FOTO Opet nevrijeme i tuča, Zagorje zabijelilo kao da je pao snijeg
Samo tjedan dana nakon nezapamćenog nevremena i tuče iza koje je ostala ogromna šteta, vremenske neprilike pogodile su ponovo danas...
AUTOBUSNI KOLODVOR NEĆE SE SELITI
Varaždinski autobusni kolodvor nije se prodao ni na nedavno održanoj šestoj po redu javnoj dražbi na varaždinskom Trgovačkom sudu iako je Ivica Zovko za njega ponudio osam milijuna kuna, kojih bi, doduše, kompenzirao za svoje potraživanje. Gradonačelnik Goran Habuš izjavio je jučer na sjednici Gradskog vijeća da postoji mogućnost da Grad da svoju ponudu na sljedećoj javnoj dražbi.
Kako je lako moguće da Varaždin uskoro ostane bez kolodvora, gradski vijećnik Saša Crnčić (HDZ) predložio je da Grad zajedno s Varaždinskom županijom sredstvima iz proračuna otkupi kolodvor na javnoj dražbi. Naime, do sada je kao moguća lokacija za kolodvor bila istaknuta bivša vojna pekara.
– Lokacija za kolodvor bila je tamo gdje je sada studentski restoran, što sada ne dolazi u obzir. Vojna pekara nije prava lokacija s obzirom na to da se studentski kampus smještava u centar grada. Osim toga, nije ni dobra zbog podvožnjaka koji se tamo nalazi – veli gradonačelnik Varaždina Goran Habuš.
Uvjeren je da Varaždin ni u slučaju prodaje kolodvora na javnoj dražbi neće ostati bez kolodvora i da je svatko tko kupuje kolodvor upoznat s tim da je u Prostornom planu na tome mjestu markica za kolodvor. – Tamo uz kolodvor mogu biti drugi sadržaji. No istina je da je sadašnji neprimjeren Varaždinu. Nama treba kolodvor s novim sadržajima, a ne spavalište autobusa. Postoji mogućnost da – ustvrdio je Habuš.
Izvor:
Foto:
Danas je, 4. srpnja, na telefonskoj sjednici Vlade donesena Uredba o utvrđivanju najviših maloprodajnih i veleprodajnih cijena naftnih derivata, te Uredba o izmjeni Uredbe o visini trošarine na energente i električnu energiju, kojima režim određivanja najviših maloprodajnih cijene naftnih derivata ostaje isti kao i prethodnih 14 dana.
U tom kontekstu i dosadašnje smanjenje trošarina na naftne derivate produljuje se za još 14 dana. Uz sve poduzete mjere, cilj Vlade je očuvati standard građana, sigurnost opskrbe energenata, a ujedno i prihode za vrijeme turističke sezone, ističu iz Vlade.
Veleprodajne cijene se fiksiraju tako da sa svim javnim davanjima ne mogu iznositi više od krajnje maloprodajne cijene propisane Uredbom za maloprodajna mjesta izvan autocesta. Navedenom izmjenom dodatno će se zaštititi male distributere naftnih proizvoda.
Ovaj režim primjenjivat će se sljedećih 14 dana.
Evo kakve cijene ostaju:
Udruga hrvatskih branitelja Domovinskog rata 91. (UHBDR91.) podnijela je Državnom odvjetništvu RH kaznenu prijavu protiv N.N. počinitelja, odnosno pilota zločinačke JNA, koji su 7. listopada 1991. sa dva aviona (po promatračima) tipa „Jastreb“ oko 15,45 sati raketirali Koprivnicu, koja se nije nalazila u borbenoj, ratnoj zoni.
Cilj ovog zločinačkog napada bila je vojarna, koju su pripadnici JNA 30. rujna 1991. bez ispaljenog metka prepustili Hrvatskoj vojsci, u kojoj se tom prigodom nalazilo i zapovjedništvo i nekoliko stotina vojnika slavne 117. Koprivničko-križevačke brigade.
>>Varaždin: ratnom pilotu Danijelu Boroviću svečano uručeno priznanje “Junak Domovinskog rata“
Međutim, sa avionima su napali i područja oko vojarne nastanjene civilnim stanovništvom.
Tom prigodom smrtno je stradao David Piskor (izvan kruga vojarne), a nekoliko branitelja je ranjeno. Učinjena je i relativno velika materijalna šteta. Sve je moglo i mnogo teže završiti da pravovremeno i učinkovito nije svoj obol dala protuzračna obrana.
Važno je također istaknuti da su nakon Koprivnice ti ili drugi zločinački avioni raketirali i područje Čakovca i Varaždina, koji se također nisu nalazili u tzv. ratnoj zoni!
– U Beogradu su podigli optužnicu protiv četvorice hrvatskih ratnih pilota za navodne ratne zločine iz 1995. Oni očito znaju tko je sve letio i činio ratne zločine na području Republike Hrvatske, pa će se stoga pretpostavljamo iznimno brzo sjetiti i optužiti srpske, odnosno jugoslavenske ratne zločince koji su i u zrakoplovima ubijali i nanosili veliku štetu hrvatskom narodu, koji u to vrijeme nije imao ni osnovnog naoružanja, a kamoli ratne zrakoplove. Tm prije što je zločin-zločin. Nu, ako nije ratni zločin to što se 7. listopada 1991. dogodilo u Koprivnici, onda što je? – zapitao se Mladen Pavković, predsjednik Udruge hrvatskih branitelja Domovinskog rata91. (UHBDR91.).