Povežite se s nama

Međimurje

Pet međimurskih općina sudjeluje u projektu “Evo me!”, nositelj Centar za pomoć u kući

Objavljeno:

- dana

Centar za pomoć u kući Međimurske županije nositelj je projekta „Evo me!“.

Glavni cilj projekta je da se pripadnicama ranjivih skupina iz teško dostupnih i ruralnih područja Međimurske županije omogući pristup zapošljavanju, odnosno tržištu rada. Taj cilj planira se ostvariti putem stručne edukacije i zapošljavanja 12 žena na poslovima potpore i podrške starijim i nemoćnim osobama, kao i osobama u nepovoljnom položaju.

Do kraja srpnja

Projekt „Evo me!“ uključuje žene u nepovoljnom položaju na tržište rada edukacijom i radom s krajnjim korisnicima, čime bi se korisnicima trebala povećati kvaliteta života. Stručnom edukacijom, za koju će primiti i javnu ispravu o osposobljenosti, ženama koje će biti uključene u projekt povećat će se radni potencijal. Projekt je organiziran u dva ciklusa, od kojih svaki traje po godinu dana, te će se u svakom od ciklusa zaposliti po šest žena: po dvije s područja Općine Pribislavec te po jedna s područja općina Kotoriba, Donja Dubrava, Donji Vidovec i Sveta Marija.

Zaposlene će redovito komunicirati s voditeljem projekta. Zaposlenje podrazumijeva rad na terenu.

Svaka zaposlena žena pružat će uslugu potpore i podrške za najmanje četiri krajnja korisnika, pri čemu se potrebno javiti na natječaj do 31. srpnja. Prijavi valja priložiti životopis, presliku osobne iskaznice, presliku dokaza o završenoj osnovnoj ili srednjoj školi (ako je osoba završila navedenu školu) te popunjen i potpisan obrazac prijave za natječaj. Obrazac prijave može se preuzeti u uredu Centra za pomoć u kući u Čakovcu (radnim danom od 8 do 15 sati), na web-stranici www.pomocukuci-mz.eu te u uredima općina Pribislavec, Donja Dubrava, Donji Vidovec, Kotoriba i Sveta Marija. O rezultatima natječaja kandidatkinje će biti obaviještene do 31. kolovoza.

Detalje potražite na web-stranici www.pomocukuci-mz.eu ili na info telefonu 099/339-1848

Što se tiče uvjeta koje kandidatkinje trebaju ispunjavati, na natječaj se mogu javiti nezaposlene žene s (najviše) završenim srednjoškolskim obrazovanjem koje su prijavljene u evidenciju nezaposlenih Hrvatskog zavoda za zapošljavanje.
Prednost imaju žene starije od 50 godina, žene koje pripadaju ranjivim skupinama (žene s invaliditetom, žrtve obiteljskog nasilja, žrtve trgovanja ljudima, azilantice, mlade žene izašle iz sustava skrbi, liječene ovisnice, povratnice s odsluženja zatvorske kazne u zadnjih šest mjeseci, pripadnice romske nacionalne manjine, beskućnice i slično), dugotrajno nezaposlene žene te žene s područja provedbe projekta.

Pomoć

Što se tiče poslova koje će obavljati, osobe zaposlene u ovom projektu pružat će korisnicima pomoć u pripremi obroka u kućanstvu i održavanju čistoće stambenog prostora te pomoć pri oblačenju i svlačenju, brinut će se o higijeni, posredovati u ostvarivanju raznih prava (dostava lijekova, dostava pomagala i slično), pomagat će u socijalnoj integraciji i pružati podršku korisniku razgovorom i druženjem te uključivanjem u razne društvene aktivnosti. Osim toga, vodit će i potrebnu dokumentaciju te čuvati osobne informacije i profesionalne tajne korisnika.

Centar za pomoć u kući nalazi se na adresi Dr. Ivana Novaka 38, 40000 Čakovec. Kontakt je moguć i putem adrese elektroničke pošte [email protected]

Zaposlene će redovito komunicirati s voditeljem projekta. Zaposlenje podrazumijeva rad na terenu. Sredstva prijevoza su bicikli, koje će djelatnicama osigurati Centar za pomoć u kući Međimurske županije, koji je nositelj projekta. Partneri projekta su Hrvatski zavod za zapošljavanje (Područni ured Čakovec) i Centar za socijalnu skrb Čakovec. Vrijednost projekta je 1.633.043,17 kuna.

Na natječaj se mogu javiti nezaposlene žene s (najviše) završenim srednjoškolskim obrazovanjem koje su prijavljene u evidenciju nezaposlenih

Radi se o bespovratnim sredstvima, pri čemu udio sufinanciranja Europskoga socijalnog fonda iznosi 85 posto, dok Republika Hrvatska projekt sufinancira s 15 posto.

Kontakt

Centar za pomoć u kući nalazi se na adresi Dr. Ivana Novaka 38, 40000 Čakovec. Kontakt je moguć i putem adrese elektroničke pošte [email protected]. Detalje potražite na web-stranici www.pomocukuci-mz.eu ili na info telefonu 099/339-1848. Osoba odgovorna za projekt je Marija Maček.

Međimurje

Usred noći 27-godišnji vozač stisnuo papučicu gasa i Malom Suboticom projurio sa 133 km/h

Objavljeno:

- dana

Objavio/la:

Policijski službenici Policijske uprave međimurske u razdoblju od 15. do 21. travnja 2024. godine proveli su pojačane aktivnosti iz akcije “Nadzor brzine kretanja vozila”.

Tijekom akcije utvrđeno je ukupno 262 prekršaja iz Zakona o sigurnosti prometa na cestama, od čega:

  • 142 prekršaja nepropisne brzine kretanja,
  • devet prekršaja upravljanja vozilima pod utjecajem alkohola,
  • sedam prekršaja nepropisnog zaustavljanja i parkiranja,
  • pet prekršaja nepropisne uporabe svjetala u prometu,
  • sedam prekršaja nepropisne uporabe mobitela tijekom vožnje,
  • jedan prekršaj tehničke neispravnosti vozila,
  • šest prekršaja upravljanja neregistriranim vozilom,
  • tri prekršaja upravljanja vozilom nakon isteka važenje prometne dozvole za više od 15 dana,
  • jedna prekršaj upravljanja za vrijeme izrečene zabrane upravljanja motornim vozilima,
  • 56 prekršaja nekorištenja sigurnosnog pojasa te,
  • 25 ostalih prekršaja.

Najveća brzina od 133 km/h utvrđena je u subotu, 20. travnja, u 2:44 sati u Maloj Subotici, Glavnoj ulici (brzina ograničena na 50 km/h), kod 27-godišnjeg vozača osobnog automobila, čakovečkih registarskih oznaka. Odredbom članka 53. Zakona o sigurnosti prometa, vozač koji se u naselju kreće brzinom koja je za više od 50 km/h veća od dopuštene ili prometnim znakom ograničene brzine, kaznit će se novčanom kaznom u iznosu od 1320 do 2650 eura ili kaznom zatvora do 60 dana. Također, za spomenuti prekršaj predviđena je i zaštitna mjera zabrane upravljanja motornim vozilom u trajanju od 3 do 12 mjeseci.

Nastavite čitati

Međimurje

Autohtoni doživljaji kod Spomen doma rudarstva Cimper

Objavljeno:

- dana

Objavio/la:

U sklopu turističko – volonterskog programa Turističke zajednice Međimurske županije „Z cugom v zeleno Međimurje“, turistima – volonterima predstavilo se i Mursko Središće i Spomen dom rudarstva „Cimper“.

Grad Mursko Središće, Centar za kulturu „Rudar“ i Turistička zajednica područja „Mura i gorice“ uz podršku Društva žena Mursko Središće i Udruge međimurska žganica „Tepka“ turistima – volonterima su približeni autohtoni sadržaji koje mogu upoznati samo ovdje.

Po razgledu interpretacijskog centra Spomen dom rudarstva „Cimper“, krenulo se u radionicu izrade tradicijske maske cimeri, maske koja svoje korijene ima upravo u rudarskoj mitologiji. Radionicu su držale članice „Društva žena Mursko Središće“, koje i baštine tradiciju izrade maske. Nekoliko metara dalje pekla se prava međimurska žganica, što su prezentirali članovi Udruge međimurska žganica „Tepka“, a u drugom kraju parkića ispred Spomen doma kuhao se pravi međimurski grah, za što je na području Murskog Središća već tradicionalno zadužen Rudi Mesarić.

Ovaj oblik volonterskog turizma jedinstvena je prilika da se uz razgledavanje povijesnih vrijednosti osjeti i sudjeluje u pravim autohtonim aktivnostima ovog kraja.

Nastavite čitati

Promo

Varaždinsko online izdanje