Pet medalja za HK Ludbreg

HRVANJE

Održan je 14. međunarodni turnir “Zlatni pijetao” u Koprivnici. Na turniru je nastupilo 315 dječaka i djevojčica iz 27 klubova, 6 država; Hrvatske, Mađarske, Slovenije, Češke, Slovačke i Bosne i Hercegovine.

Hrvački  klub Ludbreg predstavljalo je 11 hrabrih hrvača uz vodstvo trenera-predsjednika Nine Dulikravića i nevjerojatnog trenera Darka Frankola kojeg ni velike privatne obveze nisu sprječile da bude uz svoju ekipu.  Bila je velika konkurencija u svakoj kategoriji, ui to po 20 i više boraca.

Članovi HKLudbreg svojili su 5 medalja od čega čak 3 zlatne i dvije brončane.

Prvi puta na turniru je nastupio neustrašivi i simpatičan osmogodišnji mladac David Sovar koji se uhvatio u koštac sa starijim i iskusnijim kolegama te hrabro hrvao, no ovoga puta nije uspio ostvariti pobjedu.

Iznenadio je Borna Rajh koji je nevjerojatno suverenim pobjedama (3) do finala u uzbudljivom finalnom meču za zlato, pri samom kraju gubio sa 8:11, ali se i dalje trudio, pokušavao, te 6 sekundi prije kraja uspio lijepo baciti protivnika za 4 boda i pobijediti sa 12:11. Bila je to ona višnja na šlagu torte jer su već ranije i Rene Dulikravić sa 5 glatkih pobjeda te Florijan Varović suvereno došli do zlatnih odličja.

Brončano odličje osvojio je kroz dvije pobjede u repesažu Leo Petrić koji je izgubio samo jedan meč od kasnijeg pobjednika turnira. U odučujućoj borbi za medalju suvereno pobjedio tušem. Ista situacija bila je i kod Igora Vrdoljaka koji je osvojio broncu unatoč što je nastupio još nedovoljno oporavljen od prehlade.

Pobjede i vrijedne bodove ostvarili su i naši ostali hrvači. Odličan turnir odradio je Elvis Oršuš koji je nakon predivne pobjede u prvom meču, odhrvao još dvije dobre-ozbiljne borbe , ali ovog puta su protivnici bili malo bolji. Leonardo Vručina se jako dobro nosio u meču protiv klupskog kolege Igora, no pri kraju prve runde je Igorovo veće iskustvo došlo do izražaja, ali je Leonardo dobro namučio svog prijatelja. Patrik Balija je također ostvario jednu vrijednu i veliku pobjedu, dok kasnije tijesno gubi od kasnijeg brončanog borca.

Bruno Bendelja je odlično hrvao i imao vodstvo od 10:6 pri samom kraju, no pad koncentracije i nesmotrenost koštale su ga pobjede, ali veseli način na koji je Bruno hrvao i pokazao potencijal. Neo Jagić Varga je već jednom nogom bio u idućem kolu jer je suvereno vodio 7:0, malo opuštanja i protivnik stiže malo pomalo prednost, a malo je falilo i kondicije našem solidnom Neu da zadrži vodstvo do kraja, no čestitke na prikazanom hrvanju i zalaganju kako njemu tako i svim ostalima te smo u ukupnom poretku zauzeli odlično trinaesto mjesto od 27 klubova, a kad se uzme u obzir da smo imali manje sudionika od bolje plasiranih od nas, onda to daje još veću težinu.

Imali smo veliku podršku sa tribina koja je bila velik poticaj u određenim trenucima, bake, djedovi, mame, tate, braća, prijatelji… svima zahvaljujemo na svakom upućenom decibelu.

Kod naših austrijskih prijatelja u Soedingu na otvorenom prvenstvu Štajerske

Županijski kup: Bednja uvjerljiva protiv Nedeljanca, slavlje i Varteksa

Odigrani su prvi susreti polufinala Županijskog nogometnog kupa, a u oba susreta u srijedu, 17. travnja slavili su domaćini.

Na stadionu Sloboda Varteks je ugostio Ivančicu i slavio s 3:1. Ivančani su poveli već u 1. minuti preko Kostelca i s minimalnim vodstvom otišli su na odmor. No, u drugom dijelu Bumbari su okrenuli rezultat. Prvo je Glavica u 55. minuti svojim golom izjednačio rezultat, da bi ih isti igrač u 68. doveo u vodstvo Varteks. Konačni rezultat postavio je Kanceljak golom u 78. minuti.

U drugoj utakmici Bednja je ugostili Nedeljanec i pobijedila s 3:0. Beletinčani su poveli u 16. minuti golom Bosilja, a na 2:0 povisio je Pomper golom u 29. minuti, da bi treći gol za Bednju postigao Kareem Donovan u 64. minuti.

Uzvratni susreti na rasporedu su u srijedu, 1. svibnja.

Dinamo je ipak bio prejak za nogometaše Varaždina

Nogometaši Varaždina u srijedu, 17. travnja na Maksimiru su odigrali susret odgođenog 5. kola SuperSport HNL-a protiv zagrebačkog Dinama, a slavili su Zagrepčani s 2:1.

Trener Šafarić izveo je sastav:  Zelenika, Škaričić, Jelenić, Lamine Ba, Boršić, Lusavec, Marina – Šego, Belcar, Poldrugač – Dabro.

Modri su poveli su poveli 26. minuti preko Martina Baturine i s minimalnom prednošću otišli na odmor. Na 2:0 povisio je Gabriel Vidović u 53. minuti. Od 63. minute Varaždin je igrao s igračem manje nakon što je isključen Luka Jelinić, no Varaždinci su postali opasniji.

Domagoj Drožđek u 72. minuti uspio je smanjiti na 2:1 što je bio konačni rezultat.

Bio je to 11. poraz varaždinskog sastava koji u idućem kolu odlazi u goste Rudešu, momčadi koja je već ispala iz najvišeg ranga hrvatskog nogometa.