Pet najznačajnijih sportskih događaja u Varaždinskoj županiji u 2018. godini

Iza nas je vrlo bogata sportska godina u Varaždinskoj županiji koju su obilježili izbornici. Samo za vas izdvojili smo pet najznačajnijih sportskih događaja u 2018. godini.

1. Zlatko Dalić s Vatrenima osvojio srebro na Svjetskom prvenstvu u Rusiji

Iako su Dalića mnogi na klupi Vatrenih dočekali s određenom dozom skepse, Varaždinac je sve uspio razuvjeriti. S Vatrenima je napravio najveći rezultat u povijesti hrvatskog nogometa, osvojivši drugo mjesto na svijetu. Kasnije je uslijedio ludi doček u Hrvatskoj, ali i u Varaždinu.

2. Izbornik Željko Krajan s Hrvatskom osvojio Davis Cup

Hrvatska je krajem studenoga u finalu slavila u gostima kod Francuza i tako stigla do drugog naslova pobjednika Davis Cupa. Varaždinac Željko Krajan se nakon Nikole Pilića upisao se u povijesti hrvatskog tenisa. Podsjetimo, Pilić je s Hrvatskom stigao do ‘salatare’ 2005. godine pobjedom protiv Slovačke. Krajana i hrvatske tenisača dočekalo je mnoštvo na glavnom zagrebačkom trgu, a kasnije je Varaždinac lijepo dočekan u svojem rodnom gradu.

3. Istok Rodeš sedmi u slalomu u Madonni di Camipiglio

Trećim vremenom druge vožnje Varaždinac Istok Rodeš skočio je s 27. mjesta u prvoj na sedmo u ukupnom poretku slaloma za Svjetski kup voženog u talijanskoj Madonni di Campiglio. Rodešovo sedmo mjesto drugi je najbolji rezultat hrvatskih skijaša u Madonni di Campiglio, gdje je najbolji hrvatski skijaš Ivica Kostelić bio pobjednik 2003. godine, a sedmo je mjesto osvojio 2005. godine. Ujedno, ovo je i prvi hrvatski top 10 plasman u slalomu, još od Ivičinog 10. mjesta na završnici Svjetskog kupa u Lenzerheideu 2014. godine.

4. NK Varaždin na korak do 1. HNL

Nogometaši Varaždina regularni dio prošle sezone u 2. HNL završili su kao drugoplasirani iza Gorice što im je donijelo kvalifikacije za 1. HNL. U dvije utakmice susreli su se s Istrom 1961, no na kraju nisu uspjeli. U Puli je slavio domaćin 3:1, da bi u Varaždinu pred 8000 gledatelja slavila momčad Marija Kovačevića. Ipak to nije bilo dovoljno za ulazak u viši rang. U sezoni 2018./2019. cilj je ponovno ulazak u 1. HNL, no trenutno su na četvrtom mjestu s pet bodova manje od vodećeg Šibenika.

Istaknimo da su Varaždinci ove sezone igrali osminu finala Hrvatskog kupa protiv Rijeke, a gosti su s(r)pretno prošli dalje. U posljednjim sekundama za 2:1 zabio je Čolak.

5. Rukometašice Koke prezimile u Europi

Rukometašice Koke prošlu sezonu završile su na trećem mjestu Prve hrvatske lige za žene iza Lokomotive i Podravke. To im je donijelo susret trećeg kola EHF Challenge kupa protiv ciparske Latsije. Varaždinke su u dva susreta bile vrlo uvjerljive. U osmini finala ih je ples kuglica spojio s Gomelom iz Bjelorusije.

Prebio roditelje kod Novog Marofa, a sud mu je kao olakotnu okolnost uzeo njegovo pijanstvo

nasilje, bijes, policija,

Općinsko državno odvjetništvo u Varaždinu podnijelo je žalbu protiv prvostupanjske presude Općinskog suda u Varaždinu kojom je 40-godišnjak proglašen krivim zbog počinjenih kaznenih djela prijetnje i tjelesne ozljede te osuđen uvjetnom osudom s utvrđenom jedinstvenom kaznom zatvora u trajanju od jedne godine i rokom kušnje od tri godine.

On je proglašen krivim zbog počinjenih navedenih kaznenih djela u srpnju prošle godine u mjestu kraj Novog Marofa na štetu svojih roditelja.

Prvostupanjski sud izrekao je okrivljeniku pojedinačne kazne uz primjenu propisa o ublažavanju zakonom propisanih kazni za ta kaznena djela.

Državno odvjetništvo smatra da su izrečene kazne neadekvatne i neprimjereno blage s obzirom na utvrđene okolnosti u odnosu na okrivljenika.

– U žalbi se ističe da je sud pogrešno i neosnovano utvrdio kao olakotno za okrivljenika da je kaznena djela počinio u alkoholiziranom stanju. Naime, državno odvjetništvo smatra kako se dovođenje u alkoholizirano stanje ni u kom slučaju ne može smatrati olakotnom okolnošću za počinitelje kaznenih djela, već se radi o važnoj otegotnoj okolnosti. U žalbi je predloženo da se okrivljeniku izrekne stroža bezuvjetna kazna zatvora – stoji na stranicama Državnog odvjetništva.

Karlo Kovačić zlatni, a Leo Jantolek srebrni na Prvenstvu Hrvatske

U Sesvetskom Kraljevcu u subotu, 20. travnja održalo se Prvenstvo Hrvatske za dječake u grčko-rimskom stilu hrvanja u kategoriji U-13.

U konkurenciji 146 hrvača iz 22 hrvatska kluba, HK Ludbreg predstavio se s četiri mlade nade.

Karlo Kovačić osvojio je zlato u kategoriji do 59 kg, dok je Leo Jantolek bio srebrni u kategoriji do 28 kg. Franko Kern bio je peti do 49 kg, a Martin Horvat osvojio je 12. mjesto u kategoriji do 44 kg.