Povratak Hudek Trgotransa, golijada Kostanjevca, a Junajted bolji od Jerteca i društva

MAGMA PAN KUP

Okončan je i treći natjecateljski dan 38. Zimskog prvenstva Varaždina u malom nogometu, pod imenom Magma Pan kup Varaždin 2017. S nove tri utakmice seniorskog te isto toliko veteranskog turnira ušli smo u srednju fazu prvoga kruga po skupinama.

Hudek Trgotrans se „vratio u život“ nakon nes(p)retnog poraza od Jelene Trade. Protiv OPG-a Srpak iz Palinovca slavili su Biljevčani 3:0, svi golovi postignuti su u zadnjih 10 minuta (Hruškar, Krasniqi, Lukavečki).

Klesarstvo Martinčević & Q-Servis Benkus iz Novaka najugodnije je iznenađenje dosadašnjeg dijela turnira. Nakon super uvjerljivih 6:0 protiv Bake iz Gojanca, ekipa iz Novaka je pobijedila i prošlogodišnjeg finalista Artmetale Junajted, 2:1. Josipović i Belcar bili su strijelci za „Martinčeviće“, Sačer je smanjio još do poluvremena, ali u nastavku nije bilo novih pogodaka.

Art Metali su dojam popravili u svojoj drugoj utakmici večeri, protiv Buffeta Mladost predvođenog Darijom Jertecom. Bilo je čak 6:2, no zapravo je to bila vrlo neizvjesna utakmica, u čiju se zadnju minutu ušlo s minimalnih 3:2. Junajted je doduše visoko poveo, 3:0 (Gluhak, Malnar, Katalenić), ali je Buffet Mladost u nepunoj minuti preko Jerteca i Brlenića smanjilo na 3:2. U završnici je iz igre izvučen i vratar, što je u posljednjih 50 sekundi kaznio najprije Glavica, pa Gluhak, na kraju i Malner, za (pre)visokih 6:2.

U veteranskom programu neizvjesno je bilo samo između Pivnice Stari mlin i FE Lacia. Presudio je jedan pogodak, Skupnjaka u drugoj minuti nastavka. Eurotransporti Kostanjevec su bili super raspucani protiv veterana Varteksa (9:0), prednjačio je trostruki strijelac Liber, dva je dodao Trtinjak (zabili i Habek, Herceg, Mikić i Hranić), dok je Lepoglava na krilima dvostrukog strijelca Hutena slavila protiv Kluba 45 rezultatom 5:1. Za Lepoglavu su zabili i Frketin, Kušter i Druško, za Klub 45 Nenad Blaži.

Magma Pan kup nastavlja se večeras, s novih šest utakmica. Po prvi puta predstavit će se Graditeljstvo Merkaš iz Donje Šemnice, nove dvije utakmice odigrati i Jelena Trade, a sjajne će biti i obje veteranske utakmice – Hudek protiv Kostanjevca, Bilikum kontra Radičeka.

Varaždinske stolnotenisačice dominantne protiv Bjelovara i Požege

Odlični rezultati igračica Stolnoteniskog kluba Varaždin nastavili su se prošlog vikenda s nove dvije pobjede na gostovanjima u Bjelovaru i Požegi protiv istoimenih domaćina.

U Bjelovaru Varaždinke su slavile rezultatom 3:0. Koliko su igračice STK Varaždina u sastavu Petra Petek, Dragana Vignjević i Karla Franović bile dominantne u tim mečevima, govori činjenica da domaćinima nisu prepustile ni set.

U drugom meču u Požegi Petek, Vignjević i Franović isto tako bile su prejake za domaćina u sastavu Nikolina Raguž, Gabrijela Alviž i Ana Murat prepustivši im tek jedan set u tri odigrana meča.

Nakon devet odigranih mečeva igračice Varaždina nalaze se na 2. mjestu HEP Superlige s 8 pobjeda i s tek jednim porazom protiv ekipe STK dr. Časl.

Sada igračicama trenera Saše Suhodolčana slijedi kratak odmor od prvenstvenih utakmica.

Gabrijel Smotar iz F. C. Kovačić nokautirao hrvatskog reprezentativca

U boksačkom centru Zagreb održano je 6. kolo 1. hrvatske boksačke lige, na kojem su nastupili članovi Fight Cluba Kovačić.

Gabrijel Smotar boksao je s hrvatskim reprezentativcem Nikom Goretom iz Splitskog Groma. Gabrijel je krenuo silovito i krajem prve runde desnim krošeom nokautirao borca iz Splita te upisao pobjedu za F. C. Kovačić.

Borna Tuk jednostavno nije mogao parirati iskusnom Ivanu Mikuliću koji je u samom vrhu hrvatskog boksa. Ovim nastupom Fight Club Kovačić nastavlja kontinuitet natjecanja u boksu, na boksačkim prvenstvima i ligi.