Pet najvažnijih sportskih događaja ili uspjeha u Varaždinskoj županiji u 2021. godini

Godina 2021. nije bila naročito senzacionalna za sportaše iz Varaždinske županije, no bilo je uspjeha koji su nam se usjekli u pamćenje.

Regionalni vam donosi pet najvažnijih sportskih događaja ili uspjeha u 2021. godini.

1. Helena Dretar Karić s Anđelom Mužinić osvojila je broncu na Paraolimpijskim igrama u Tokiju.

Nakon pet godina u Varaždin je stigla još jedna olimpijska medalja. Osvojila ju je ponovno Helena Dretar Karić, koja je na Paraolimpijskim igrama u Tokiju osvojila broncu u ekipnom dijelu sa Splićankom.

U polufinalnu ih je zaustavila korejska kombinacija, no bez obzira na to imale su veliki razlog za slavlje.

<<Helena Dretar Karić: Medalju posvećujem svom stručnom timu i obitelji

2. Nogometni klub Varaždin ispao iz 1. HNL

Nakon što su dobro krenuli u sezonu sa sedam osvojenih bodova, Varaždinci su stali i upali u krizu. Trener Toplak, koji ih je sezonu prije spasio od ispadanja, potrošio je sve kredite i dobio otkaz. Kasnije su klupu preuzeli Kastel i Jertec koji će ostati zapamćeni po tome da nisu uspjeli spasiti klub od ispadanja. U zadnjem kolu izgubili su od Slaven Belupa, a da su kojim slučajem stigli do remija ostali u u društvu najboljih. U novu sezonu 2. HNL nisu najbolje ušli, no nakon preuzimanja klupe Marija Kovačevića od Marija Carevića digli su se i završili kao drugoplasirana momčad s dva boda manje od vodećeg Orijenta 1919.

<<KOMENTAR Evo zašto je Nogometni klub Varaždin nakon dvije sezone ispao iz 1. HNL

3. Nogometaši Bednje dobro parirali Osijeku u šesnaestini finala Kupa

Beletinec je sredinom rujna nakratko postao središte nogometa u Varaždinskoj županiji. Stigao je Osijek Nenada Bjelice u šesnaestini finala Hrvatskog kupa. Četvrtoligaš Bednja pružila je dobar otpor i izgubila 3:0.

<<FOTO Bednja kod mosta pružila dobar otpor Bjeličinom Osijeku u Kupu

4. Sjajne ludbreške ostvarile vrhunske rezultate na europskoj sceni

U grčkom gradu Xanthiju krajem listopada održalo se Prvenstvo Mediterana za juniorke i Prvenstvo Balkana za kadetkinje u hrvanju, a sjajne rezultate ostvarile su ludbreške hrvačice.

Sandra Besek bila je zlatna na Prvenstvu Balkana za kadetkinje i zlatna na Prvenstvu Mediterana u hrvanju za juniorke u kategoriji do 57 kg. Do zlata je na Prvenstvu Mediterana stigla i Iva Gerić do 62 kilograma, dok je Nina Gerić bila brončana na Prvenstvu Mediterana do 76 kilograma.

Broncu je pak na Prvenstvu Balkana za kadetkinje osvojila je Marta Besek. Do dvije medalje u ekipnom dijelu stigao je varaždinski trener Pero Panić.

>>Ludbreške hrvačice strah i trepet za europske hrvačice: “Cure su čvršće nego dečki”

5. Nikola Kosec i Brunela Hrženjak do medalja na Europskom prvenstvu za plivače sa sindromom Down

Dvoje članova Plivačkog kluba Vidra sudjelovalo je Europskom prvenstvu za plivače sa sindromom Down u talijanskoj Ferrari.

Nikola Kosec na svom drugom Europskom prvenstvu u plivanju za plivače sa sindrom Down, prvom kao mlađi senior, doplivao do dva finala. To je uspio u disciplinama na 50 m i 100 m leđno gdje je zauzeo 7. i 8. mjesto u ukupnom poretku te je kao mlađi senior osvojio broncu na 50 m leđno i 4. mjesto na 100 m leđno.

Brunela Hrženjak bila je najmlađa članica hrvatske reprezentacije i najmlađa natjecateljica Europskog prvenstva u plivanju za osobe s invaliditetom u talijanskoj Ferrari.

Prvi nastup na Europskom prvenstvu Brunela je imala plivavši na 50 m prsno gdje je zauzela 13. mjesto u ukupnom poretku te 2. mjesto kao juniorka u Europi!

Brunela je plivala 50 m slobodno i zauzela 15. mjesto u ukupnom poretku te 2. mjesto kao juniorka u Europi!

>>Izvrstan nastup Nikole Koseca na Europskom prvenstvu u Italiji

>>Izvrstan nastup varaždinske Vidre Brunele Hrženjak na Europskom prvenstvu

Varaždinski gimnastičar Mateo Žugec nastupit će u Turskoj

Varaždinski gimnastičar Mateo Žugec nastupit u Svjetskom Challenge kupu u Antalyji.

Mateo Žugec osvojio je zlatnu medalju na Mediteranskim igrama prije dvije godine u alžirskom Oranu. Ovaj 22-godišnji član varaždinske Vindije u prošlosti je koristio ukazane prilike u Svjetskom kupu. Pobijedio je u Koperu te bio drugi u Varni.

– Nakon što sam prošli tjedan izborio Europsko prvenstvo, uspio sam izboriti i nastup na Svjetskom kupu u Bugarskoj. To je još jedan plus i pokazatelj forme koja raste za nastup u Antalyji. Cilj mi je finale, a naravno u finalu je sve moguće. Zdravstveno stanje je puno bolje nego što je bilo na početku sezone. Imao sam velikih problema s rukom, imao sam kroničnu upalu zgloba desne šake. Uz pomoć terapije to smo riješili, ne mogu se bolje osjećati, spreman sam – rekao je Žugec za HGS.