Ostali sportovi

Pet medalja s PH ostaju varaždinskim stolnotenisačima

Od pet naslova prvaka Hrvatske na najjačem Prvenstvu Hrvatske u stolnom tenisu za seniore i seniorke čak tri idu u Varaždin. Najprije su Ronald Ređep (STK Starr) i Mirela Đurak (STK Dr. Časl) u mješovitim parovima osvojili naslov prvaka, zatim su Petra Petek i Ivana Malobabić (STK Varaždin) osvojile naslov prvakinja u ženskim parovima, te je Petra Petek ponovo osvojila i naslov seniorske prvakinje. Srebrnu medalje donio je Ronald Ređep, u paru s Tomislavom Pucarom kada su finalu muških parova morali predati meč zbog ozljede Pucara.  Brončanu medalju osvojila je još Petra Petek u konkurenciji mješovitih parova s Vjekoslavom Zovkom.

Pojedinačno

U pojedinačnom dijelu natjecanja Andrej Gaćina i Petra Petek osvojili su prvo mjesto na Prvenstvu Hrvatske za stolnotenisače i stolnotenisačice u sportskoj dvorani LifeClass terme Sveti Martin.

Gaćina je i prije prvenstva slovio za prvog favorita, do finala je sve susrete dobio bez izgubljenog seta, a na kraju je prvak postao lakše od očekivanog. Nažalost, njegov suparnik Tomislav Pucar ozlijedio se u finalu parova te je morao otkazati finale pojedinačnog.

– Malo neočekivana situacija, žao mi je što mu se ovo dogodilo. Također, šteta je jer će propustiti jaki turnir u Katru. Ipak, trenutno je najbitnije da se što prije oporavi – istaknuo je Gaćina, te se osvrnuo na put do nove titule, koju je zadnji put osvojio prije tri godine. Prethodne dvije godine nije nastupao.

Branitelj naslova Tomislav Frane Kojić zaustavljen je u polufinalu od Pucara sa 4:0.

Petra Petek ponovila je uspjeh iz 2016. kada je u Varaždinu osvojila dvostruku krunu. U četvrtfinalu je bila bolja od klupske suigračice i partnerice iz para Ivana Malobabić s 4:3, s tim da je vodila 3:0. U polufinalu je svladala Mateju Jeger s 4:2, a za još jednu titulu bila je bolja od Ivane Tubikanec s 4:0.

– Žao mi je zbog tih mješovitih parova, ali ukupno gledajući ne mogu žaliti jer sam osvojila dva zlata i broncu. Prvo zlato u parovima, prije dvije godine, osvojila sam s Bojanom, ovog puta na postolju sam s njenom sestrom Ivanom. S Ivanom u posljednje vrijeme jako dobro stojim, u posljednjih deset susreta sam bila pobjednica. Ali, bez obzira na 4:0 nije to bio nimalo lagan meč. Koncentracija mi je bila jako slaba na kraju dana i hvala Bogu da je današnji dan na ovakav način završio – zaključila je Petra Petek.

Braniteljica naslova Mirela Đurak oprostila se u polufinalu, bolja je bila Ivana Tubikanec s 4:1.

Parovi

Vjekoslav Zovko i Mario Banek (Vodovod) u muškoj te Petra Petek i Ivana Malobabić (Varaždin) u ženskoj konkurenciji prvaci su Hrvatske u konkurenciji parova.

Zovko i Banek su do titule stigli nakon što Tomislav Pucar i Ronald Ređep morali predati meč. Naime, Pucar je iskrenuo zglob te je odlučeno da će predati meč u kojem su vodili 1:0.

Brončanu medalju osvojili su Josip Arbanas i Dominik Zeljko (Obrtnička škola Brod) te Marko Vidaček (Igea Željezničar) i Ivan Zeljko (Donat).

– Gubili smo 1:0 i to dosta glatko. Vjerojatno bi izgubili taj meč, ali takve stvari se nažalost dogode u sportu. Jesmo, prvi smo, ali nije isti osjećaj kad to ostvariš za stolom – istaknuo je Zovko, iza kojeg je odlično prvenstvo.

U konkurenciji stolnotenisačica Petek i Malobabić su s 3:0 bile bolje od Mirele Đurak (Dr. Časl) i Mateje Jeger. – Spremale smo se za taj par dosta dugo, u finalu smo odigrale fenomenalan meč, praktički bez greške – kazala je Petek na što se nadovezala Malobabić:

– Lani sam uzela naslov s Jazbec, ove sam imala veliku želju osvojiti prvenstvo s Petrom. Kao što vidite – uspjele smo! Drago mi je da sam osvojila prve mjesto s totalno dvije drukčije igračice po stilu igranja.

Brončane medalje osvojile su Ivana Tubikanec i Andrea Pavlović (Aquaestil) te Klara Bardač (TIS) i Marta Vukelić (Aquaestil).

Mješoviti

Ronald Ređep (Starr) i Mirela Đurak (Dr. Časl) prvaci su Hrvatske u konkurenciji mješovitih parova nakon što su u finalu svladali Klaru Bardač (TIS) i Mislava Martineka (Dugo Selo) s 3:0 (10, 10, 6). Iskusni varaždinski par od četvrtfinala je izgubio tek jedan set.

– Mislim da sam baš ja osvojio zadnje odigrane mješovite parove i to s Ramić. Drago da su se vratili mješoviti parovi, lijep poticaj za mlade jer je to olimpijska disciplina. Imali smo lijepa iznenađenja kroz turnir. Parovi su dobri jer nema favorita, onaj tko je dobar u pojedinačnom ne mora značiti da će biti dobar u parovima. Već smo jednom igrali zajedno, na SP-u u Japanu. Drago mi je da se nakon toliko godina još se uvijek ‘kužimo’ – istaknuo je Ronald Ređep na što se nadovezala Mirela Đurak.

– Ovo mi je posebno draga titula jer jedino još tu nemam. Nastavit ćemo igrati zajedno, treba sljedeće godine braniti ovaj naslov. Sad se idem odmoriti, treba sutra osvojiti parove s Matejom ha ha.

Velik uspjeh i za Klaru Bardač i Mislava Martineka, koji su s(p)retno dogurali do završnice.

– Nismo se nadali ovakvom uspjehu, ali očito si dosta dobro odgovaramo – istaknula je Klara Bardač, dok je Mislav Martinek objasnio kako su pronašli put do finala. Prvo su na startu izbacili Tubikanec i Mihaljevića s 3:2 i to nakon što su gubili 2:0. Potom su svladali Šanteke s 3:1, a u polufinalu su dobili praktički izgubljen meč. Protiv Zovka i Petek su gubili 2:1 u setovima, te 9:5 i 10:6.

– Pogodili smo nekoliko glupih poena, nekoliko ‘svinji’ i završili u finalu. Spasili smo ukupno 14 meč lopti, to je zapravo najveći uspjeh danas – kazao je Mislav te završnu riječ dao Klari:

– Pojedinačno uvijek gubim fikseve, tako da me ovaj naš rezultat zapravo šokirao. Toliko smo puta gubili, mislila sam da je nemoguće da ćemo se izvući. Ipak, u parovima je lakše i on me bodri.

Treće mjesto osvojili su Vjekoslav Zovko i Petra Petek te Marta Vukelić i Jakov Tica. Svi osvajači medalja dobili su vrijedne nagrade LifeClass terma Sveti Martin.

Pojedinačno stolnotenisači, četvrtfinale: Gaćina – Arbanas 4:0 (1, 5, 10, 3), Čipin – I. Zeljko 4:1 (-3, 7, 5, 5, 7), Kojić – Zovko 4:3 (7, 8, -12, 4, -11, -6, 5), Ban – Pucar 0:4 (-7, -4, -5, -7). Polufinale: Gaćina – Čipin 4:0 (13, 8, 6, 4), Kojić – Pucar 0:4 (-5, -10, -11, -9). Finale: Gaćina – Pucar 4:0 (bb).

Pojedinačno stolnotenisačice, četvrtfinale: Jeger – Jazbec 4:2 (4, 9, -9, -8, 9, 4), Malobabić – Petek 3:4 (-5, -8, -8, 5, 3, 7, -5), Tubikanec – Arapović 4:0 (6, 7, 7, 8), Pavlović – Đurak 3:4 (-9, -7, -8, 6, 8, 7, -10). Polufinale: Jeger – Petek 2:4 (13, -6, -9, -9, 3, -6), Tubikanec – Đurak 4:1 (7, -2, 9, 12, 8); finale:Petek – Tubikanec 4:0 (9, 9, 9, 8).

Parovi stolnotenisači, polufinale: Zovko/Banek – Arbanas/D. Zeljko 3:0 (6, 7, 7), Vidaček/I. Zeljko – Pucar/Ređep 0:3 (-4, -6, -7). Finale: Zovko/Banek – Pucar/Ređep 3:1 – predaja.

Parovi stolnotenisačice, polufinale: Đurak/Jeger – Tubikanec/Pavlović 3:1 (9, 8, -8, 3), Bardač/Vukelić – Malobabić/Petek 2:3 (8, 7, -4, -5, -4). Finale: Đurak/Jeger – Malobabić/Petek 0:3 (-6, -14, -11).

Mješoviti parovi, četvrtfinale: Zovko/Petek – Bakač/Pavlović 3:2 (8, -8, 9, -8, 10), Banek/Šantek – M. Martinek/Bardač 1:3 (-11, 8, -8, -10), Ređep/Đurak – Banek/Arapović 3:0 (8, 9, 9), Tica/Vukelić – Murat/Murat 3:2 (13, 3, -6, -9, 8). Polufinale: Zovko/Petek – M. Martinek/Bardač 2:3 (5, -6, 7, -10, -9), Ređep/Đurak – Tica/Vukelić 3:1 (8, -8, 9, 3). Finale: Ređep/Đurak – Bardač/M. Martinek 3:0 (10, 10, 6).

Organizaciju ove velike sportske manifestacije potpisuju LifeClass terme Sveti Martin, HSTS i STK Starr.

U Trnovcu Bartolovečkom osnovan Stolnoteniski klub Visia

U subotu 7. travnja održana je skupština udruge Sportskog društva Žabnik, na kojoj je došlo do preimenovanja udruge u STK Visia Trnovec Bartolovečki.  Uz dosadašnje djelatnosti, klub će se baviti razvojem i djelovanjem masovnog i sportskog – rekreativnog stolnog tenisa i surađivati sa školama, sličnim klubovima i društvima.  Izabrana je nova predsjednica Goranka Vincek i novo rukovodstvo.

Iz novog kluba zahvaljuju se na podršci svim članovima udruge, a osobito načelniku općine Trnovec Bartolovečki, Zvonku Šamecu.

STK Starr u finalu HEP Superlige!

STK Starr je i u drugom polufinalnom susretu s STK Pula slavio, ovaj puta rezultatom 4:1.

Najprije je Zeng Jia bio uvjerljiv protiv Tomislava Marakovića 3:0 (11:9, 11:3, 12:10), zatim je Nikola Horvat izgubio od Marina Runjića, iako je vodio 2:1 na kraju je bilo 2:3 (11:7, 7:11, 13:11, 10:12, 10:12). zatim Ronald Ređep dobiva Frane Runjića 3:1 (11:8, 7:11, 11:6, 11:8). U igri parova ponovo bolji varaždinski par Ređep/Zeng od F. Runjić/M. Runjić 3:0 (11:5, 11:6, 11:5) i “točku na i” stavlja Zeng Jia pobijedivši Marina Runjića 3:1 (9:11, 11:6, 11:5, 11:8).

Slijedi repriza prošlogodišnjeg finala s ekipom STK Libertas Marinkolor. Prošle godine su Dubrovčani slavili u tri susreta, a ove godine Varaždinci žele i mogu uzvratiti. U finalu STK Starr nastupit će u punom sastavu, ekipi će se pridružiti i Tan Ruiwu, Kinez s hrvatskom putovnicom koji se sprema u Kini za finalnu seriju. Ovo je je za STK Starr vrhunac i cilj sezone koji su si postavili još jesenas. Osvajanje naslova prvaka Hrvatske za STK Satrr bi značio veliki korak naprijed i najvjerojatnije ulazak u prvih 16 klubova Europe te nastup u Ligi prvaka. Kako je veliki ulog u igri, u klubu ozbiljno prilaze završnim pripremama kako ih ništa ne bi iznenadilo u pohodu na titulu najboljih. Nakon što je ženski sastav ušao u Superligu, sljedeće sezone STK Starr bit će vodeći vrhunski stolnoteniski klub u Hrvatskoj. Takav golemi uspjeh zasigurno će prepoznati i lokalna uprava te sponzori i partneri koji podupiru vrhunske rezultate kako u radu s najmlađima tako i u seniorskom sastavu.
Prvi finalni susret igra se u Varaždinu 17. travnja.