PK Vidra sudjelovao na Memorijalnom mitingu u Velenju, Sabini Kušter drugo mjesto!

Ove godine plivači PK Vidra Varaždin i Čakovec su prvi puta sudjelovali na 4. Memorijalnom mitingu u plivanju za osobe s invaliditetom u Velenju.

Miting se održao 19. svibnja u organizaciji PK Velenje iz Slovenije u spomen tragično preminulom plivaču Boštjana Mariniča. Na natjecanju je nastupilo 130 plivača iz različitih klubova i škola iz Slovenije, Austrije i Hrvatske. Cilj natjecanja bio je okupiti osobe s invaliditetom, te u konačnici osnovati Alpe- Adria kup za plivače s invaliditetom iz Austrije, Hrvatske, Slovenije i Italije.

Miting je ujedno bio i Slovensko državno školsko natjecanje u disciplinama 50 metara prsno, 50 metara slobodno i 25 metara s asistentom ili uz asistenciju (za plivače koji zbog dijagnoze nikad neće moći plivati samostalno, ili za najmlađe plivače).

Rezultati su se računali prema njemačkom i nizozemskom sustavu. Prema formuli, isplivani rezultati se preračunavaju po tablicama IPC-a (International Paralympic Committee – Međunarodne paraolimpijske komisije). Za Plivački klub Vidra nastupili su: Brunela Hrženjak, Sabina Kušter, Jakša Mislović, Nikola Kosec i Teo Škvorc.

Najuspješnija Vidra bila je Sabina Kušter, koja je osvojila drugo mjesto u disciplini 50 metara slobodno, dok su ostale Vidre miting iskoristile za provjeru psihofizičkog stanja. Popravili su osobna vremena na svih 15 starteva, čime su pokazali napredak, koliko u snazi i izdržljivosti, toliko i u tehnici. Čestitamo svim plivačima!