Dječjem gradskom kazalištu Čakovec nagrada Hrvatskog centra za dramski odgoj
Od 2009. godine Hrvatski centar za dramski odgoj dodjeljuje nagrade i priznanja pojedincima, skupinama, organizacijama i ustanovama u Hrvatskoj i...
Spust će povezati nekoliko važnih događanja. Naime, još uvijek je u tijeku javna rasprava o Prostornom planu Koprivničko-križevačke županije kojim će se omogućiti izgradnja hidroelektrana Molve I i II.
Stoga se ovim spustom želi podići osviještenost ljudi o ponovnom pokušaju štetnog iskorištavanja Drave, navode iz ZEUS-a. Neposredno prije spusta, 21. ožujka, obilježava se i Svjetski dan zaštite šuma, a dan kasnije, 22. ožujka, Svjetski je dan voda. ZEUS će također u to vrijeme proslaviti 20 godina svoga djelovanja uz brojne sadržaje.
– Proljetnim spustom objedinit će se više događaja te će se okupiti svi kojima je stalo do našeg prirodnog bogatstva i zajedno s nama glasno poslati poruku „Za čistu i živu Dravu!“ – poručuju organizatori.
Prijaviti se možete putem mail adrese: [email protected]
Mnogobrojni vjernici, koji su u nedjelju, 29. siječnja, ispunili kotoripsku crkvu Sedam Žalosti Blažene Djevice Marije i Svetog Križa, svjedočili su krštenju djevojčice Sare Krušelj, petog djeteta u obitelji Andreje i Andrije Krušelj, te proslavi dijamantnog pira supružnika Slavice i Đure Matoteka.
Svečanu je svetu misu predslavio varaždinski biskup Bože Radoš, a župnik Ivan Kljunić zaslužan je što je supružnicima Matotek stigao i Blagoslov Svetoga Oca za obnovu bračnih zavjeta kojeg im je biskup Radoš pročitao i predao na kraju Svete mise.
– Bio je ovo radostan dan za sve župljane Kotoribe, a posebno su suze radosnice zasjale u očima mnogobrojnih članova dviju obitelji koje su sve prisutne okupile u molitvi – rekli su iz Varaždinske biskupije.
Župni su zborovi pjesmom uveličali misno slavlje.
U sklopu projekta „Zajedno za obitelj!“ djelatnice Obiteljskog centra, Područne službe Međimurske, održale su tribinu za širu javnost i stručnjake III. Osnovne škole Čakovec naziva „Utjecaj digitalnih medija na mentalno zdravlje djece“.
Ovim putem željelo se je ukazati na pozitivne i negativne aspekte korištenja istih, uz pružanje smjernica za njihovo odgovorno korištenje.
Primjerima iz prakse sudionicima je istaknuta važnost roditeljskog nadzora i pravovremenog reagiranja na neprimjerenu upotrebu medija, a koliko je navedena problematika aktualna, vidljivo je i u potrebi i pozivu drugih škola Međimurske županije za daljnjim promoviranjem i educiranjem roditelja i stručnjaka u navedenoj temi.
Obiteljski centar kroz svoj rad uključuje korisnike s opisanom problematikom, tijekom kojeg se nastoji educirati roditelje i pružiti im potporu, dok se s djecom radi na jačanju samopoštovanja i izgradnji komunikacijskih i socijalnih vještina.
Tijekom trajanja projekta Obiteljski centar, Područna služba Međimurska, nastoji senzibilizirati širu javnost o važnosti provedbe procesa deinstitualizacije i prava ranjivih skupina, s ciljem unapređenja kvalitete života i aktivnosti uključivanja u društvo.
Aktivnosti se provode u sklopu projekta UP.02.2.2.12.0031 „Zajedno za obitelj!“ koji je financiran iz Državnog proračun Republike Hrvatske (15%) i Europskog socijalnog fonda (85%).