Polet (SMnM): Cilj je izboriti 3. HNL Sjever, Bednji je prioritet proći pretkolo Hrvatskog kupa

Ovaj vikend počinje natjecanje u Četvrtoj hrvatskoj ligi Čakovec-Varaždin.

Naslov brani Polet iz Sv. Martina na Muri koji je već dvije godine zaredom prvak varaždinsko-međimurske lige.

– Cilj nam je ostvariti plasman 3. HNL Sjever i stići u Županijskom kupu dalje nego prošlih godina. Najvažnije je da ekipa održi zajedništvo koje ju je krasilo, a uz našu upravu i navijače to sigurno neće biti teško. Sve je na vrhunskoj razini i na tome nam zavidi velik broj klubova – istaknuo je Dino Jambres, vratar Poleta iz Sv. Martina na Muri.

Polet je pojačao Dejan Mezga, bivši igrač Varaždina, Maribora, ciparskog Apollon Limassola, zaprešićkog Intera, Hajduka i portugalskog Nacionala, dok nogometaše iz Sv. Martina na Muri na otvaranju čeka derbi protiv Dinama iz Domašinca.

Prošle sezone na drugom mjestu završila je Bednja iz Beletinca, koja će sigurno biti glavni konkuret Poletu.

– Dokazali smo da se možemo nositi s najjačima. Liga je jača nego prošle sezone i cilj je biti ponovno u vrhu. Također važno je proći pretkolo Hrvatskog kupa protiv Pitomače i stići daleko u Županijskom kupu – rekao nam je Petar Sabolić, veznjak Bednje.

Beletinčani pak gostuju kod Rudara u Murskom Središću. Istaknimo da Novi Marof dočekuju Slogu iz Čakovca, Mladost Komet Međimurec, prošlogodišnji pravak 1. Međimurske lige, Omladinac u Novom Selu Rok Jalžabet, dok Dubravka-Zagorac prošlosezonski prvak 1. ŽNL dočekuje Podravinu.

Stari znanci Nedeljanec i Pušćine susreću se u Pušćinama, a najzanimljivije će biti u Sračincu gdje se susreću Varteks, koji je ispao iz 3. HNL Istok, i Nedelišće.

Županijski kup: Bednja uvjerljiva protiv Nedeljanca, slavlje i Varteksa

Odigrani su prvi susreti polufinala Županijskog nogometnog kupa, a u oba susreta u srijedu, 17. travnja slavili su domaćini.

Na stadionu Sloboda Varteks je ugostio Ivančicu i slavio s 3:1. Ivančani su poveli već u 1. minuti preko Kostelca i s minimalnim vodstvom otišli su na odmor. No, u drugom dijelu Bumbari su okrenuli rezultat. Prvo je Glavica u 55. minuti svojim golom izjednačio rezultat, da bi ih isti igrač u 68. doveo u vodstvo Varteks. Konačni rezultat postavio je Kanceljak golom u 78. minuti.

U drugoj utakmici Bednja je ugostili Nedeljanec i pobijedila s 3:0. Beletinčani su poveli u 16. minuti golom Bosilja, a na 2:0 povisio je Pomper golom u 29. minuti, da bi treći gol za Bednju postigao Kareem Donovan u 64. minuti.

Uzvratni susreti na rasporedu su u srijedu, 1. svibnja.

Dinamo je ipak bio prejak za nogometaše Varaždina

Nogometaši Varaždina u srijedu, 17. travnja na Maksimiru su odigrali susret odgođenog 5. kola SuperSport HNL-a protiv zagrebačkog Dinama, a slavili su Zagrepčani s 2:1.

Trener Šafarić izveo je sastav:  Zelenika, Škaričić, Jelenić, Lamine Ba, Boršić, Lusavec, Marina – Šego, Belcar, Poldrugač – Dabro.

Modri su poveli su poveli 26. minuti preko Martina Baturine i s minimalnom prednošću otišli na odmor. Na 2:0 povisio je Gabriel Vidović u 53. minuti. Od 63. minute Varaždin je igrao s igračem manje nakon što je isključen Luka Jelinić, no Varaždinci su postali opasniji.

Domagoj Drožđek u 72. minuti uspio je smanjiti na 2:1 što je bio konačni rezultat.

Bio je to 11. poraz varaždinskog sastava koji u idućem kolu odlazi u goste Rudešu, momčadi koja je već ispala iz najvišeg ranga hrvatskog nogometa.