Ostali sportovi

Povela zagrebačka Mladost

STOLNI TENIS, FINALE PRVENSTVA HRVATSKE

Stolnotenisačice STK Varaždin poražene su u prvom usretu finala Superlige stolnotenisačica od zagrebačke HASTK Mladost Iskon 4:1.

U stolnotensikoj dvorani na Srednjoškolcu Zagrepčanke predvođene Tamarom Boroš uz Mitsuki Yashidu bez većih problema osigurale su prvu pobjedu a bod domaćoj ekipi privrijedila je Bojana Poljak.

Prvi suret ovako je viđen:

“Mladostašice su teže nego što to rezultat pokazuje došle do prve pobjede u Varaždinu. Gledali smo sjajan susret, dostojan finala doigravanja, sa mnoštvom preokreta, propuštenih prilika i “vraćanja iz mrtvih”, između naše dvije trenutno najbolje ekipe.

Meč je otvoren susretom Petre Petek i Yoshide Mitsuki. Prva tri seta završena su u rekordno kratkom vremenu. Prvi i treći osvojila je Yoshida, dok je u drugom uvjerljivo slavila Petek. U četvrtom setu je Petek povela 7:1, Yoshida došla do 9:10, ali je Petek ipak uspjela iščupati četvrti set. U petom setu gledali smo pravu dramu. Yoshida je povela 8:4, Petek preokrenula rezultat u svoju korist te je povela s 9:8, ali je Yoshida odigrala znatno mirnije završna tri poena i dobila taj set 11:9.

U drugom susretu Tamara Boroš se lagano obračunala sa Anjom Novak te je dovela Mladostašice u vodstvo 2:0.

U trećem susretu gledali smo, ne odveć kvalitetan, ali vrlo uzbudljiv i napet susret između iskusne Bojane Poljak i mlade Mateje Jeger. Jeger je u prvom setu imala čak pet set lopti, ali Poljak je spasila svih pet, dok je svoju prvu set loptu realizirala i povela 1:0 u setovima. Jeger je dobila sljedeća dva seta relativno lagano, ali je u četvrtom setu neobjašnjivo pala te je Poljak lakoćom osvojila četvrti set i poravnava omjer u setovima na 2:2. U petom setu Jeger je povela 5:2, Poljak sustigla Jeger kod rezultat 5:5, te se do kraja susreta igralo poen za poen gdje su se igračice naizmjenično smijenjivale u vodstvu. Poljak je iskoristila svoju četvrt meč-loptu, dok je u međuvremenu Jeger propustila dvije meč lopte.

U igri parova Poljak i Petek su znatno bolje započele susret od Boroš i Yoshide, te se dobile prvi set 11:8. U slijedeća tri seta dominirale su Mladostašice te su sva tri seta riješile u svoju korist, povečavši vodstvo na 3:1.

U četvrtom susretu Petra Petek je imala na “konopcima” Tamaru Boroš. Petek je propustila vodstvo od 2:0 u setovima i 7:4 u trećem setu. Boroš je nakon toga odigrala znatno bolje, preciznije i snažnije te je serijom od 7:0 dobila treći set, nakon čega je relativno lagano dobila i slijedeća dva seta za pobjedu Mladostašica 4:1.

Uzvratni susret igra se u srijedu u 18:00 sati u dvorani Dom Lovro Ratković.

PETEK Petra – YOSHIDA Mitsuki 2:3 (-3,3,-6,9,-9), NOVAK Anja – BOROŠ Tamara 0:3 (-2,-4,-4,,), POLJAK Bojana – JEGER Mateja 3:2 (13,-6,-8,4,14), PETEK Petra,POLJAK Bojana – YOSHIDA Mitsuki,BOROŠ Tamara 1:3 (8,-4,-9,-9,), PETEK Petra – BOROŠ Tamara 2:3 (9,10,-7,-6,-7).”

Izvor: HSTS

Uzvrat se igra 2. svibnja u Zagrebu.

U Trnovcu Bartolovečkom osnovan Stolnoteniski klub Visia

U subotu 7. travnja održana je skupština udruge Sportskog društva Žabnik, na kojoj je došlo do preimenovanja udruge u STK Visia Trnovec Bartolovečki.  Uz dosadašnje djelatnosti, klub će se baviti razvojem i djelovanjem masovnog i sportskog – rekreativnog stolnog tenisa i surađivati sa školama, sličnim klubovima i društvima.  Izabrana je nova predsjednica Goranka Vincek i novo rukovodstvo.

Iz novog kluba zahvaljuju se na podršci svim članovima udruge, a osobito načelniku općine Trnovec Bartolovečki, Zvonku Šamecu.

STK Starr u finalu HEP Superlige!

STK Starr je i u drugom polufinalnom susretu s STK Pula slavio, ovaj puta rezultatom 4:1.

Najprije je Zeng Jia bio uvjerljiv protiv Tomislava Marakovića 3:0 (11:9, 11:3, 12:10), zatim je Nikola Horvat izgubio od Marina Runjića, iako je vodio 2:1 na kraju je bilo 2:3 (11:7, 7:11, 13:11, 10:12, 10:12). zatim Ronald Ređep dobiva Frane Runjića 3:1 (11:8, 7:11, 11:6, 11:8). U igri parova ponovo bolji varaždinski par Ređep/Zeng od F. Runjić/M. Runjić 3:0 (11:5, 11:6, 11:5) i “točku na i” stavlja Zeng Jia pobijedivši Marina Runjića 3:1 (9:11, 11:6, 11:5, 11:8).

Slijedi repriza prošlogodišnjeg finala s ekipom STK Libertas Marinkolor. Prošle godine su Dubrovčani slavili u tri susreta, a ove godine Varaždinci žele i mogu uzvratiti. U finalu STK Starr nastupit će u punom sastavu, ekipi će se pridružiti i Tan Ruiwu, Kinez s hrvatskom putovnicom koji se sprema u Kini za finalnu seriju. Ovo je je za STK Starr vrhunac i cilj sezone koji su si postavili još jesenas. Osvajanje naslova prvaka Hrvatske za STK Satrr bi značio veliki korak naprijed i najvjerojatnije ulazak u prvih 16 klubova Europe te nastup u Ligi prvaka. Kako je veliki ulog u igri, u klubu ozbiljno prilaze završnim pripremama kako ih ništa ne bi iznenadilo u pohodu na titulu najboljih. Nakon što je ženski sastav ušao u Superligu, sljedeće sezone STK Starr bit će vodeći vrhunski stolnoteniski klub u Hrvatskoj. Takav golemi uspjeh zasigurno će prepoznati i lokalna uprava te sponzori i partneri koji podupiru vrhunske rezultate kako u radu s najmlađima tako i u seniorskom sastavu.
Prvi finalni susret igra se u Varaždinu 17. travnja.