Plesači SPK Varaždin dominirali na državnom natjecanju

SPORTSKI PLES

U organizaciji Plesnih klubova Feniks i D&D iz Osijeka održano je Prvenstvo Republike Hrvatske u latinsko-američkim plesovima.

U prepunoj dvorani u Osijeku sportski plesni parovi natjecali su se za naslove državnih prvaka u 7 starosnih kategorija: mlađi osnovci, osnovci, mlađa mladež, mladež, starija mladež, odrasli i veterani.

Iz Sportskog plesnog kluba “Varaždin” na državnom natjecanju nastupilo je 5 plesnih parova raspoređena u tri starosne kategorije, i na zadovoljstvo varaždinskih navijača svih 5 parova ušlo je u finale (u finale ulazi 6 najboljih plesnih parova u pojedinoj starosnoj kategoriji).

Uz glasno bodrenje publike odvijale su se završne borbe za osvajanje najviših mjesta, a nakon vrlo zanimljivih i atraktivnih finalnih nastupa Sportski plesni klub “Varaždin” ostvario je izuzetan rezultat. Plesači Sportskog plesnog kluba “Varaždin” na državnom prvenstvu u latinsko-američkim  plesovima osvojili su jedan naslov državnih prvaka, jedno drugo mjesto, jedno treće mjesto i dva peta mjesta.

Naslov državnih prvaka tako su izborili Tin Sanjković i Milana Chekanova u kategoriji starije mladeži, naslov viceprvaka Hrvatske odnosno drugo mjesto pripalo je Marinku Patafti i Valentini Patafti u kategoriji veterana, treće mjesto osvojili su Vedran Sraga i Iva Risek u kategoriji starije madeži, dok su peta mjesta pripala Robinu Kereši i Anji Liber u kategoriji mladeži i Jurici Kavranu i Tihani Vusić u kategoriji starije mladeži.

Osvajanjem naslova državnih prvaka Tin i Milana automatski su se kvalificirali na Europsko i Svjetsko prvenstvo u latinsko-američkim plesovima koja će se početkom travnja održati u Španjolskom Cambrilsu odnosno krajem listopadu u Moldavijskoj prijestolnici Kišinjevu.

Ostvareni rezultati odraz su izuzetno kvalitetnog rada u Sportskom plesnom klubu “Varaždin”, ali isto tako i talenta i vrhunske uvježbanosti varaždinskih plesnih parova.

Boksačica Lea Paska slavila prekidom u prvoj rundi, pobjedu upisao i Luka Starčević

Članovi Boksačkog kluba Fight Club Kovačić sudjelovali su na 3. kolu Hrvatske boksačke lige koje je održano u subotu, 19. lipnja, u Zagrebu. U borbama na otvorenom u dva natkrivena ringa sudjelovalo je 130 boraca, među kojima i šestero boraca Fight Cluba Kovačić.

Lea Paska još je jednom pokazala zašto je izabrana za kapetanicu ekipe. Pobijedila je prekidom u prvoj rundi. Pobjedu je ostvario i Luka Starčević, dok su Borna Tuk, Lovro Cepanec, Gabriel Smotar i Roko Galunić upisali poraze unatoč dobrim borbama.

– Slijedi nam tjedan dana zaslužene pauze nakon koje boksači započinju s mini ciklusom bazičnih priprema uoči početka drugog dijela sezone – poručuju iz Kluba.

1. ŽNL: Budućnost pobjedom u Margečanu potvrdila naslov prvaka

Nogometaši vidovečke Budućnost novi su prvaci 1. županijske nogometne lige. Vidovčani su dva kola prije kraja prvenstva titulu prvaka potvrdili gostujućom 5:1 pobjedom u Margečanu protiv domaće Mladosti.

Najuvjerljiviju pobjedu kola ostvario je cestički Polet koji je s visokih 13:0 bio bolji od Čeva. Beretinec je s 2:1 svladao varaždinsku Slobodu, a istim je rezultatom slavila i Plitvica (S) protiv Dinama (B). Polet i Obreš su remizirali 1:1 u Tuhovcu, dok je Novi Marof sa sigurnih 3:0 svladao Slobodu (T).

Parovi 25. kola: Dinamo (B) – Mladost (M), Budućnost – Beretinec, Sloboda (Vž) – Polet (C), Čevo – Novi Marof, Sloboda (T) – Mladost (Vž), Drava-Ajax – Obreš, Plitvica (S) – Polet (T).