Plivači i plivačice Baroka u Zadru osvojili pet medalja

Berba medalja

Plivači i plivačice Baroka nastupili su prošlog vikenda na 9. Međunarodnom mitingu Sv. Krševan u Zadru.

U konkurenciji od 508 natjecatelja iz 26 klubova nastupili su Hana Ivanković, Ivona Valentak, Anamarija Zavrtnik, Dora Jurak, Mila Mitrović, Elena Balažinec, Leona Juriša, Anja Mirilović, Sara Marković, Petra Švetak, Nika Dobovičnik, Filip Kukec, Niko Balenta, Luka Štumberger i  Luka Kokotec.

Osvojili su pet medalja (1 zlato, 3 srebra i 1 bronca), te isplivali niz normi za Prvenstvo Hrvatske.

Leona Juriša osvojila je 2 srebra na 200m leđno i 200m delfin, te broncu na 100m leđno, Luka Kokotec bio je srebrni na 200m leđno, dok je Nika Dobovičnik bila zlatna na 800m slobodno.

Boksači Omege uspješni na startu nove sezone u prvom kolu lige na Zagrebačkom velesajmu

Arhiva RT

Boksači Omege bili su uspješni na startu nove sezone u prvom kolu boksačke lige koje je održano u boksačkom centru na Zagrebačkom velesajmu.

Tajana Koščak je u kategoriji do 54 kg svladala Anamariju Čvrk iz Kutine, u izjednačenoj borbi Tajana je boljim taktičkim pristupom ostavila bolji dojam i slavila pobjedom te upisala prve bodove na konto kluba.

U nastavku je Ines Leskovar u kategoriji do 69 kg svladala Leu Pasku iz FC Kovačić, apsolutno dominantna Ines nije dozvolila niti udarca protivnici, javljaju iz Savate i boksačkog kluba Omega Varaždin.

Kadet Dorijan Slunjski u kategoriji do 48 kg u izjednačenoj borbi pruža ruku Fabijanu Zadravcu iz Čakovca.

– Čestitamo protivnicima na borbama. Pred nama je prvenstvo države za seniore i mlađe seniore sljedećeg vikenda, od 11. do 14. ožujka 2021., a ekipa je spremna za nove pobjede. Očekujemo jednako dobre rezultate za dečke. Pozdrav iz Omege! – poručuju iz Omege.

Rukomet: Koka poražena u Pločama, Varaždin 1930 izgubio od Dubrave

Rukometaši Varaždina doživjeli su poraz rezultatom 33:25 na gostovanju protiv Dubrave. Domaćini su vodili tijekom cijelog susreta na ostavljajući Varaždincima prostor za eventualni preokret.

Već u 11. minuti imala je Dubrava četiri gola prednosti (7:3), dok se na odmor otišlo vodstvom domaćina 15:10. U nastavku slična igra na terenu. Dubrava sigurnom igrom održava prednost. Igrači Varaždina uspijevaju se primaknuti na četiri gola zaostatka (24:20), ali za nešto više od toga nije bilo snage. U varaždinskim redovima najučinkovitiji pojedinac bio je Tin Šestak sa šest golova.

S obzirom da su četiri od pet momčadi s vrha tablice upisale pobjede i dalje nisu potvrđeni sudionici Lige za prvaka. Varaždin 1930 će svoju kartu tražiti u posljednjem 18. kolu, u domaćem susretu protiv Poreča. Utakmica je na rasporedu u subotu, 20. ožujka.

Rukometašice Koke poražene su pak u Pločama od domaće ekipe Dalmatinke rezultatom 23:18. Zbivanja na terenu u prvom poluvremenu nisu dala naslutiti ovakav konačni ishod. Naime, nakon izjednačenog rezultata 4:4 u 14. minuti, do odlaska na odmor sve je bilo u znaku varaždinskih rukometašica. Na krilima Suzane Furjan i Tee Jalušić, Varaždinke na poluvrijeme odlaze s vodstvom 11:6.

U nastavku susreta sasvim drugačija slika na terenu. Domaće igračice su te koje diktiraju ritam igre. Varaždinke puno griješe u napadu pa Dalmatinka u 49. minuti dolazi do izjednačenja 15:15. U preostalom vremenu igračice Koke postižu tri gola, ukupno svega sedam u drugom dijelu, što domaća ekipa koristi za šestu prvenstvenu pobjedu.

Najučinkovitija Varaždinka bila je Jalušić sa šest golova. Sljedeće subote, 13. ožujka, Koka kod kuće dočekuje ekipu Osijeka.