Podbacili u završnicama setova

ODBOJKA

U uzvratnom susretu Challenge Cupa odbojkaši OK SIP Šempeter bili su bolji od OKM Centrometal i zasluženo su izborili plasman u sljedeće kolo.

Obrana

Odbojkaši OKM Centrometal dobro su ušli u susret, do polovice prvog seta momčadi su se izmjenjivale u vodstvu. Odlično je krenuo Kopačević, u tom periodu imao je dva blok-poena i jedan prolaz u napadu. Dobar je bio i Vincek. No, nakon nekoliko odličnih obrana u polju domaćih igrača i Šempeter stječe prednost od četiri poena. Na kraju osvajaju set s uvjerljivih 25:17.

Drugi set je sličio prvome. Momčadi se izmjenjuju u vodstvu, čak Centrometal vodi 10:7. Međutim, domaći igrači se vraćaju u igru i slijedi igra bod za bod. Izjednačeno je još i na 16:16. Igra se lijepa odbojka obaju sastava. No, od tog trenutka Centrometal nije pronašao način kako da prođe u napadu i Šempeter s devet uzastopnih poena uzima i drugi set.

To je, najvjerojatnije, bio i prijelomni trenutak utakmice. Izgubiti lagano dva seta, u kojima su do dviju trećina tih setova bili u igri, odbojkaše Centrometala je očito uzdrmala, izgubili su samopouzdanje i treći set su domaći osvojili s 25:15, bez iznenađenja.

Zadovoljni

Polufinale Kupa: OK Mladost Ribola Kaštela – OKM Centrometal, srijeda, 28. prosinca, u 18 sati

Kod Centrometala najbolji je bio Kopačević, dok oni igrači koji su bili najbolji u prvom susretu, kao npr. Bogdanović, Posavec i Palinkaš, nisu imali svoj dan. U servis-poenima je bilo 3:2, a u blok-poenima 11:7 za domaće. Odbojkaši Šempetera bili su puno bolji u igri u obrani i to je presudilo da dobiju utakmicu tako uvjerljivo.
– Želim reći da smo zadovoljni kompletnim nastupom u ovom natjecanju – izjavio je v.d. trenera Jadranko Kirić. – Bila je ovo dobra promidžba našeg kluba, poglavito što smo ostvarili domaću pobjedu. Ipak je ovo jedna druga razina odbojke i drugačiji ambijent za igru. Danas smo dobar dio susreta igrali dobro, no tada su domaći igrači odigrali strašne poene u obrani, nešto što se u našoj ligi ne viđa. Tu je bila prevaga. Svojim igračima nemam što zamjeriti, pokušali su sve, Slovenci su bili bolji i želim im uspjeha u daljnjem natjecanju – zaključio je Kirić.

Pred odbojkašima OKM Centrometal je još jedan veliki događaj, a to je završnica domaćega Kupa. U srijedu, 28. prosinca, igraju polufinale Kupa protiv hrvatskog prvaka i domaćina završnice OK Mladost Ribola Kaštela s početkom u 18 sati. Drugi polufinalni par su HAOK Mladost Zagreb i MOK Murska Osijek.

Tenisači Rian Bregović i Ivan Bračko osvojili prva mjesta u Solinu

U sklopu državne završnice Plazma Sportskih igara mladih koja se održava do 31.srpnja u Splitu, odigrana su finala Hrvatska pošta Cupa u tenisu.

Teniski tereni Dalmacija cement u Solinu okupili su najbolje amaterske tenisače u 4 dobne skupine, a dvojica varaždinskih tenisača osvojili su prva mjesta.

Rian Bregović osvojio je prvo mjesto kod dječaka u plavnom dijelu turnira, da bi žutom dijelu turnira slavio Ivan Bračko.

Ekipa CB Sloboda osvojila 26. Memorijal u Remetincu

Završen je 26. Memorijalni turnir Puškadija i Pavlić u Remetincu kod Novog Marofa, a naslov je odnijela varaždinska ekipa CB Sloboda.

Varaždinska ekipa (Mesec, Paveli, Piskač, Modrić, Slunjski…) u finalu je pobijedila domaću ekipu ŠD Remetinec s 2:1.

Treće mjesto osvojila je ekipa 2eN usluge – Pegi team koja je u susretu za treće mjesto svladala ekipu Oštrek Gradnja iz Grane s 1:0.

Najbolji igrač turnira bio je Dejan Slunjski iz pobjedničke ekipe, CB Sloboda, a najbolji golman Stjepan Hajduk iz ŠD Remetinec.

Dodajmo da je na turniru nastupilo 27 ekipa.