Elitna ŽNL: Nedeljanec sigurnom pobjedom na krilima Medveda zadržao korak za Bednjom
Kompletirano je 16. kolo Elitne ŽNL, a nakon istog kola Nedeljanec je zadržao korak za vodećom Bednjom. Beletinčani su još...
Ovo je bio do sada najveći broj natjecatelja Baroka na jednom državnom prvenstvu, a treba naglasiti da je uvjet nastupa bilo isplivavanje zadanih normi od strane Hrvatskog plivačkog saveza.
Nastupili su: Anamarija Zavrtnik, Nika Dobovičnik, Dora Jurak, Leona Juriša, Petra Švetak, Hana Ivanković, Luka Štumberger, Luka Kokotec, Niko Balenta, Ivan Turkalj i Filip Kukec.
Kod djevojaka najviše se istaknula Anamarija Zavrtnik sa 6. mjestom u najzahtjevnijoj disciplini, 400 metara mješovito, dok je kod plivača najbolji bio Luka Štumberger s 8. mjestom na 100 metara prsno i 10. mjestima na 200 i 400 metara mješovito.
Također treba spomenuti štafetu 4×100 metara mješovito mix (2 plivačice i 2 plivača) koja je u konkurenciji 19 štafeta osvojila sjajno 7. mjesto. U štafeti su nastupili: Leona Juriša, Luka Štumberger, Niko Balenta i Anamarija Zavrtnik.
Od ukupno 46 starteva, mladi Barokovci ostvarili su 32 osobna rekorda, a posebno treba istaknuti najveći uspjeh u ekipnom plasmanu, 9. mjesto u konkurenciji 31 ekipe.
Fran Brodić s dva gola potopio je Goricu i zacementirao je na zadnjem mjestu SuperSport HNL-a.
S dva nova postignuta gola varaždinski napadač postao je drugi strijelac Lige. Na 1. mjestu je neprikosnoveni Marko Livaja koji je postigao 17 golova.
Brodić je u Varaždin stigao prošle sezone na posudbu iz Gorice, no ove sezone postao je igrač Varaždina. Varaždinskom klubu najbolje se odužuje svojim pogocima, a prema Sofascoreu uvršten je u momčad 26. kola.
Brodić je u mlađim uzrasnim kategorijama slovio kao velika nada Dinama, no karijera mu je otišla u drugom smjeru.
– Oduvijek sam želio igrati nogomet u inozemstvu, pa sam zato otišao iz Dinama. Možda bi se karijera drugačije razvijala, da sam ostao i dobio prilike u Dinamu, no ne treba žaliti za tim niti se osvrtati unazad – rekao nam je jednom prilikom Brodić koji je iz Dinama 2014. godine otišao u belgijski Club Brugge. Tamo nije igrao već je poslan na posudbu u Royal Antwerp pa zatim u Roeselare. Uslijedio je odlazak u talijanske klubove Cataniju pa Reggianu, da bi se vratio u Hrvatsku, odnosno u Kustošiju, Goricu i sada je Varaždinu.
Nakon poraza od Sesveta u 18. kolu 1. hrvatske rukometne lige za žene, Izvršni odbor Ženskog rukometnog kluba Koka odlučio se za promjenu za klupi. Zoran Jeftić tako je postao bivši, a na klupi je ponovno Vladimir Canjuga.
Naime, Canjuga i Jeftić zamijenili su pozicije prošlo ljeto kada je Jeftić s klupe Rukometnog kluba Čakovec otišao na klupu Koke, a Canjuga u suprotnome smjeru.
Prije tri mjeseca 63-godišnji Ivančanin, koji je u svojoj bogatoj trenerskoj karijeri vodio mlađe uzrasne kategorije hrvatske muške reprezentacije, Pipo IPC, Ivančicu i Varteks Di Caprio te je pet godina bio izbornik hrvatske ženske seniorske reprezentacije, otišao je s mjesta trenera čakovečkog rukometnog kluba.
– Iskreno, mislio sam uzeti odmor do ljeta, jer nisam baš pobornik toga da ulazim u nešto a nisam stvarao ekipu. No, odlučio sam prihvatiti izazov – objašnjava Canjuga koje je prije toga šest sezona bio trener Koke. S njime su Kokice osvojile po dva 5. mjesta, dva 4. mjesta i dva 3. mjesta.
Koka je trenutno osma momčad 1. hrvatske rukometne lige za žene.
– Svi bi sad potpisali da smo na 5. mjestu i situacija nije bajna. Imamo vrlo težak raspored do kraja i pokušat ću napraviti sve da ne dođemo u zonu ispadanja – dodao je Canjuga koji poznaje ekipu Koke.
– Dio igračica je tu koje sam vodio. Nadam se da će moje iskustvo pomoći ekipi te da ćemo mirno sezonu privesti kraju. Cilj je iduće sezone se pojačati i napraviti rezultatski iskorak – dodao je Canjuga koji je pohvalio rad dosadašnjeg trenera Zorana Jeftića.
– Dobro je Zoki radio s ekipom. Nedostajalo im je sreće u određenim periodima igre, kako bi utakmicu preokrenuli na svoju stranu. Imam 63 godine i mogu reći da još uvijek ima tu pokretačku energiju – zaključio je Canjuga.