Odbojkaši Cratis Varaždina završili su sa sezonom. U drugom utakmici četvrtfinala razigravanja za prvaka Superlige poraženi su od osječke Murse 3:0.

Varaždinci su bili bolji u prvom dijelu prvog seta, vodili 14:12, no domaćin s 5 poena u nizu okreće rezultat u svoju korist. Varaždinci su priprijetili i u finišu prvog seta, ali nakon 24:24 dva posljednja poena osvajaju domaćini. I u drugom setu Varaždinci vode, do 13:11, onda Mursa radi seriju 4:0 i preuzima vodstvo. Kod 21:19 tri poena u nizu rade domaći i osvajaju set s 25:20, baš kao i treći, u kojem su gosti tek tri puta imali pozitivan rezultat.

Međimurski Centrometal uspio je izboriti polufinale pobjedom protiv Marsonije 3:1 u setovima.

Međimurce u polufinalu čeka susret protiv zagrebačke Mladosti, dok će Mursa na noge Riboli Kaštela.