Potrčite najljepšim predjelima Ravne gore i oko jezera i dvorca Trakošćan!

Otvorene su prijave za prvi Trakošćan trail, nekad utrke Ravna Gora trail. Natjecanje je to u sklopu KontinenTrail lige – Trail liga centralne Hrvatske čija staza povezuje najljepše predjele Ravne gore i Trakošćana.

Utrka počinje i završava kod samog Dvorca Trakošćan, a odvija se u tri kategorije: velika utrka – Glažareva, od 28km s oko 1320 m uspona i isto toliko silaska, mala utrka – Filićeva, od 15 km s oko 600m uspona i silaska te rekreativna utrka – Draškovićeva od 8 km sa 190 m uspona.

Start i cilj utrke je na livadi ispred Hotela Trakošćan prve subote u listopadu gdje će se od 7 do 9.45 sati dijeliti startni brojevi i paketi.

Proglašenje najboljih predviđeno je u 15 i 30 sati.

Prijave za utrku su otvorene i vrše se na stranici  stotinka.hr do 21. rujna.

Natjecatelji koji uplate startninu nakon navedenog roka dobivaju startni paket bez majice.

U startninu je uključena organizacija utrke, startni paket (startni broj, majica ili kapa utrke, materijali sponzora), finisherska medalja, okrjepne stanice (tekućina, keksi, voće), obrok nakon utrke.

Obavezna oprema trkača obuhvaća vlastitu čašu za vodu/bidon (na okrijepama i u cilju neće biti jednokratnih čaša), mobitel s brojem upisanim u prijavi, odjeća sukladno vremenskim uvjetima, prva pomoć, voda.

Broj prijavljenih natjecatelja ukupno za kategorije ograničen je na 350, a prva tri mjesta (odvojeno muškarci i žene) bit će nagrađeni medaljama i sponzorskim nagradama.

Županijski kup: Bednja uvjerljiva protiv Nedeljanca, slavlje i Varteksa

Odigrani su prvi susreti polufinala Županijskog nogometnog kupa, a u oba susreta u srijedu, 17. travnja slavili su domaćini.

Na stadionu Sloboda Varteks je ugostio Ivančicu i slavio s 3:1. Ivančani su poveli već u 1. minuti preko Kostelca i s minimalnim vodstvom otišli su na odmor. No, u drugom dijelu Bumbari su okrenuli rezultat. Prvo je Glavica u 55. minuti svojim golom izjednačio rezultat, da bi ih isti igrač u 68. doveo u vodstvo Varteks. Konačni rezultat postavio je Kanceljak golom u 78. minuti.

U drugoj utakmici Bednja je ugostili Nedeljanec i pobijedila s 3:0. Beletinčani su poveli u 16. minuti golom Bosilja, a na 2:0 povisio je Pomper golom u 29. minuti, da bi treći gol za Bednju postigao Kareem Donovan u 64. minuti.

Uzvratni susreti na rasporedu su u srijedu, 1. svibnja.

Dinamo je ipak bio prejak za nogometaše Varaždina

Nogometaši Varaždina u srijedu, 17. travnja na Maksimiru su odigrali susret odgođenog 5. kola SuperSport HNL-a protiv zagrebačkog Dinama, a slavili su Zagrepčani s 2:1.

Trener Šafarić izveo je sastav:  Zelenika, Škaričić, Jelenić, Lamine Ba, Boršić, Lusavec, Marina – Šego, Belcar, Poldrugač – Dabro.

Modri su poveli su poveli 26. minuti preko Martina Baturine i s minimalnom prednošću otišli na odmor. Na 2:0 povisio je Gabriel Vidović u 53. minuti. Od 63. minute Varaždin je igrao s igračem manje nakon što je isključen Luka Jelinić, no Varaždinci su postali opasniji.

Domagoj Drožđek u 72. minuti uspio je smanjiti na 2:1 što je bio konačni rezultat.

Bio je to 11. poraz varaždinskog sastava koji u idućem kolu odlazi u goste Rudešu, momčadi koja je već ispala iz najvišeg ranga hrvatskog nogometa.