Prošle nedjelje održana završnica I. i II. međimurske ribolovne lige

Naslovna fotografija: pobjednici Mastera i Veterana

U subotu, 19. rujna, održano je 4. kolo Međimurske lige natjecanja Mastera i Veterana. Natjecanje se odvijalo na Stari grabi u Turčišću, a domaćin natjecanja je bila „Ribica“ Turčišće.

SRD „Ribica“ Turčišće

SRD „Ribica“ Turčišće osnovan je 31. siječnja 1998. godine, kad je sazvana i prva sjednica na kojoj su odabrani i prvi članovi upravnog odbora. Za predsjednika je izabran Silvestar Legin, dopredsjednik Miroslav Lilek te za tajnika Renato Mučić. Svoje specifično ime je dobila po ugostiteljskom objektu-krčmi, gdje je održana osnivačka sjednica. Rukovodstvo s predsjednikom Vladimirom Novakom zaslužno je za izgradnju Ribičkog doma. Objekt je izgrađen 2000. godine, a izgradili su ga sami članovi. U razdoblju od 2015. do danas s novim rukovodstvom i predsjednikom Danijelom Novakom-Đanijem radilo se na dodatnom proširenju i uređenju staze tako da je staza u potpunosti uređena kako za ekipna, tako i za pojedinačna natjecanja.

Društvena natjecanja se tradicionalno održavaju od 1999. godine samo za članove “Ribice”, a od 2015. godine i Jesenski kup za sve ostale članove. Najveći uspjesi natjecateljske ekipe su dva puta prvaci II. međimurske lige i nastup ekipe seniora u II. hrvatskoj ligi sjever 2018. godine.

Pojedinačno Zlatko Katančić prvak je u županijskoj ligi veterana 2018. godine i on je uz braću Marić ujedno i najzaslužniji član za aktiviranje natjecateljske ekipe Ribice.

Masteri

Rezultati sektora A: 1. Drago Filipašić SOM Kotoriba, 2. Marijan Halić LINJAK Ivanovec, 3. Zlatko Katančić RIBICA Turčišće.

Rezultati sektora B: 1. Darko Oreški KARAS Peklenica, 2. Stjepan Klobučarić TSH Čakovec, 3. Mensur Rošić MURA M. Središće.

Veterani

Rezultati sektora A: 1. Dragutin Horvat “Som” Kotoriba, 2. Tihomir Hunjak TSH Čakovec, 3. Mladen Kovač “Glavatica” Prelog.

Rezultati sektora B: 1. Antun Kedmenec KLEN S. Marija, 2. Dragutin Kedmenec KLEN S. Marija.

Nedjelja, 20. rujna

Međimurske tri lige natjecale su se 6. kolo, a ujedno je i to posljednje kolo ove sezone. Organizator svih natjecanja bio je Međimurski ribolovni savez. Natjecanje I. međimurske lige odvijalo se na „Kontošu“ u Palovcu, a domaćin natjecanja bilo je “Linjak” Palovec.

Ekipni rezultati 6. kola su: 1. ČIKOV S. M. na Muri, 2. RIBICA Turčišće, 3. LINJAK Palovec.

Rezultati sektora A: 1. Velimir Medvedec LINJAK Palovec, 2. Kristijan Tot RIBICA Turčišće, 3. Boris Klarić ČIKOV S. M. na Muri.

Rezultati sektora B: 1. Rajko Sabolić SMUĐ Draškovec, 2. Sandi Kraljić ČIKOV S. M. na Muri, 3. Zlatko Katančić RIBICA Turčišće.

Rezultati sektora C: 1. Franjo Smej ČIKOV S. M. na Muri, 2. Miodrag Kočet AMUR Nedelišće, 3. Josip Oršuš RIBICA Turčišće.

Ukupni ekipni pobjednik nakon 6. kola I. međimurske Lige : 1. ČIKOV S. M. na Muri, 2. SOM Kotoriba, 3. GLAVATICA Prelog.

Pojedinačni pobjednici nakon 6. kola su: 1. Oliver Pogorelec 2. Franjo Smej, 3. Velimir Medvedec

Natjecanje II. međimurske lige Istok odvijalo se na kanalu Sveta Marija, a domaćin natjecanja je bio SMUĐ Draškovec.

Ekipni pobjednik 6. kola je: 1. SMUĐ Draškovec, 2. Črnec D. Hraščan, 3. DRAVA D. Mihaljevec.

Pobjednici sektora A: 1. Adriana Komorski, 2. Damir Zrna, 3. Željko Čelebić

Rezultati sektora B: 1. Marko Vlah SMUĐ Draškovec, 2. Nenad Jasenović ČRNEC D. Hrašćan, 3. Zoran Juričan SUNČANICA Pribislavec

Rezultati sektora C: 1. Branko Mesarić SMUĐ Goričan, 2. Marinko Kvakan DRAV D. Mihaljevec, 3. Martin Tisaj SMUĐ Draškovec.

Ukupni EKIPNI pobjednik nakon 6. kola: 1. ČRNEC D. Hraščan, 2. LINJAK Palovec, 3. ŽUŽIČKA II Kotoriba

Pobjednička ekipa ČRNACA osvajači II. međimurske lige ISTOK

Pojedinačni pobjednik nakon 6. kola je: 1. Damir Zrna, 2. Marinko Kvakan, 3. Davor Ružić

Natjecanje II. međimurske lige Zapad odvijalo se na šljunčari Quadro u Miklavcu, a domaćin natjecanja bila je Stara Mura Miklavec.

Ekipni pobjednik nakon 6. kola je : VERK Križovec, 2. ŠARAN Podturen, 3. STRA MURA Miklavec.
Rezultati sektora A: 1. Dragutin Čeh TSH Čakovec, 2. Josip Čeki ŠARAN Podturen, 3. Damir Vrančić VERK Križovec.
Rezultati sektora B: 1. Ivan Zadravec VERK Križovec, 2. Mladen Tkalec STARA MURA Miklavec, 3. Stjepan Klobučarić TSH Čakovec.
Rezultati sektora C: 1. Mario Herceg VERK Križovec, 2. Jan Zrna ŠARAN Palinovec, 3. Goran Božić ŠARAN Podturen.
Ekipni pobjednici nakon 6. Kola u II ML Zapad: 1. TSH MF. Čakovec, 2. ČAKOVEC Čakovec, 3. ŠARAN Podturen.

Pojedinačni pobjednici nakon 6. kola II Ml Zapad: 1. Dragutin Lepen, 2. Stjepan Klobučarić, 3. Dragutin Čeh

Rukometašice Koke ispale u četvrtfinalu Hrvatskog kupa

Rukometašice Koke u srijedu, 27. ožujka u varaždinskoj Areni u četvrtfinalu Hrvatskog kupa ugostile su Dugo Selo ’55, a slavile su gošće s 29:24.

Bolje su u susret ušle gošće u 10. minuti vodile su 5:3, no do 15. minute Kokice su napravile seriju 4:0 i povele 7:5. U 23. minuti Varaždinke su posustale i do odlaska na odmor nisu postigle ni pogotka. Gošće su serijom 5:0 okrenule i na odmor otišle se prednošću od 13:10.

U drugom dijelu rukometašice Vladimira Canjuge uspjele su stići samo na minus jedan, ali snage za preokret nisu imale. Rukometašice iz Dugog Sela slavile su na kraju s plus pet.

Kod Varaždinki najraspoloženija je bila Lucija Jandrašić s 12 golova.

Odbojkaši Cratis Varaždina završili sezonu u Superligi

Odbojkaši Cratis Varaždina završili su sa sezonom. U drugom utakmici četvrtfinala razigravanja za prvaka Superlige poraženi su od osječke Murse 3:0.

Varaždinci su bili bolji u prvom dijelu prvog seta, vodili 14:12, no domaćin s 5 poena u nizu okreće rezultat u svoju korist. Varaždinci su priprijetili i u finišu prvog seta, ali nakon 24:24 dva posljednja poena osvajaju domaćini. I u drugom setu Varaždinci vode, do 13:11, onda Mursa radi seriju 4:0 i preuzima vodstvo. Kod 21:19 tri poena u nizu rade domaći i osvajaju set s 25:20, baš kao i treći, u kojem su gosti tek tri puta imali pozitivan rezultat.

Međimurski Centrometal uspio je izboriti polufinale pobjedom protiv Marsonije 3:1 u setovima.

Međimurce u polufinalu čeka susret protiv zagrebačke Mladosti, dok će Mursa na noge Riboli Kaštela.